Domů Novinky Před rokem zabili největšího sumce na Moravě: Ryba vážila 115 kilo a...

Před rokem zabili největšího sumce na Moravě: Ryba vážila 115 kilo a měřila 260 čísel

- Reklama -

Na rybářském internetu se znovu objevila fotografie obrovského sumce, kterého v loňském roce ulovili na řece Moravě. Tento sumec podle některých zdrojů měřil 260 čísel a vážil 115 kilogramů. To, že tato ryba byla skutečně rekordní, prozrazuje i fotografie, která se dostala na veřejnost. Na obrázku jde vidět dospělý muž, který leží vedle obrovské ryby. A když se podíváte pozorně, tak postava člověka je oproti rybě opravdu hodně malá. Tento sumec podle všeho nebyl vrácen zpátky do vody…

Ten sumec je prostě gigantický! Naprosto nejvíce nás na něm fascinuje jeho mohutná konstituce. Všimněte si té obrovské hlavy s mohutnou tlamou. Neskutečné! Uvedené míry u fotografie hovoří o tom, že ryba vážila 115 kilo a měřila přes 260 čísel. Je to možné? Je možné, aby takový sumec na Moravě pobýval?

NOVINKA: Luxusní sumcové pruty od české značky Hell Cat za nízké ceny!

Je třeba si představit, jak ta ryba musela být obrovská, když dospělý člověk u ní nevypadá nijak mohutně. To dost naznačuje tomu, že tenhle sumec patřil do kategorie „vysněných ryb“. Tento dravec podle všech dostupných informací nebyl puštěn zpátky do vody, což tehdy rozlítilo nejednoho sumcaře. Na druhou stranu, hodně rybářů si také myslí, že takový sumec do našich vod nepatří, protože spořádá velké množství kaprů. Co si o tom myslíte vy?

 

Další velký sumec, kterého zabili

Musíme připomenout i jiného obrovského sumce z českého revíru, kterého nepustili zpátky. Na Kladensku totiž ulovil jiný rybář jiného sumce, který přesáhl magickou hranici 250 centimetrů!!! Tohle byla naprosto famózní ryba, která vyrazila kdekomu dech. Obrovský sumec byl uloven na lokalitě, která se jmenuje Turyňský rybník. A právě zde probíhal hospodářský odlov sumců, takže rybáři mohli chytat ve stanovené termíny non-stop. Tehdy se úspěšnému rybářovi povedl nevídaný úlovek!

 

Gigant ze Slovenska: Rybář zabil sumce o váze 126 kilo

„Před půlnocí jsem uslyšel záběr, přišel jsem k udici. Cítil jsem, že je to těžká ryba. Tahám, tahám, až když jsem se podíval do vody, tak jsem viděl, že je sumec větší,“ řekl úspěšný rybář televizi RTVS. Podle rybářů, kteří sumce viděli, mohla být tato ryba stará až 40 let. Její váha byla 126 kilo, měřila přes 2,5 metru.  Rybáři uloveného sumce podle reportáže RTVS nepustili zpátky do vody.

NOVINKA: Luxusní sumcové pruty od české značky Hell Cat za nízké ceny!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

41 KOMENTÁŘE

  • Zhovadilost je tu rybu dokola chytat a pouštět, a ještě větší zhovadilost je zpochybňovat právo lovce ponechat si úlovek dle pravidel. To jen mamlas jako ty a tobě podobní má potřebu se k tomu vyjadřovat a toto právo zpochybňovat, neb takovou rybu nikdy nechytíte, protože jste závistiví hovnochyti.

   • Tvuj text odpovida tvemu IQ. Pokud teda vis co to je🤣Rybarim uz 30 let a neco jsem uz nachytal. Podotykam, beru si pouze pro vlastni potrebu…to ale taky nevis co znamena troubo co? Pravo rybare si odnest 100kg masa domu…to me teda tvoje hloupost hodne rozesmala…mno tvl…ze jeste takovi blbci muzou vubec chytat🤣🤣🤣✌

    • O mé IQ se nestarej joudo, na rozdíl od tvého je větší než dvojciferné (nech si blbe vysvětlit, co to znamená). Pokud ten rybář nějak porušil pravidla, napiš jak a jaká, hňupe.

