skingbranding-banner

Dostanou se rybáři k oblíbenému revíru? Majitelé pozemků chtějí rozorat cesty! Rybáři jim parkují na polích


Příjezdy k některým revírům nejsou zrovna snadné. Je zcela běžnou praxí, že na hromadě lokalit jsou pouze hliněné, nezpevněné cesty, po kterých ale třeba za silných dešťů nejde jezdit, protože hrozí zapadnutí vozidla. Někteří rybáři tak nechávají vozidla různě po polích a loukách. Jenže! Mnozí si neuvědomují, že prostě parkují na soukromých pozemcích. A to majitele samozřejmě štve! Zářným příkladem je například chování rybářů u oblíbeného revíru Baraba. U tohoto revíru mnoho rybářů parkuje dost nezodpovědně, takže majitelé soukromých pozemků dokonce uvažují o rozorání příjezdových cest…

Pískovna Baraba patří k velmi oblíbeným revírům ve Středočeském kraji. Revír leží jen kousíček od Mělníka a nabízí opravdu nádhernou přírodu. Není proto divu, že právě na tuhle rybářskou lokalitu je velký rybářský tlak. Ovšem právě velký rybářský tlak se podepisuje i na „naštvanosti“ místních majitelů soukromých pozemků.

„Poslední dobou se neustále množí stížnosti soukromých vlastníků pozemků, že jim vjíždíme do polí, ničíme úrodu i polní cesty (auta a dodávky zapadlé v blátě). Prosíme, respektujte jejich práci a nerozšiřujte ani nevyjíždějte nové cesty,“ píší mělničtí rybáři, ke kterým stížnosti dopadají.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak mít více záběrů od candátů? Tady je jednoduchý fígl!

Velký vliv na současnou situaci mají samozřejmě i velmi vydatné deště, kvůli kterým rybáři nemohli svými vozidly po nezpevněných cestách jezdit. Ovšem to není důvod, aby parkovali na soukromých pozemcích. „Prosíme, parkujte na zpevněných cestách a k lovným místům choďte pěšky. Pokud musíte mít vždy vozidlo u sebe, využijte lokality se zpevněnou cestou,“ žádají mělničtí rybáři.

Je třeba si uvědomit, že „rybářský zákon“ umožňuje rybářům při výkonu rybářského práva pouze vstup na příbřežní pozemky, nikoliv vjezd. A pokud tohle rybáři nebudou akceptovat, může pro ně přijít nepříjemná reakce. „Pokud nebudeme přání vlastníků pozemků respektovat, cesty přeorají a obecní úřad vjezdy z obce osadí sloupky. Buďme ohleduplní k přírodě a zbytečně nedrážděme lidi z okolí,“ říkají rybáři z Mělníka.

 

Jak je to s vjížděním na pozemky?

Už v minulosti se redakce InRybar.cz ptala na problematiku vjíždění na soukromé pozemky tehdejšího předsedy Českého rybářského svazu Alexandera Šímy. Jak to z jeho pohledu je? Tehdy redakci InRybar.cz řekl:

„Podle zákona o rybářství rybářům svědčí zákonné věcné břemeno vstupu, ale nikoliv vjezdu, na pobřežní pozemky. Soukromý vlastník pozemků obecně má právo rozhodnout, koho si na pozemek pustí, komu umožní tam stanovat, komu umožní vjíždět na pozemek autem.“

„Takže pokud nejde o pozemní komunikace ve smyslu silničního zákona a nejde o veřejný statek, pak tam rybáři, ani nikdo další, bez souhlasu vlastníka vjíždět nesmí. Pokud by se jednalo o veřejnou komunikaci, což asi polní cesty nebudou, pak je třeba respektovat dopravní značení. Bylo-li osazeno nezákonně, tedy bez rozhodnutí příslušného správního dopravního úřadu, je na to třeba upozornit jak Policii ČR, tak tento příslušný dopravní orgán.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Chytání kaprů, kteří nikdy neviděli háček! Teprve 12letý rybář natočil dechberoucí video

admin | přečteno: 563x | 3.07.2020 | Žádné komentáře

Mladý rybář Matěj Houška natáčí naprosto nádherná videa ze zapomenutých …

Letní nasazování ryb je v plném proudu! Rybáři do svazovek „sypou“ tuny nových kaprů

admin | přečteno: 1364x | 3.07.2020 | Žádné komentáře

Rybáři se nezastavují ani v tomto letním období. Aktuálně do svazových …

Nákladní lodě až do Ostravy? Poláci postavili u hranic na Odře obrovskou přehradu, která zvedne vodu v řece!

admin | přečteno: 297x | 2.07.2020 | Žádné komentáře

Splavnění řeky Odry až do Ostravy je velkým cílem polské …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.