Domů Novinky Největší přehrada na světě má problém: Hráz může prasknout! „Vše je v pořádku!“...

Největší přehrada na světě má problém: Hráz může prasknout! „Vše je v pořádku!“ uklidňují úřady

- Reklama -

Tři soutěsky. Megalomanské vodní dílo v Číně, které je největší svého druhu na planetě Zemi. Tahle obří vodní nádrž má rozlohu 108 400 hektarů. Pro představu: Lipno má 4870 hektarů. Tři soutěsky tak zadržují obrovské množství vody. Jenže! Právě okolo této přehrady kolují znepokojující zprávy. Satelitní snímek totiž ukazuje, že hráz největší přehrady se začíná podivně vlnit. A Číňané jsou nervózní! Obří masa vody totiž ohrožuje miliony lidí!

Satelitní snímek, který nyní koluje po internetu, jasně dokazuje, že na Třech soutěskách se něco děje! Hráz se totiž podivně vlní! Někteří experti tvrdí, že se jedná o důsledek toho, jak byla hráz postavena. „Hráz je tvořena z desítek betonových bloků. Ty jsou mezi sebou propojeny, ale pak už nejsou nijak spojeny s podložím,“ řekl čínským novinám inženýr Wang Wej-luo. Prognóza tohoto inženýra není nijak uklidňující! „Někdy v budoucnu Tři soutěsky prasknou,“ dodává inženýr.

Proti tvrzení experta se ale ostře ohradily čínské úřady. Podle vládních orgánů je vše v naprostém pořádku, a zvlnění hráze je zcela v normálu. Podle čínských úřadů snímek jasně dokazuje elastičnost hráze a její schopnost reagovat na obrovský tlak obrovského množství vody.

„Tři soutěsky jsou absolutně bezpečný projekt, který by mohl vydržet až tisíc let. Žádná jiná síla než gravitace, ani záplavy a zemětřesení, by nemohla způsobit deformaci přehrady,“ řekl pro čínské státní noviny čínský úřad pro zemětřesení. Čínské úřady pak navíc i zpochybňují samotný satelitní snímek. Podle Číňanů jde o nepřesný a nekvalitní obrázek…

 

Tři soutěsky: Největší přehrada na světě  

Gigantická přehrada o rozloze 108 400 hektarů leží na slavné čínské řece Jang-c´-t´iang. Délka hráze je 2335 metrů, výška činí 185 metrů. Dálka Tří soutěsek je 600 kilometrů. Celková hodnota výstavby této přehrady byla vyčíslena na 25 000 000 000 dolarů, jiné zdroje ale hovoří o mnohem vyšších nákladech.

Na této přehradní nádrži funguje největší elektrárna na světě. Na vodním díle je v provozu 32 generátorů (22 500 MW), které mají stejný výkon asi jako 13 Dukovanských jaderných elektráren. V důsledku budování monstrózního vodního díla bylo z domovů vysídleno asi 1 300 00 lidí. Další 4 000 000 lidí bylo vysídleno kvůli masivním sesuvům půdy nebo znečištění.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Wikimedia Commons

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -