DomůNovinkyKapraři zuří: Další převezení trofejního kapra? Majitel rybníku se brání: Rybu jsem...

Kapraři zuří: Další převezení trofejního kapra? Majitel rybníku se brání: Rybu jsem koupil legálně!

- Reklama -

Kaprařská scéna zase ožila! Tentokrát ovšem nejde o českou kaprařskou veřejnost, ale o kolegy na Slovensku. Právě u našich východních sousedů momentálně zuří vášnivá diskuze o rybě, která byla vysazena do soukromého revíru. Někteří kapraři si myslí, že se až příliš podobá kaprovi, který byl uloven na Zemplínské Šíravě. Na rybářském internetu se strhla hotová mela! Vyjádření už napsal i majitel soukromého rybníku. Ten se brání, že kapitální rybu koupil legálně…

O incidentu píše slovenský kaprařský web k70.sk. Na něm se objevilo vyjádření mediálně známého rybáře Jakuba Fabiana. Ten na Facebooku zveřejnil příspěvek, ve kterém píše o kapitální rybě ze Zemplínské Šíravy.

„Přišla mi fotka velkého kapra s otázkou, zdali ho neznám. Podíval jsem se na fotku, ryba zničená z převozu, a za pánem, který rybu držel, auto s kádí na korbě určené pro převoz ryb. Nejhorší na tom bylo, že jsem rybu ihned poznal, protože jsem ji v roce 2016 ulovil. Další krásná ryba ukradnutá z více jak 3500 hektarové vody do malého rybníku,“ napsal kaprař Jakub Fabian.

Jakub Fabian k textu přidal i fotografie k porovnání. Hlavním „důkazem“ má být velice specifická odřenina na boku ryby. A je nutné říci, že ta „skvrna“ je opravdu hodně podobná. Jen s tím rozdílem, že kapr ze Zemplínské Šíravy je očividně v lepší kondici než ten z druhé fotografie.

Jakékoliv pochybení ale odmítá majitel rybníku, do kterého byla tato ryba vysazena. „Kapr dovezený 1. června 2019 byl legálně koupený a patřičnými doklady i potvrzený, které pro zájemce můžeme předložit v sídle naší firmy. Ryba byla odlovená a převezená do karantény a odtud následně převezená do rybníku,“ napsal majitel rybníku Ján Nagy.

Co myslíte? Je ryba ulovená v Zemplínské Šíravě podobná té ze soukromé vody? Napište váš názor do komentářů pod článkem…

Zdroj: k70.sk

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

11 KOMENTÁŘE

  1. Podle mě se jedná o totéž rybu. S tímto se prostě nic nedá dělat. Každý vidí jen prachy,a snaží se vydělat. Hnus

  2. A není to jedno? Pokud ji chytil legálně na Slovensku kde ji plátně zapsal a poté
    živou si ji odvezl do svého soukromoho rybníku je jeho věc přece. (výjimka tedy jestli na té Šíravě není zákaz privlastneni kapra v délce od do) Jestli ne, je jen na něm jak s rybou naloží ne

  3. Jakub Fabian si myslí že je mistr světa amoleta. Takovýchto kaprů s jizvou na boku může být tisíce. A to, že je mu třeba dost podobný neznamená, že okamžitě musí na dotyčného útočit. Pokud má k němu legalně papíry že ho koupil, nevidím v tom problém. Kdyby měl přes míru a nesměl by se vzít z revíru, šel bych po prodávajícím. Pokud k němu má papíry jak tvrdí lehce se dohledá.

    • Dík za ocenenie, ale som rybár telom aj dušou a žiadny majster 🙂 ryby zo Zemplínskej Šíravy sledujeme už viac ako 10 rokov, takže sa jedná o totožnú rybu, nie o podobnú… keby ste si nachvíľu k tomu sadol a porovnal šupiny v živote by stesi takúto blbosť nenapísal 🙂 Žiadne legálne papiere na to nemá, vieme kto tú rybu ulovil, kde presne sedeli, kto tú rybu previezol a je to momentálne v rukách polície… takže sa prosím v budúcnosti zdržte týchto podivuhodných komentárov a osočovania ľudí, ktorí chcú niečo urobiť pre tento skazený svet 🙂 Howgh.

  4. Sirava je Chyt a pust. A od noveho roku ma kapor hornu mieru 70cm. Takze ak je to ta ista ryba tak je to celkom pruser.

  5. neviem či špatne vidím, ale na tej hornej foto je kapor lysec a na spodnej je šupináč, možno je to špatnou fotkou, to je dosť zásadný rozdiel!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -