Domů Novinky InRybar.cz v Maďarsku #3: Udělali jsme taktickou chybu! Naše místo teď okupují...

InRybar.cz v Maďarsku #3: Udělali jsme taktickou chybu! Naše místo teď okupují desítky cejnů a plotic!

- Reklama -

Stáli jsme před zásadním rozhodnutím. Buď zvýšíme krmnou dávku a pokusíme se tak donutit ryby k větší aktivitě, anebo se spokojíme se současnou situací, která přináší jeden jediný záběr denně. Nakonec jsme se rozhodli, že se pokusíme kapry donutit k větší žravosti. Jenže to byla chyba! Strašná chyba!

Doteďka co jsme tady, jsme měli jediný záběr denně. A je to logické. K montážím jsme přihodili jen pár kuliček boilies, takže „línějším“ kaprů ve studené vodě trochu déle trvá, než najdou naši nástrahu. Jenže my jsme se rozhodli přilákat větší množství kaprů na naše lovné místo zvýšením krmné dávky. Porada proběhla rychle a všichni členové výpravy s tím souhlasili.

Po stranách bójky jsme tak rozházeli celkem 7 kilogramů kuliček. A doufali jsme, že počet záběrů půjde rapidně nahoru. Jenže chyba lávky! Po chvíli nám začaly přicházet pouze „pípance“. A hned jsme pochopili, že máme problém! Bílá ryba!

Není na co čekat, rozhodli jsme se, že na krmné místo pošleme podvodní kameru. Co se asi pod vodou skrývá? Naše odhady byly přesné! Podvodní záběry ukázaly, že pod vodou se okolo kuliček motají celá hejna cejnů a plotic. Bílá ryba zaplavila celé krmné místo a snažila se pozřít naši návnadu.

InRybar.cz v Maďarsku

Naštěstí je ale voda poměrně studená. Její teplota se pohybuje od 5 do 7 stupňů. Díky tomu se tak kuličky Extra Carp Magic Squid jen pozvolna rozpadávají. Jednoduše řečeno – jsou tvrdé jako kámen, takže bílá ryba je ani intenzivním ohlodáváním nedokáže pozřít! A to je dobře. Nakonec se nám na háček naštěstí nepověsil ani jeden cejn.

Pochopili jsme, že celá taktika zvýšené dávky návnady je špatný směr. A rozhodli jsme se vrátit k naší původní strategii. Tedy, k montáži zase přihazujeme pouze několik kuliček. A tato strategie se ukázala jako správná. V noci přišel další kapr, tentokrát ale menšího ražení – měl okolo 12 až 13 kilogramů. Ale tento úlovek je jasným potvrzením toho, čeho se máme v budoucích dnech držet.

Ještě k současným podmínkám. Přes den neustále svítí sluníčko, ovšem jeho paprsky už přestávají hřát. Teplota sotva přesahuje 15 stupňů. Ráno a v noci se teploty drží kolem nuly. Dneska ráno nás k tomu zastihla i pořádně hustá mlha. Tyto stálé podmínky jsou ale tím pravým ořechovým na velké kapry. Možná chybí vítr, který by nám pomohl kapry zatlačit ke dnu, ale po tom tady nejsou ani památky.

Naše výprava za kaprem přes 25 kilogramů stále pokračuje. Uvidíme, jestli se nám podaří některého z místních velikánů přelstít. Držte nám palce…

Více zase zítra…

boiliesAkce s InFish.cz: Chceme vám nabídnout jedinečnou akci! Do neděle 22. listopadu 2015 spouštíme na e-shopu InFish.cz jedinečnou akci. Každý, kdo si na InFish.cz zakoupí libovolnou příchuť a průměr boilies z řady Extra Carp Magic Squid v balení 1 kilogram, dostane na toto boilies10 % slevu!

Upozorňujeme, že v objednávce se vám zapíše původní cena! My ale na prodejně z ceny odečteme 10 % z ceny boilies – konečná cena za 1 kilogam boilies Magic Squid od firmy Extra Carp bude 251 korun. O odečtení slevy z původní ceny vás budeme informovat e-mailem. Proč tuto akci spouštíme? Chceme vám prostě nabídnou špičkové boilies za super cenu. Chceme, ať si pořádně zachytáte!  

Redakce InRybar.cz

Poznámka: Děkujeme firmě Extra Carp za spolupráci…

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -