skingbranding-banner

Co si myslíte o ČRS? Nyní máte skvělou příležitost vyjádřit svůj názor!


Český rybářský svaz, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem, spustil zajímavý projekt. Vedení rybářských organizací chtějí posbírat co nejvíce poznatků a názorů od rybářů. A proto ČRS a MRS spustily elektronický dotazník, ve kterém rybáři mohou napsat to, co si myslí. Pokud tedy chcete přispět k možné změně, vyplňte dotazník, na který najdete v tomto textu odkaz. Přidejte se…

„Rádi bychom vás upozornili na skvělou příležitost vyjádřit váš názor na komplexní problematiku lovu ryb, rybářského řádu, rybožravých predátorů, rybářské stráže atd. v rámci nově zpřístupněného elektronického rybářského dotazníku k Socioekonomické studii sportovního rybolovu v České republice,“ píše se na webu ČRS.

Krátký dotazník naleznete ZDE.

Kromě poskytnutí vašich názorů a poznatků se také můžete formou tohoto dotazníku zapojit do zajímavé soutěže. „Abychom zvýšili motivaci, proběhne 20. února 2017 losování dotazníků o hodnotné ceny (poukázka na rybářské nářadí dle vlastního výběru v hodnotě 10 000 korun, týdenní rekreační pobyt na ÚN Orlík, MP a P celorepublikové povolenky na rok 2017, publikace Rybářství a rybolov). Výherci budou o výhře informování písemně. Seznam výherců bude uveřejněn v dubnovém čísle časopisu Rybářství a na internetových stránkách ČRS a MRS.“ stojí na webu ČRS.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec „problematických“ porybných? Vedení rybářů bude prověřovat jejich znalosti!

admin | přečteno: 725x | 26.01.2021 | Žádné komentáře

V řadách rybářské stráže, která kontroluje revíry Územního svazu pro Severní …

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 5729x | 25.01.2021 | 7 komentářů

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 806x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

Komentáře

 • je to banda kretenu komunistickejch zmrdu co jen rejžujou na lidech ktery maj hezkej vztah k prirode

 • Nejvíc mě sere že furt něco zvedají (členské příspěvky…) ale když chceme my lov ryb nonstop tak to smetu že štola,a nezbývá nám nic než závidět kolegům z Francie atd

 • bylo by to krásný chytat celou noc to berou ty nejlepší kapři ale je mezi rybáři spoustu tak zvaných masařů kteří by kradli ryby ještě víc než tedˇ

 • nevím za co by chtěli zvedat příspěvky asi aby přibylo více buzerujících a ožralých porybných. dříve bylo mín porybných, ale vice ryb ve vodě – stačí se podívat na Mušovská jezera…. Dále proč v čechách můžou odejít od vody s 2 hlavními rybami a tady na moravě stále jen s 1 kusem, přitom platíme stejné ceny povolenek????? Dále proč také nikdo nezkontroluje tu bandu co slovuje el. proudem Dyji č.6 a trofejní ryby si cpou do svých soukromých revírů. Všechny tyto lumpárny zaplatí řadoví rybáři ????…..

  • Také nesouhlasím se zvyšováním poplatků a mohlo by se zavést chytání nonstop.Mám ale jeden návrh za který mě určitě většina rybářů bude vláčet bahnem, ale musím to říct. Při vysazování ryb do revírů by bylo dobré aby měla organizace možnost na jeden měsíc po vysazení zakázat lov ryb na revíru. Bylo to tak kdysy dávno na Moravě a fongovalo to. Ryba měla čas se adaptovat a ti masaři kteří si nosily od vody ne dvě, ale mnohonásobně víc by měli utrum. Nemuseli by jsme se potom divit že po měsíci nebo ještě dřív není ve vodě ani šupina

 • jo noční rybolov super,ale co ty rybářské vydry co drancujou vody na ně není metr, a tímto by ve vodě nebylo nic .znám pár takových vyder a po tlamě dostat nechci na to tu máme porybné ale ti s tím nic nedělají .Tak se zvedají příspěvky povolenky atd. samí zákaz omezení .

 • Rybařím od roku 1960.V té době bylo povoleno ponechat si: 2 ks resp. 3 ks ušlechtilých ryb denně ,ale i týdně ( kombinace 2 kapry, 2 dravce nebo kapr-štika-candát). Roční omezení bylo na 20 ks kaprů a 15 ks dravců . Průměrná váha ulovené ryby se pohybovala kolem 3 kg/ks. Ryb byl dostatek a my u vody jsme byli spokojeni. Časem se tato omezení
  vytrácela a řada rybářů si z toho udělala výhodný kšeft pro ty, kteří mohli k vodě chodit každý den a když to bralo, odnášeli si vždy po dvou kaprech. Vychovali jsme si tzv. masaře, v některých hospodách podávali uzené kapry z našich revírů.
  Samostatnou kapitolou bylo přerozdělení na Český a Moravský svaz . Český svaz nemá omezení v počtu ponechaných kaprů, zatím co moravský rybář si smí ponechat jen 1 ks. Nikdo nebere v potaz hospodaření jednotlivých organizací a jejich schopnosti zarybnění revíru vlastní odchovanou rybou – prostě svaz si dělá co chce. Přímo zločinem je vyčlenění Olomoucké organizace z moravské povolenky. Těžko lze pochopit, proč je takto preferována tato oblast. Prostějov má nedostatek větších revírů a olomoucko má tzv. za humny, ale drahé hostovské povolenky jsou nad možnosti nás, rybářů v seniorském věku. Co je nám platné, že máme povoleno rybařit na Vranovské přehradě nebo na Mušovských jezerech, když je to pro nás nedostupné. Na Moravě těžko najdete rybáře, který by se o svazových orgánech vyjadřoval se sympatiemi nebo alespoň tolerantně. Finační stránka hospodaření je samostatnou, nedůstojnou kapitolou a prebendou pro pár vyvolených funkcionářů – nadlidí. Co myslíte, nechtělo by to změnu jak koncepční tak i personální ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.