     • Tvoje komentare vzdy rozesmeji i moje male deti…ty znas dokonce i dve cifry? To jsi me tedy prekvapil🤣🤣🤣🏋️‍♂️

  • No hlavně že ty jsi pro planetu přínosem. Ten úspěšný rybář, který si přisvojil úlovek podle tebe ohrozil planetu a lidstvo. Ale pak jsi hrozbou pro lidstvo ty, pokud by ses pokusil rozmnožit, ohrožuješ genofond, měl bys být vykastrován. To by bylo pro planetu to nejlepší.

 1. Sumci se tam sadí rybářským svazem aby je někdo chytil. V rybářském řadu je povoleno rybu si odnést. Tak co je v tom za problém? Nikdo se napozastavi nad tím, že si rybář odnese 300 kaprů a 150 candatu.vadi jen jeden velký sumec. Tak ať se zruší svaz a ryby se nechají vlastnímu přirozenému vývoji a z vod udělat rezervace pouze typu chyť a pusť.nenadavat kolegům, že si ugriluji povolenou rybu….

 2. Jo holt se dělíme na rybáře a na masaře měl se tou krásnou rybou zadusit vůbec si neváží přírody nestačí mu menší rovnou musí zlikvidovat něco co by spoustu normálním rybářům udělalo životní radost takovým lidem bych povolenku sebra .A kdo vykládá že sumec likviduje kapry tak to není sumec ale masaři kteří vykrádají naše vody nestačí jim jedná ryba na oběd či večeři ale musí si návrat mrazák a pak to rozdávat po znamych .

  • Neumřel by, pochopil by, že musí dělat radost mamlasům, nejlépe několikrát denně, a díky sportování, častým návštěvám na čerstvém vzduchu, focením a olizováním by se stal nesmrtelným, tak to u ryb funguje, tedy aspoň podle té hloupější skupiny rybářů.

  • Tak ty taky casem umres ne? Tak co kdyby si te dal nekdo k veceri? Vek uz na to urcite mas a miru taky🤣🤣🤣
   To mam fakt prcu z takovejch ichtylu…tak jeste pojdte nekdo neco napsat…🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 3. Sám si mamlas když to takhle budou dělat tobě podobní tak se k vodě můžeš chodit akorát koukat ty chytraku ,chytrej

  • Já ne, to ty jsi mamlas. Jak by ten sumec dělal radost „normálním“ rybářům“? Definuj „normálního“ rybáře podle sebe. Normální mamlas jako ty by ho stejně nikdy neulovil, sumec by měl dost velkou spotřebu potravy a mamlasové jako ty by pak už nedokázali ulovit ani cejna. A pokud bys chtěl sbírat povolenky(asi jako většina zakomplexovaných mamlasů), musel by ses nejdříve stát RS, a to je pro mamlase meta velmi vzdálená a takřka nedosažitelná. A jinak podle tvého psaného projevu soudím, že jsi dost rozrušený, tak aby ti nepraskla žilka, ale zas by bylo o mamlase méně.

   • Mas v ty palici opravdu uplne vymeteno…nasazeny ryby odnesou masari a velky zbytek…celej ryb. rad je 50 let starej socialistickej bordel…taky bych si s detma jeste nekdy rad zachytal. Ale diky masarskejm zmetkum jako vy, uz si budu moct tak akorat fotit stromy kolem vody. Jsi vazne , ale jednou to treba pochopis…

    • Kdybys nebyl úplně blbej, věděl bys, že Rybářský řád vychází ze Zákona o rybářství 99/2004 Sb. a jeho prováděcí vyhlášky. Socialistickej a bolševickej bordel máš akorát ty v palici, ale s tím nikdo nic nenadělá. Rád by sis s dětmi zachytal, no já si myslím, že hlupák jako ty by děti mít neměl. Stejně bys jim toho mnoho neukázal ty hovnochyte závistivej.

    • Nevím co máš nachystáno a je mi to ganz egal, ale pokud jsi myslel nachytáno, jsem přesvědčen, že , neb jsi závistivý chyt. Takže i to je mi šumák.

