DomůNovinkyAKTUÁLNĚ: Pytlačení se rozrůstá! Rybář odnesl 110 kilogramů ryb. A chtěl novou...

AKTUÁLNĚ: Pytlačení se rozrůstá! Rybář odnesl 110 kilogramů ryb. A chtěl novou povolenku

- Reklama -

Velice zajímavé poznatky zveřejnili rybáři z Prostějovska. Ti tvrdí, že pytlačení je v naší společnosti stále silně zakořeněno. Ovšem! Ten, kdo by čekal, že pytlačí především mladí lidé, tak by se šeredně spletl. Alespoň na Prostějovsku pytlačí především lidé staršího věku. A navíc! Pytlačení se „nevěnují“ pouze nerybáři, ale dokonce i registrovaní členové rybářských organizací.

AKCE: Rozdáváme navijáky na kapry ZDARMA!

Situace je neradostná. Pytláctví totiž od našich vod pořád nevymizelo. Naopak! Podle člena vedení prostějovských rybářů dochází k velice neetickému chování především v řadách starších rybářů. Například nedávno se v jejich organizaci objevil člověk, který měl v povolence zapsáno okolo 110 kilogramů ryb. A právě takové chování je velice podezřelé. Podle člena vedení prostějovských rybářů mohl tento rybář s rybami obchodovat. Nejčastěji si podle slov člena vedení prostějovských rybářů pytláci kupují za peníze z ryb alkohol nebo cigarety.

Velkou potíží je i to, že proti pytlákům jsou porybní bezradní. Porybných připadá na naše revíry pořád malé množství, takže hlídání našich vod má nedostatky. V řadách porybných jsou především dobrovolníci, kteří kontrolují revíry v jejich volném čase. Tudíž nemůžou být všude. A navíc, aby pytlák dostal pokutu alespoň 500 korun, pak musí ulovit minimálně 5 až 6 kilogramů ryb. Z toho vyplývá, že tresty jsou opravdu nízké, což může vést k tomu, že pytláctví z našich revírů jen tak nevymizí.

AKCE: Rozdáváme navijáky na kapry ZDARMA!

Rybáři jsou z chování některých lidí opravdu zklamaní. Svaz se snaží naše vody udržet v takovém stavu, aby v nich bylo co nejvíce ryb. Jenže někteří lidé si jejich práce vůbec neváží. Přesto, i když je tato zpráva velice negativní, něco pozitivního se na ni přece jenom najde. Podle dostupných informací mladí lidé pytlačí méně. Povětšinou si ulovenou rybu jenom vyfotí a šetrně ji pustí zpátky. A mnoho mladých rybářů úlovky dokonce i ošetřuje dezinfekcí. Možná se tak blýská na lepší časy. A pokud by se ani časem nic nezměnilo, možná by pomohlo navrácení starých tradic – za Jakuba Krčína pytláky věšeli pro výstrahu na stromě u rybníka.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, Já si osobně vezmu od vody jenom pár ryb, ale na druhou stranu nechápu co je komu potom, že si rybář odnese svých 40 ryb třeba i o váze 110kg. které mu rybářský zákon umožňuje.Pokud je pravdivé zapisuje tak je každému po tom úplný prd. Jak si vůbec může někdo dovolit o takovém rybáři napsat že je to pytlák? Tak ať rybářský svaz povolí ročně 20 ušlechtilých ryb, a mají klid! Ale to nee, raději nás budou u vody buzerovat, zakazovat a ještě nazývat pytláky. Nezlobte se redakce, ale když nevíte o co jde , tak tady raději nepište hovadiny. Děkuji

 2. U mladých rybářů se projevují sklony k porušování rybářského řádu překračováním povolené doby lovu( takzvané přesnočky). Lov mimo povolenou dobu lovu jest pytláctvím (dokonce i při povolené NonStopce když u prutů spíte tak pytlačíte).
  K tomuto neetickému způsobu lovu vyzývá známý pytlák rybář Kája Nikl a pytlák KrásaBaits, a pomýlení mladí lidé nahazují a pruty o půlnoci z vody nevytahují. Častější jsou tyto prohřešky u lidí kteří ryby pouze týrají pro svou vlastní zábavu(u takzvaných rylísáků). Normální rybář si povolené množství ryb obvykle dokáže ulovit v dobu povolenou ( dva kapry do igelitky a do večera být doma).
  Takže se dá říct že pytlačení není na ústupu ale naopak na vzestupu, jen mění formu.
  Na tom že ryby se vysadí a vychytají je založená podstata svazového rybolovu.
  Daleko lepší když ryby vychytají rybáři s povolenkou než pytláci bez ní.
  Čím víc rybářů bude ryby pouštět, tím více ryb zbyde na ty kdo rybou nepohrdnou, tak pouštějte, ryb ve vodě díky tomu více nebude.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -