DomůNovinkyKRITIKA: Zatuchlý Svaz! Rybáři navrhovali chyť a pusť. Papaláši návrh smetli ze...

KRITIKA: Zatuchlý Svaz! Rybáři navrhovali chyť a pusť. Papaláši návrh smetli ze stolu! Proč?  

- Reklama -

Český rybářský svaz čeká přelomový rok. Po dlouhých čtyřech letech čekají největší rybářskou organizaci v zemi důležité volby. Volby proběhnou jak na úrovni místních organizací, tak i v územních svazech nebo v Radě ČRS. A mnoho rybářů volá už dlouhá léta po změně. Na rybářském internetu se nyní objevila velmi tvrdá kritika, která směřovala na adresu některých stávajících funkcionářů. Autorem je předseda olomouckých rybářů Michal Šefčík. Co si o této kritice myslíte?

„Naše MO v letošním roce přijala usnesení, které mělo přinést změnu a hlavně mělo konečně prolomit a nasměřovat rybolov k sportovnímu rybolovu v rámci chyť a pusť v určeném úseku hlavního toku řeky Moravy (471 049). Zvýšením nejmenších lovných mír u určených druhů ryb by přineslo určitě značné oživení rybí obsádky a také i v určeném úseku konečně i rozmnožování,“ popisuje návrh předseda olomouckých rybářů Šefčík. Rybáři z Olomouce si tak odhlasovali užitečná opatření, která by vedla k lepší ochraně rybích obsádek v revíru. Návrh předseda následně poslal na územní svaz v Ostravě k projednání. Jenže!

„Osobně jsem posílal tuto část usnesení včetně podrobného popisu ohledně změn revíru 471 049 Morava 18 na Územní svaz Ostrava k projednání. Ten se ovšem ničím takovým nezabýval, pravděpodobně to jeho představitele vůbec nezajímalo, nebo se neobtěžovali odpovědět. Jedinou nejasnou odpověď jsme dostali ze zápisu Hospodářského odboru ÚS Ostrava – návrh MO Olomouc je zamítnut. Bez jakéhokoliv důvodu,“ popisuje Šefčík.

Předseda olomouckých rybářů tak tvrdě kritizuje postup územního svazu v Ostravě. Je zřejmé, že zástupci územního svazu dostatečně nevysvětlili jejich rozhodnutí. A to pochopitelně rybáře z Olomouce popudilo.

„Kde je ta spolupráce na úrovni MO a ÚS dle platných Stanov a Jednacího řádu ČRS? Územní svaz má napomáhat, spolupracovat a koordinovat s MO. Jak spolupracoval? Pouze v odvádění finančních prostředků? Funkcionáři, kteří jsou placeni z příspěvků řadových členů, co dělají ku prospěchu MO?“ ptá se předseda olomouckých rybářů.

Výzva je tedy jasná: „Co přinesou v roce 2018 volby a jaké budou změny, to sám nevím. Ale vím jedno. Aby celá členská základna, hlavně na úrovni MO místo diskuzí na internetových rybářských serverech přišla na schůze a jasně dala najevo nadřízeným složkám ČRS svou jednotu v názorech a požadavcích. A jestli srozumitelné, pokrokové návrhy nebudou splněny, pak funkcionáři, kteří tyto požadavky mají plnit, nemají na svých místech co dělat,“ vyzývá Michal Šefčík.

CENOVÁ BOMBA: Kaprové navijáky FOX o tisíce korun levněji!

Může se to zdát jako utopie. Ale i vaše účast na členské schůzi může nastartovat tolik žádanou změnu. Nebuďte lhostejní! Domluvte se s vašimi rybářskými kamarády a bojujte ve vaší organizaci za užitečné změny! Začít se musí odspoda!

Kompletní dopis předsedy olomouckých rybářů Michala Šefčíka si přečtěte ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

 1. V kostce co si olomoučtí odhlasovali: chtěli vymezit cca 1 km úsek řeky na Chyt a pust. Chtěli zvýšit míru ostroretky na 40 cm a omezit měsíčně 10 ks, celoročně hájit parmu. zvýšit míru candáta na ze 40 na 50cm a štiky na 60 cm.
  Neomezili nijak velikost nástražní rybičky(na třeba 15cm) ani nezavedli lovnou míru okouna a omezení kusů. Tyto opatření podle diskuze u vody nemají širší oporu v člensé základně, pouze podporu těch pár co chodí na schůze(minorita členů), kteří si podobné požadavky prosazují (například K70 , podložky na revírech, povolení zavážení, omezení přístupu k revíru vůči členům jiných MO (pískovna Hlušovice 2 dny v týdnu, omezení pouze na tabuli, v popisu revírů ani dodatku omezení není).

  z toho lze konstatovat že MO Olomouc ovládá úzká skupina rybářů kteří na úkor většiny prosazují svoje minoritní požadavky (na které jim ta většina rybářů u vody bude házet bobek). Buzerace místních porybných u revíru je na hranici snesitelnosti, speciálně vůči cizím členům jiných MO. Asi by bylo teda lepší kdyby si tato parta založila svůj vlastní svaz a chytala pouze na Chomoutově a těch Hlušovicích (které si prý koupily).

  No jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.

 2. Smyslupnost těchto omezení: průměrně se na revíru Morava 18 uloví ročně :
  95 ks štiky(průměrně 2kg)
  25ks candát(průměr 2kg ..tj cca 60cm
  12 ks sumce(průměr 12kg/ks)
  40 ks parma( průměr 2kg -60-65cm)
  450 ks ostroretky(průměrná 0,7kg( 42-45cm)

  oproti tomu cca 750 ks kapra(1,2-3kg).
  Nevidím žádný smysluplný důvod, proč omezovat a komplikovat pravidla nad rámec současného. Kolik kusů candáta by omezila zvíšená míra na 50cm když se chytají když už 55-65cm? U štiky by zvýšení lovné míry na 60cm asi přineslo něco,( ale dožilo by s více štik 50-60 cm celou sezonu bez omezení lovu na rybku)??
  Otázka kolik rybářů chytne měsíčně víc než 10 ks ostroretky,. Kdo na tyto ryby chodí při chybějící kontrole(ostroretka se zapisuje až při odchodu) by se tímto omezením na papíře zabývalo. Ostroretka, parma podoustev candát štika okoun se v řece v současnosti rozmnožují ( plus se přisazuje). Kormorány na useku řeky nikdo nestřílí.

  Takže aspoň v té Ostravě mají rozum a tyhle nařízení smetli ze stolu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -