skingbranding-banner

KONFLIKT: Rekreanti chtějí vyhnat rybáře z oblíbeného rybníku, aby se mohli koupat! Petici proti rybářům podepsalo skoro 1000 lidí


Na rybníku Sykovec u Třech Studní to teď pořádně vře! Do sporu se dostali tamní rybáři s rekreanty. Rekreantům vadí, že si rybáři uzurpují rybník Sykovec pro sebe, a že v okolí se válí nepořádek a dokonce i exkrementy. Navíc, podle rekreantů nejsou výjimkou ani konflikty s agresivními rybáři. Situace došla tak daleko, že skoro 1000 rekreantů podepsalo petici snažící se rybolov na Sykovci omezit. Celou záležitostí se už zabývá i vedení obce Třech Studní, která u Sykovce leží…  

„Když jsem dříve přijížděl na chatu, viděl jsem v rybníce koupající se lidi. To se teď změnilo. Rybáři si v rybníku a v jeho okolí dělají, co chtějí. Stanují na místech, kde dříve bývaly pláže. Kolem se válejí exkrementy a papíry. Mnozí rybáři se navíc chovají agresivně. Chtěli bychom rybník vrátit k rekreaci a ke koupání, ale to neznamená, že tam nesmí být ryby, ty tam vždycky byly. Dříve ovšem byla jen čtyři lovná místa, nyní je jich bezpočet,“ postěžoval si Žďárskému deníku Pavel Bartůněk, který je jedním z organizátorů petice proti rybářům. Tu už podepsalo 958 lidí. Petice chce omezit rybolov na rybníku Sykovec.   

„Návštěvníci a majitelé nemovitostí ve Třech Studních poukazují na chování místních rybářů a nás jako zastupitelé obce kritizují, že v této záležitosti nic neděláme. Proto jsme sepsali stížnost a poslali ji ke krajskému úřadu. Uvidíme, jak nám odpoví. Podle výsledků rozborů vody z posledních tří let je jasné, že se voda každoročně zhoršuje,“ řekl starosta Tří Studní Miloš Brabec.

„Chataři a chalupáři nás chtějí od Sykovce vyhnat, my jsme ale stejní návštěvníci regionu jako všichni ostatní. A pokud jde o nevhodné chování – nelze házet všechny rybáře do jednoho pytle. Bohužel se občas najde nějaký jedinec, který si nebere servítky, ale totéž platí i o rekreantech. Na Sykovec jezdím velmi rád, pro rybaření jsou tam skvělé podmínky. Nevím o žádném dalším rybníku v okolí, který by nabízel možnost muškaření i zimní lov na dírkách,“ vysvětluje rybář Vladimír Štěpánek z Pardubic.

Skutečně, rybník Sykovec patří k velice oblíbeným rybářským destinacím. A to především proto, že tato vodní plocha je bohatě zarybněná. Navíc, rybník Sykovec je zasazen do úžasného prostředí. Více o rybolovu na rybníku Sykovec zjistíte ZDE

„Ryba a rybník spolu úzce souvisí. Rybník Sykovec má statut chovného rybníka, prioritou je tedy chov ryb. To, že je tato vodní plocha zařazena vyhláškou ministerstva zdravotnictví i mezi rybníky vhodné ke koupání, neznamená nic jiného než obecné užívání vody. Jedinou povinností je informovat obyvatele ve chvíli, kdy voda nesplňuje podmínky ke koupání. Pokud se to rekreantům nelíbí, mohou si rybník sami pronajmout a ryby tam být nemusí. Zase jde pouze o jednostranný záměr skupiny lidí,“ řekl vedoucí úseku rybářství a zemědělství společnosti Kinský Žďár a.s. Petr Kulhánek. Právě tato společnost je majitelem rybníka.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz   

Nové články v rubrice

Kauza Bečva nekončí: Druhé odložení klíčového posudku! „Případ je složitý!“ říká znalec

admin | přečteno: 93x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Ani napodruhé soudní znalec Jiří Klicpera nepředložil vypracovaný klíčový posudek …

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

admin | přečteno: 8473x | 2.03.2021 | 8 komentářů

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii …

PŘEHLEDNĚ: Severočeští rybáři nasadili přes 290 000 kaprů! Zvýšil se počet candátů

admin | přečteno: 563x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Severočeský územní svaz zveřejnil velmi zajímavá data o nasazovaných rybách …

Komentáře

  • Na Sykovec jezdím moc rád na jaře a podzim rybařit v létě pod stan z rodinou o tom co se tady píše jdem slyšel už dříve. Je nesmysl zakázat rybařit na Sykovci majitele campu přijdou o značný příjem peněz a pokud se majitel rybníku rozhodne a dá zákaz využívání vodní plochy pro návštěvníky campu je po canpu. Ať to dopadne jakkoliv rybařit se dá stále majitel pozemku v okolí rybníku z rybáři bohužel nic nezmůže nemůže je vyhnat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.