DomůNovinkyPotápěč prostřelil sumcovi hlavu! Schvalujete takový lov ryb?

Potápěč prostřelil sumcovi hlavu! Schvalujete takový lov ryb?

- Reklama -

Nechceme působit hystericky. Rybaření je od pradávna lov, který sloužil k obstarávání potravy. A mnohde rybaření je prostě důležitým zdrojem pro získání masa. Ovšem jsou metody lovu ryb, nad kterými trochu kroutíme hlavou. Jde například o lov ryb na harpunu, který je například rozšířený na východ od nás. Podle toho, jak jsou lovci vybaveni, to nevypadá, že by strádali. Podívejte se na video z lovu ryb, kdy potápěč s pomocí harpuny střílí ryby. Co myslíte? Je tento lov ryb OK?

Podle popisku videa pochází tyto záběry z lovu ryb z řeky Dněpr. Jedná se o významnou řeku v Evropě, ze které pochází rybářské báje o monstrózních sumcích. Kdysi mezi rybáři kolovala historka, že při stavbě mostního pilíře lžíce bagru přetnula sumce, který měřil 3 metry. Dněpr je významná řeka, která protéká Ruskem, Běloruskem a končí na Ukrajině.

Ano, tato čtvrtá nejdelší řeka v Evropě je domovinou obrovských sumců. A nejen sumců, ale například i candátů nebo kaprů. A žádná ryba nemůže být v klidu, protože kromě rybích predátorů na ně číhá i člověk.

Zdejší lovecké metody jsou oproti našim značně „kontroverzní“. Například v této oblasti je populární lov ryb s pomocí harpuny. Lovec se jednoduše obleče do neoprenu a vezme si s sebou harpunu. A s její pomocí je schopen ulovit opravdu nádherné ryby – třeba kapitálního sumce (viz video). Co si o tomto lovu myslíte vy?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. tak nevidím důvod proč by se nemohlo povolit i u nás na revírech. Třeba takový tolstolobik se na udici moc chytat nedá a kolikrát se stane že ryby na udici jít nechtějí. čím víc omezení je tak se jich jen víc porušuje, viz třeba lov pod ledem zakázaný zákonem, ale soukromé revíry na to kašlou. lov dravců v době hájení.. na soukromém revíru v pohodě (rybám to prý neškodí a když lidi zaplatí).
    Stejně si u nás v čr potápeči tohle praktikují a nikdo je nekontroluje(protože do vody za něma nikdo nejde). Harpunáři nechytají malé podmírové rybky. Do sítí na chovných rybnících to je opravdový masakr, ale to by jsme neměli ryby do revírů kdyby je chovatel měl chytat ručně.
    Určitě by nějaký soukromý revír měl nabídnout možnost lovit harpunou, lidi by rádi zaplatili za zážitek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -