Domů Novinky DALŠÍ ZÁKAZ BIVAKOVANÍ! Tentokrát to odnesla nádrž Baraba!

DALŠÍ ZÁKAZ BIVAKOVANÍ! Tentokrát to odnesla nádrž Baraba!

- Reklama -

Po zákazu bivakovaní na přehradě Křetínka přichází další nepříjemné omezení. Tentokrát schválili zákaz bivakovaní na nádrži Baraba v obci Dolní Beřkovice. Právě obec Dolní Beřkovice totiž vydala vyhlášku, která pobyt u vody jednoduše zakazuje. Tento dokument je letos už několikátý, který jde cíleně po milovnících dlouhodobé rybařiny, kteří u vody i přespávají. Jenže ti teď mají na nádrži Baraba prostě zákaz!

Obec Dolní Beřkovice leží u řeky Labe nedaleko Mělníka. A právě nedaleko řeky se rozprostírá i nádrž Baraba. Na té teď platí následující pravidla: Zákaz táboření, stanování, nocování – ve stanech, pod plachtami, pod přístřešky, v motorových vozidlech a obytných vozech, v karavanech, a také pod širým nebem. Výjimka je udělena pro vykonavatele rybářského práva, ale jen v té době, kdy je možné rybářské právo vykonávat.

ČTETE TAKÉ: Štiky versus kachny: Krvelačné útoky štik na vodní ptáky, ze kterých se tají dech!

Bez názvuSuma sumáru. Obec Dolní Beřkovice zakazuje přespávání u nádrže Baraba přes noc. Podle tohoto zákazu je totiž jasné, že rybáři po skončení doby lovu nesmí u vody přespávat. To, proč se k tomuto kroku obec rozhodla, není jasné. Starostové ale s velkou chutí argumentují tím, že se snaží zabránit nepořádku, který po rybářích zůstává. O ostatních návštěvnících břehů našich vod, ale všichni starostové obvykle mlčí. Tak jako ti na Křetínce.

Na začátku srpna jsme psali o přehradě Křetínce, kde zákaz bivakovaní schválily tamní obce. Starostové totiž chtěli zamezit neustálému nepořádku na březích přehrady, a proto se rozhodli pro tento rázný krok. A jednoduše ukázali na rybáře, jako na hlavní viníky tohoto problému. Jakýkoliv dialog mezi rybáři a starosty nepřicházel v úvahu. A obce dokonce smetly ze stolu i rybářskou petici proti zákazu, kterou podepsaly více jak dvě stovky rybářů. Nic naplat! Zákaz na Křetínce prostě platí!

V té době jsme také psali o tom, že je možné, že se tohoto nařízení chytí i další obce. A netrvalo to ani měsíc, a nyní obec Dolní Beřkovice zakázala bivakovaní na nádrži Baraba. Vypadá to tedy, že rybáře čekají těžké časy. Obce totiž vyhlásily bivakovaní u vody boj! A bohužel, rybáři jsou proti těmto vyhláškám zcela bezmocní…

ČTETE TAKÉ: Štiky versus kachny: Krvelačné útoky štik na vodní ptáky, ze kterých se tají dech!

Více o této tématice se dočtete v chystaném článku, který vyjde na InRybar.cz už zítra. Budeme se zaobírat tím, jak se bránit proti těmto nařízením. Tak nás nezapomeňte zítra navštívit.

Redakce InRybar.cz

Grafika: Obec Dolní Beřkovice

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Prdlajs chtějí vodu jen pro místní– na Křetince je to jasný, ale nevzdáváme to a bojujeme,páni radní si z nás rybářů dělají prd.., ale právo je na naší straně, když nic jinýho omezují moji osobní svobodu-bivakování není zákonem zakázáno tudíž je povoleno a to i na uzemí které je bráno jako chráněné!!!Obce nejsou zákon!!! Nesmíme stáhnout ocasy toť vše….vsází na to že český člověk je ovce a do mničeho se nebude štourat…držím pěsti hlavně se nedejte – my na Křetince bojujem a klidně až k soudu!!!

  2. Je to smutný. Jenže ruku na srdce, jezdím na Dyji 4b a Dyji 7. Vybírám si místa, kam rekreanti nechodí, takže ten bordel je opravdu po rybářích. A ne málo! Na podzim to kolem řeky vypadá spíš na smetiště. A ostatní rybáři trpí. Bohužel obce to právo mají, zákon zná pouze slovo táboření ( do čehož spadá stanování, bivakování i spaní pod širákem) takže u soudu nic nezmůžete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -