Domů Novinky Dokázali to! Rybáři postavili „plovoucí vozíček“ pro handicapovaného rybáře! Kdy ho dostane?

Dokázali to! Rybáři postavili „plovoucí vozíček“ pro handicapovaného rybáře! Kdy ho dostane?

- Reklama -

Na začátku letošního roku magazín InRybar.cz informoval o projektu BELLY BOAT versus HANDICAP nadšeného rybáře Juliuse Nasse, který se rozhodl postavit „plovoucí vozíček“ pro handicapovaného rybáře Martina. Od nápadu se pak přešlo k realizaci, která se skládala jak se samotné stavby upraveného plavidla, tak například i z finanční sbírky, kdy rybáři posílali handicapovanému kolegovi peníze. A nakonec se vše povedlo! Nyní Julius Nass informoval o tom, že upravený belly boat pro handicapovaného rybáře Martina je hotový!

Rybáři, kteří se zapojili do stavby upraveného belly boatu pro handicapovaného rybáře Martina, hlásí, že mají hotovo. A teď je čas na předání nového plavidla. Julius Nass, který od začátku za projektem BELLY BOAT versus HANDICAP stojí, informoval o datu a místě předání.

„Oznamuji, že předání upraveného belly boatu pro Martina bude na soukromém revíru o velikosti 7,5 hektaru s hloubkou do 4 metrů na jezeře Za Valem ve Vrbové Lhotě v okrese Nymburk. Revír je jen 20 minut od Prahy. Předání proběhne v neděli 23. května v 11 hodin. Kdyby na tento den nevyšlo počasí, náhradní termín je o týden později, tedy 30. května,“ informoval rybář Julius Nass na sociálních sítích.

Rybáři se rozhodli handicapovanému kolegovi Martinovi připravit super den. „Občerstvení nám majitel revíru zajistí, nechám uvařit guláš, budou buřty a dobrá nálada. Jste všichni srdečně zváni, kdo chce s Martinem vyrazit na vodu, vezměte si svá plavidla a rybářské vybavení, revír máme volný do večerních hodin. Chci vás všechny poprosit, co dorazí, abyste se mi ozvali, abych měl představu kolik nás bude, kvůli občerstvení,“ vysvětluje rybář Julius Nass.

„Kdo dorazí, bude u toho, kdy poprvé v historii vyrazí na belly boatu člověk s handicapem, pozná spousty báječných lidí a bude mít možnost si ještě před sezónou dravců chytit krásné ryby, zadarmo. Obrovské díky všem majitelům soukromých revíru za nabídky, a hlavně za jejich ochotu,“ uzavírá Julius Nass.

 

Jak vznikl nápad na postavení „plovoucího vozíčku“?

Rybář Julius Nass je velkým fanouškem těchto nafukovacích křesílek, kterého napadlo, že právě toto plavidlo je naprosto ideální pro handicapované rybáře. „Ten, kdo mě zná, ví, že belly boat je již třetím rokem má srdcová záležitost a jeho neustálé vylepšování je má posedlost, anebo vlastně pohodlnost. Dnes už mohu říct, že jsem spokojen s celkovým pohodlím belly boatu, kdy ovládání motoru mám na ruku, motor na pevno, a nohy používám jen jako kormidlo – takže rybařinu si užívám i v okamžicích nepřízni počasí, kdy jiní to musí vzdát,“ začíná vyprávění o své rybářské vášni rybář Julius Nass.

A právě jeho napadlo, že belly boat je velmi vhodným plavidlem i pro ty rybáře, kteří nemůžou chodit. „Postupně jsem si také uvědomil, že tento styl rybolovu by si mohl po správných úpravách užívat i člověk, kterému možnost přívlače byla znemožněna z důvodu handicapu – a to přímo nehybností, anebo třeba amputací dolních končetin. Tento styl přívlače mu umožní v uvozovkách svobodu rybolovu – v uvozovkách píšu proto, že není možné být bez doprovodu zdravého kamaráda. Ale na vodě to bude jeho svoboda, jeho rybačka. Ale stejně s parťákem je to vždy top,“ vysvětluje nadšený rybář.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Julius Nass

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Kamarádi rybáři co jste se na tom podíleli,klobouk dolů a má nejhlubší poklona,jsem rybář dědek,vlastně pradědek,tak že to s náma ještě není tak zlé,když se najdou takhle prima lidi.Všem vám přeji Petrův zdar a ať vám vyjde počasí a někdy zase u vody))))

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -