skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Prodejci kaprů zuří! Prodej vánočních kaprů komplikuje EET! Bude méně stánků?


Čas prodeje vánočních kaprů se nezadržitelně blíží. Spousta rybníků se pomalu vypouští, a kapři z nich se chystají na vánoční tabule. Zdálo by se, že jde vše podle plánů. Jenže! Prodejci vánočních kaprů letos poprvé narazí na problém, který podle nich celý prodej vánočních kaprů může zkomplikovat. Letos poprvé musí používat EET. Ale v tom je podle prodejců ten problém…

Proč je používání EET takovým problémem? Na to odpověděl Michal Kratochvíl z Rybářského sdružení České republiky: „Prodejci, to jsou většinou najímaní lidé, brigádníci, studenti, lidé v penzi, nebudou mít zájem si pořizovat na pár dnů v roce elektronickou evidenci tržeb.“ Je tak zřejmé, že EET může způsobit to, že stánků s vánočními kapry nebude letos tolik. A navíc, rybníkáři upozorňují, že snížený odbyt v Česku způsobí odprodej kaprů do zahraničí. Může se tak stát, že vánočních kaprů bude letos nedostatek?

Rybníkáři se pokusili celou situaci řešit s premiérem, a chtěli po něm výjimku. „Mohlo by se stát, že elektronická evidence tržeb řadu prodejců odradí, aby se do vánočního prodeje kaprů pouštěli. Myslím si, že bychom museli přijmout taková opatření, aby se něco takového nestalo,“ řekl premiér Bohuslav Sobotka.

Proti jakékoliv výjimce pro prodejce kaprů byl ministr financí Ivan Pilný z ANO: „Můj postoj je žádné další výjimky nedělat a opravit zákon jako celek, nikoliv přidávat jednu výjimku za druhou. Několik jich tady bylo zmíněno, nemá cenu to řešit parciálně.“

Opačný názor má lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka: „Myslím si, že tato výjimka pro prodej kaprů, ale i některých dalších komunit, by prostě tady měla být, jako trvalá součást toho zákona.“

To, jaký dopad bude mít elektronická evidence tržeb na prodejce vánočních kaprů, a tedy i počet stánků v ulicích, se tak pravděpodobně lidé dozvědí až před letošními svátky.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

ODPORNÉ: Na Lipně našli mrtvého sumce, který byl uvázaný za skřele! Tohle je humus!

admin | přečteno: 907x | 20.08.2018 | Žádné komentáře

Na stránkách jihočeských porybných se objevil velice smutný příspěvek. Na …

Stairs2Hell: Šílený závěr! O zlatu rozhodlo 0,24 kilogramů! Vyhráli Rakušané! Druhý je tým Sportacarp!

admin | přečteno: 2511x | 18.08.2018 | Žádné komentáře

Tak tohle byly nervy jako hrom! V samotném závěru týmy pochytaly …

Stairs2Hell: Drama vrcholí! Tým MIKBAITS II černí koně závodu! Dan Němec a jeho tým zatím stříbrní!

admin | přečteno: 828x | 17.08.2018 | Žádné komentáře

A je to tady! Tým Sportcarp dostal na břeh třetí …

Komentáře

 • Babiše nevolit ! Je to zlo pro hodně lidí.

 • Prosím ujasněte si co je komunita a co komodita. Díky

 • “Michal Kratochvíl z Rybářského sdružení České republiky: „Prodejci, to jsou většinou najímaní lidé, brigádníci, studenti, lidé v penzi, nebudou mít zájem si pořizovat na pár dnů v roce elektronickou evidenci tržeb.“ – Co je tohle za blábol – proč by si měli brigádníci , studenti ap. pořizovat EET , když si půjdu takto k někomu přivydělat kdo je vlastníkem stánku/ryb tak EET pořizuje on. Přestaňte lidem blbnout hlavy.
  A že je EET zavedeno – jen dobře.

  • Vážený pane Milane,

   existují dvě varianty:

   1. buď je vlastníkem stánku někdo jiný (producent, agentura, apod.) a nebude do desítek stánků investovat proto, aby mu je pak nějaký brigádník poničil (i ne vlastní vinou). Na cca 4 dny v roce se mu to fakt nevyplatí a raději investuje do něčeho, na čem bude živ v průběhu celého roku. Anebo dá podmínku, že ten, kdo bude chtít prodávat u něj na stánku ryby, si musí s sebou přinést i své vlastní zařízení pro EET a nahlásit si provozovnu.
   2. stánek si může zřídit i student nebo důchodce a sám si v něm prodávat – pak se mu to opravdu zase nevyplatí, aby si koupil všechno to zařízení a vydělal si za týden 20-30 tis. Kč, když dá minimálně polovinu za toto zařízení, které jinak nevyužije, možná až zase za rok.

   Takže tak, abych Vám osvětlil ten pojem blábol. Snad jste to už pochopil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.