skingbranding-banner

PODROBNÁ MAPA: Nové Mlýny, Orlík nebo Žermanice. Podívejte se, kde všude můžou jezdit vodní skútry a motorové čluny


Na internetu se objevily velice přehledně zpracované mapy, které jasně ukazují, na kterých vodách mohou jezdit vodní skútry nebo motorové čluny. Při pohledu na tyto mapy tak ihned zjistíte, zdali právě na vašich oblíbených revírech mohou motoráky a skútry řádit. Tato plavidla se mohou pohybovat nejenom na přehradách, ale i na řekách. Nejčastěji se lokality pro motorové čluny a skútry nacházejí na Vltavě a přehradách, které na této řece leží. Ovšem tato plavidla se mohou pohybovat například i ve Slezsku – na Žermanicích nebo Těrlicku.

Na těchto zajímavých mapách jsou všechny vody rozděleny do tří kategorií. V první kategorii jsou vody, kde mohou jezdit vodní skútry nebo motorové čluny prakticky „bez omezení“. V druhé kategorii jsou potom vody, kde tato plavidla mohou jezdit, ale s určitými omezeními. A v poslední kategorii jsou vody, na kterých se skútry a motoráky pohybovat nesmí.

K nejvíce vytíženým vodám patří řeka Vltava a přehrady, které na této nádherné řece leží. Jediné omezení platí od Českých Budějovic výše po proudu. Podobná situace je i na Labi, kdy prakticky na celé délce toku se mohou tato plavidla bez omezení pohybovat. Motoráky a skútry mohou také jezdit například na vymezené části řeky Berounky. A poté ještě například na nádržích Skalka, Rozkoš nebo Barbora.

pmo_vd_nove_mlyny

Mnohem menší příležitosti pro plavbu na motorovém člunu nebo skútru jsou na Moravě. Například na Nových Mlýnech, které patří k obrovským vodním plochám v České republice, platí omezení. Na těchto vodách se nesmí pohybovat žádné stroje, které přesahují 10 kW výkonu. Nejlepší destinací na Moravě je tak Baťův kanál. Ovšem nejedná se o jedinou vodní plochu, na které se mohou zmíněná plavidla pohybovat. Například na přehradách Žermanice nebo Těrlicko, které leží ve Slezsku, mohou motorové čluny a skútry jezdit také. A to je trochu s podivem, neboť tyto vody jsou opravdu malé – jejich rozloha se pohybuje lehce nad 200 hektary.

Mapa: Kde můžou v České republice plout motorové čluny? 

mapa_kde_muzou_plout_motorove_cluny

 

Mapa: Kde můžou v České republice plout vodní skútry? 

mapa_kde_muzou_plout_vodni_skutry

Poznámka redakce: Mapy jsme převzali ze stránky marine.cz. Na tomto webu naleznete kompletní legislativu, co se vodních skútrů nebo motorových člunů týče. Pokud hledáte informace o této problematice, pak doporučujeme právě web marine.cz, na kterém je vše jasně a přehledně napsáno…

Redakce InRybar.cz

FOTO: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Ceník trofejních kaprů: Za kolik se prodávají kapři nad 20 kilo váhy? Rybář si může přijít na tučný balík peněz!

admin | přečteno: 7452x | 23.05.2018 | Žádné komentáře

Převážení kapitálních kaprů je neustále velkým problémem svazového rybaření. Brakování …

SKANDÁL: Z Nových Mlýnů údajně převezli obrovského kapra! Ryba prý vážila přes 25 kilo!

admin | přečteno: 3962x | 23.05.2018 | 1 komentář

V moravských rybářských kruzích to vře! Z této oblasti totiž prosakují informace …

Rybářská sezóna v ohrožení? Ve Vltavě není voda! „Sucho je za dveřmi!“ varují vodohospodáři

admin | přečteno: 691x | 22.05.2018 | Žádné komentáře

Velmi nepříjemné potíže v současných dnech řeší vodohospodáři po celé republice. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.