skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Rybáři zabili trofejního jesetera! Budou soukromé revíry zpřísňovat pravidla?


Není tomu tak dlouho, co se na Facebooku rybníku Pilský objevila fotografie, na které je zachycen trofejní jeseter. Bohužel byl ale mrtvý. Podle majitele může za úhyn této nádherné ryby nešetrné chování ze strany rybářů. A jak se sám majitel rybníku na Facebooku vyjádřil, tak po tomto incidentu dojde k zpřísnění pravidel pro rybáře. Důležité na tomto případu je, že i když soukromé revíry nastaví „šetrnější“ pravidla pro ryby, nemusí to nic znamenat. Rybáři stále totiž nechápou, jak se musí k ulovené rybě chovat. Bohužel, pak to tak dopadá…

„V blízké době bude následovat zpřísnění pravidel na našem rybníce. To, že kdokoli bude přistižen, jak nešetrně zachází s rybou, jde okamžitě od vody, je už známé. Naprosto přestane být tolerována nedostatečná povinná výbava a nově i nedostatečné rybářské náčiní, například malé teleskopické pruty, malé plastové navijáky s nedostatečnou kapacitou na vlasec, příliš tenké vlasce atd.“ napsal majitel rybníku Pilský na Facebook.

AKCE: Rozdáváme navijáky ZDARMA!

Pak se stalo ale něco nepochopitelného. Každý svědomitý rybář by se slovy majitele rybníku, který se snaží chránit rybí obsádku co nejlepším způsobem, souhlasil. Jenže někteří diskutující rybáři se do majitele rybníku pustili. Například jeden z diskutujících napsal to, že je naprosto ubohé, aby někdo omezoval rybáře ve výbavě. A tady je ten kámen úrazu. Rybáři najednou začali s rozhodnutím majitele nesouhlasit. Někteří rybáři tvrdili, že na vybavení nezáleží, důležitý je podle některých přístup rybářů k rybám.

Na Facebooku rybníku Pilský se tak spustila obrovská diskusní lavina, která chrlila velké množství úhlů pohledů na celou záležitost. Nakonec pak musel majitel rybníku vydat další prohlášení: „Můj příspěvek byl myšlený tak, že na prvním místě je u nás zdraví ryb. Neradi na našem rybníku vidíme rybáře, kteří mají na navijáku „50“ metrů vlasce, chytají na malý teleskop, kde jim chybí 3 očka a argumentují tím, že jim to zatím všude stačilo.“ píše majitel rybníku.

AKCE: Rozdáváme navijáky ZDARMA!

Tento případ je důležitý z několika pohledů. Ochrana ryb by měla být skutečně na prvním místě. A k tomu nepatří pouze běžné pomůcky v podobě podložky pod ryby nebo dezinfekce, ale i kvalitní vybavení nebo „šetrné“ montáže. Tato pravidla jsou například zcela běžná v Maďarsku, kde je zapotřebí mít “odpovídající” vybavení. Nevíme jak vy, ale my stojíme na straně majitele rybníku. Rybáři musí pochopit, že lov ryb se v některých ohledech prostě musí změnit.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Obrovský kapr: Další ryba o váze 30 kilogramů z české vody! Rybář přelstil gigantického šupináče!

admin | přečteno: 3482x | 17.07.2018 | Žádné komentáře

Českým kaprařům se náramně daří! Není tomu tak dávno, co …

Kauza Labe: Zázrak! Majitel soukromého revíru vrátí kapitálního kapra do Labe!

admin | přečteno: 3713x | 17.07.2018 | Žádné komentáře

Po obrovském tlaku kaprařské veřejnosti na soukromý revír, ve kterém …

VIDEO: Dětský tábor Jakuba Vágnera má obrovský úspěch! Malí rybáři ulovili gigantického amura!

admin | přečteno: 1591x | 16.07.2018 | Žádné komentáře

Na rybářském táboře pro děti Katlováček probíhá již druhý turnus. …

Komentáře

  • Dovolte prosim,par slov k cele problematice.Myslim,ze tak krasne ryby trofejnich rozneru je skoda.Ale myslim,ze duvodem mozneho uhynu je treba i.vice.Jednak,stari ryby,vycerpanost,to ze majitele soukromich reviru prominou,jsou to neustale lovene ryby a tudiz nemaji ten prostor a klid,jako ve svazovych vodach,kde je koncentrace ryb na hektar vodni.plochy podstatne nizssi,nez ve vodach privatniho.sektoru.Proto je jakakoli ryba,neustale chytana a poustena zpet.Myslim,ze to je na svazeni pristupu k rybareni.Je to proste kseft,nic vic!To jak si jednotlivi majitele soukromich reviru hlidaji sve pravidla je jen na nich!Myslim si ackoli je mne uhynule ryby,jak.jsem.jiz psal.lito,jim tato ryba jiz urcite vydelala spoustu penez.Tak je na kazdem z nas,zda pojedem na privatni reviry,ci na reviry svazove!Chovejme se vsichni u vody z rozmyslem a ohleduplnosti k prirode!Petruv zdar,vsem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.