Domů Novinky DEMONSTRACE: Máme toho dost! Rybáři svolávají protest před sídlo Českého rybářského svazu

DEMONSTRACE: Máme toho dost! Rybáři svolávají protest před sídlo Českého rybářského svazu

- Reklama -

Rybář Josef Dytrych, který patří k nejhlasitějším kritikům současného vedení Českého rybářského svazu, svolává demonstraci. Podle slov Josefa Dytrycha jde o protest za navrácení Českého rybářského svazu členské základně. Termín demonstrace zatím není známý, místo ale ano. Josef Dytrych chce pokojně protestovat před sídlem Českého rybářského svazu.

„Vážení rybáři, přátelé, a známí Petrova cechu. Rozhodl jsem se uspořádat pokojnou demonstraci na základě současné situace v Českém rybářském svazu. Místo je jasné – před objektem ČRS. Termín bude s předstihem oznámen tak, jak nám toto umožní městská čtvrť. Během této pokojné demonstrace bude předložen požadavek rybářů vedení Českého rybářského svazu, a taktéž tisková konference, kde vystoupí některé osobnosti Českého rybářského svazu,“ napsal Josef Dytrych na Facebooku.

Rybář Josef Dytrych patří k nejhlasitějším kritikům současného vedení Českého rybářského svazu. Právě on před několika týdny zveřejnil informaci, kdy upozorňoval na duplicitní celosvazové povolenky. Tato informace se na konec potvrdila – například vedení Jihočeského územního svazu zadrželo vadné povolenky v hodnotě 329 000 korun!

Josef Dytrych se nakonec rozhodl, že situaci bude řešit trestním oznámením na kompletní vedení Českého rybářského svazu – včetně územních svazů – pro padělání a pozměňování veřejné listiny nebo ceniny. Podle Dytrycha se nejvyšší funkcionáři nechovali s péčí řádného hospodáře.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Vážení přátelé rybáři. Letos v Lednu mi bylo sedmdesát let a ryby chytám od svých deseti.Je neuvěřitelné co se za těch šedesát let všechno v rybářských zákonech změnilo.Nechci se ke všemu vracet a tak jen něco úplně novějšího Například bivak.Proč nesmí mít podlážku když to chrání zem pod ním více nežli když prší zem je promoklá a ta se častým chozením k prutům úplně rozšlape.Tam pak hodně dlouho nic neporoste.Zažloutlá tráva odroste a za chvilku se opět zelená.Druhá věc,hájení úhoře.U nás se nerozmnoží a říkat že je drahé ho kupovat je nesmysl.Kolik peněz se vybere za povolenky když se stále zdražují a kam tedy ty peníze jdou?Úhoři pak v dospělosti v době tření umírají cestou zpět do moře,Nejsou pro ně přechody a spousta velikých dospělých umírá v turbínách vodních elektráren a na roštech.Za minulého režimu bylo na nákup monté a jiného zarybňování peněz dost.A ještě bych chtěl zmínit chytání ryb bez protiháčku.To škodí rybám mnohem více nežli s protiháčkem. Rybě se trhá tlamka neboť se jim háček může v tlamce volně pohybovat kdežto s protiháčkem pevně drží na jednom místě a tím nemůže dojít k poškození.Jistě již mnoho rybářů takovou rybu s netvořenou tlamkou ulovilo a není to nic pěkného.Další věc,chytání přes noc.Je mnoho argumentů proč ne,ale většinou to je jinak Rybářská stráž musí přece v noci spát a ne chodit po revíru a kontrolovat rybáře zda dodržují rybářský řád.Pokud se v noci bojí chodit ať nedělá rybářskou stráž.V některých zemí EU se v noci chytá běžně a navíc na tři pruty což se mně na tři pruty osobně nelíbí,ale to je věc názoru.Na soukromích rybnících i u nás je to povolené.Nekupuji si i tak dranou celosvazovou povolenku abych si v noci mohl za drahé povolenky u soukromníka zachytat.Je toho ještě mnohem více ale to by bylo na dlouhou debatu.Nejvyšší stanovená míra například kapra na sedmdesát cm.Proč ne 80 cm?Pytláci chytají velké kapry a prodávají je do soukromích revírů.Příklad z Labe a je to i podloženo u PČR.Mohl bych psát o dalších věcech ale už i tak jsem napsal víc nežli jsem původně chtěl.Co ale vím je,že by se mělo vyměnit vedení ČRS a dosadit lidi s normální myšlením a ne inženýrské vymýšlení od stolu.Máme spoustu vynikajících rybářů,zkušených,rozumných a nejsou to ani inženýři.Přeji všem poctivým milovníkům rybářského cechu v letošní sezoně hodně úspěchu a krásných zážitků u vody.Petrův Zdar.
    Novák Břetislav.

    • Vážený pane Novák. Předem dopisu bych Vám chtěl-i když opožděně popřát ke krásnému výročí-70 let. Do dalších let mnoho zdravíčka a mnoho krásných úlovků. Váš článek je na 100 % pravdivý. Kamarádi byli s bivakem lovit v Čechách-já jsem Moravák-tam bohužel nemají jasno v tom zda podlážku či ne ani sami porybní-jeden ne-jeho kolega by ji dovolil- to byli ve dvojici !!! Když bivak měli 14 dní postavený-tráva tam nezbyla skoro žádná-když ho měli děti doma 1 měsíc na zahradě-jen byla polehnutá-sice žlutá-ale za 1,5 měsíce nebylo poznat kde bivak stál. Já nikdy nechytal na háčky bez protihrotu-také jsem názoru,že to poškozuje rybám tlamku. To mi potvrdilo hodně známých rybářů. Už to dokonce přehodnotil majitel soukromé vody u Litovle-letos se bude chytat POUZE s protihrotem. Tak jako vy-i já jsem se zaměřil jen na svazové vody-tam je to o tom překvapení-co asi na tom háčku mám??? Kapr přes 70 zpět do vody-s tím souhlasím.Taková ryba už není k jídlu-tak ať má radost z ulovení někdo jiný. Sám jsem byl svědkem -to ještě nebyla horní míra kapra-když kamarád vytáíhnul kapra 89 cm. Na můj dotaz zda ho pustí ho zabil-uříznul mu hlavu na trofej.Ta se mu nepovedla-vyhodil ji-maso nasekal slepicím a čuníkovi. Někdo si mohl chytit životní úlovek-takhle nic. Jsem už také starší ročník-nejsem moc na novoty-ale nevím proč by se nemohly používat zavážecí lodičky.Na revíru Poděbrady u Olomouce jsem byl svědkem zakrmení-v době lovu dravců na ní vyvezli kolegové rybáři montáž i s rybou-bez STRESŮ A OTLUČENÍ O HLADINU. Hnízdící ptactvo si na vetřelce brzy zvyknulo a nenechalo se rušit. V minulých dnech zase EU navrhlo zákaz nošení nožů. Dovedete si představit -v našem věku vlasec nebo jiné věci dělat zuby??? To zase vymyslel nějaký IDIOT.Čert ví co se ještě objeví. Ještě jednou mnoho zdraví a krásných úlovků.S pozdravem Petrův Zdar B.S. z Uničova

  2. Demonstranti by měli vědět, za co budou demonstrovat! Bylo by vhodné je seznámit konkrétně s peticí, kterrá bude RS předáná. Nestačí jenom už too máme dost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -