skingbranding-banner

Další asfalt a beton u Labe? Na Labi vznikne nová cyklostezka! Staví se na několika úsecích!


V letošním roce se otevřela cyklostezk, která vede z Hradce Králové k Pardubicím. Nově se začne stavět další úsek cyklostezky z Vysoké nad Labem do Opatovic, a poté z Dřítče do Němčic. Na úseku z Dobříně do Račic v Ústeckém kraji mají dělníci už hotovo! Tyto úseky cyklostezky jsou součástí populární Labské stezky, která většinou vede podél Labe.

„Prvním vybudovaným úsekem cyklostezky dosud projelo a prošlo přes 63 700 cyklistů, in-linistů a pěších, což potvrzuje, že je potřeba pokračovat s výstavbou,“ řekl krajský radní René Živný. Labská stezka tak má spojit Hradec Králové s Pardubicemi, a celý tento úsek bude součástí Labské stezky.

Nově se začnou stavět další dva úseky, které jsou připravené ke stavebnímu povolení. Půjde o úseky z Vysoké nad Labem do Opatovic a Dřítče do Němčic. Tady povede stezka až pod hrad Kunětická hora.

V těchto úsecích by se mělo začít stavět v roce 2020 a 2021. Úsek z Opatovic do Dřítče by měl vznikat až v roce 2022, protože nyní se vykupují pozemky.

V Ústeckém kraji mezi Dobříní a Račicemi vznikl nový úsek cyklostezky, který má asfaltobetonový povrch. Úsek, který měří 4 kilometry, vyšel na 20 milionů korun. Ústecký kraj peníze na cyklostezku získal ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

I v Ústeckém kraji se počítá s pokračováním budování Labské stezky. Teď se stavaři zaměří na úsek z Račic do Hněvic. „Budování cyklostezky už probíhá,“ řekla Deníku mluvčí ústeckého hejtmanství Lucie Dosedělová. Tento úsek bude hotový v září roku 2020 a bude stát asi 28 milionů korun. A další úsek pak ještě vznikne mezi Třebouticemi a Nučnicemi.

Labská stezka (cyklotrasa): Jedná se o stezku, která vede z České republiky až do Německa, především podél řeky Labe. Délka trasy od pramenu Labe až do města Cuxhaven, které leží na březích Severního moře, činí přibližně 1300 kilometrů.

O stavbě této cyklostezky se uvažovalo už od 80. let minulého století. Německá část cyklostezky patří podle hlasování tamní veřejnosti k nejkrásnějším. Například v Magdeburgu tuto stezku využívalo až 155 000 cyklistů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Mrtví sumci nebo kapři! Na oblíbeném svazovém revíru uhynulo velké množství ryb! Co se stalo?

admin | přečteno: 226x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Letošní září je pro rybáře opravdu hodně nelehké. Po ekologické …

NASAZOVÁNÍ: Rybáři do revírů pustili tuny kaprů! Podzimní nasazování ryb odstartovalo!

admin | přečteno: 289x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Podzimní část rybářské sezóny je tady! A s tímto časem je …

„Proč jste nepomáhali s úklidem zdechlin na Běčvě?“ ptají se rybáři ochránců přírody z Greenpeace

admin | přečteno: 1025x | 28.09.2020 | 1 komentář

Česká pobočka ochranářské organizace Greenpeace vydala na Facebooku velmi tvrdé …

Komentáře

  • Nezbývá nic jiného než povolit majitelům rybářského lístku a povolenky, vjezd na cklostezku v oblasti rybářského revíru

    • Žádný rybář nemá zákaz lovu že strany cyklostezky..

    • Však nikdo nikomu nebrání vjet na cyklostezku. Když jedu u nás na mítní rybník také jezdím na kole. Stejně tak na řeku. Auto nechám ve vesnici a posledních 6 až 7 km dojedu na kole. Auto kolo uveze. Zbytek je jen o tom nebýt lenoch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.