 4. Jsem rád, že je mezi námi pořád dost rybářů, kteří dávají přednost pěkně fotce a super vzpomínce před plnou udírnou a sušené hlavě na zdi

 5. Já sám ryby především pouštím. Ale pár nasaďáků a pár candátů a štik dom vezmu pro rodinu. Ale kapitalní ryby pouštím, ale co si budem. U takového sumce bych udělal vyjímku. Taková ryba je sice kapitální ale je potřeba si uvědomit že taková ryba denně požere několik kg masa.. nejsem masař ale dle mě sumec je přemnožený všude v mém okolí a za chvilku takových sumců přes 2metry bude víc než dost a to pak v té vodě nezůstane nic… na jedné blízké lokalitě se chytají ročně a pravidelně 2-3 sumci přes 2metry a nepouští se a stejně se chytají pořád každý rok. Navíc co mají ti sumci v žaludku hlava nebere. Štičky a candáti nejsou vyjímka!! Kapr 70+ není pro sumce problém… candátů a štik pod mírou odnese průměrný masař i 3-4ks denně a to taky nikoho netrápí. A navíc kdo zná moravu i dyji, tak ví kolik těch sumců tady je..

 6. Jsou to dobytkové,za tohle bych bral papíry!!! Každá ryba která se dožije takových rozměrů by měla být vrácena automaticky zpět do svého živlu,nechápu co z takové ryby mají,za prvé se to nedá žrát a za druhé takovouhle hlavu mít pověšenou doma na zdi si nedokážu před stavit.
  Nechápu a asi nikdy nepochopím.Sakra lidi jsme 21. století,co je krásnější vzpomínka na takový zážitek,krásné foto album nebo hlava na zdi, uvědomte si,když by se takhle chovali všichni,tak nějaké vaše chlubení,takovýma rybama by určitě nebylo,doufám že kluci v okolí ti to dali pořádně sežrat!!
  Dokud nebude horní míra!!tak s tim nikdo nic neudělá a nejhorší je to, že takové lidi náš rybářský řád podporuje,jestli se něco nezmění,tak naše veškeré úlovky budou jen ze soukromých vod, vím že spousta rybářů se chová jako cizincì,neříkám že jsou všechny stejný,ale víc jak polovina by u vody neměla co dělat..no nic.
  Zdravím všechny slušné a rozumné rybáře a srcaře.

 7. Ahojky, zdravím všechny rybáře,
  Na začátek. Myslím, že by jsme si tu nemuseli nadávat. Co rybář, to názor. Každý může mít své osobní argumenty. Teď řeknu pouze svůj názor. Myslím, že je určitě dobré se řídit rybářským řádem. Podle přísloví „Víc hlav, víc ví“. Musí být pravidla. V tom se asi všichni shodneme. Takže, pokud se rybář rozhodne si uloženou rybu ponechat, a je to v souladu s rybářským řádem tak (já osobně) v tom problém nevidím. Další názory beru. Vše má své pro a taky proti. Jakmile se rybáři shodnou na největší míře sumce (a bude to v rybářském řadu) , tak to beru. Rybářský řád dávají dohromady lidi, kteří se v oboru vyznají a vědí (více než „obyčejný rybář“) co je pravděpodobně to nejlepší. Existují různé studie na tyto témata.Neodsuzujte názory starších rybářů. Jsou to zkušenosti. Vím, že se časy mění, ale i tak jsou některé informace aktuální i v dnešní době. Takže jestli jste se „pročetli“ až tady, tak věřím, že Vás alespoň trošku inspiruju k zamyšlení. PETRŮV ZDAR. Petr

 8. Tvl , to tady zase ctu od nekterych individui pekny keci . Z 99% je to jen zavist , takova ryba se casto nechyta . Co takovej prerostlej smradoch sezere jinych ryb , to tihle uchylni zabednenci nevidi . Pokud rybar nic neporusil , tak Vam po tom muze byt …vite co . Ja osobne bych ho zabil taky , ani ne tak pro maso , to bude peknej humus , ale takova palice v chodbe na zdi by byla nadhera . Vzpamatujte se , vsude by jste chteli trofejni ryby aby jste je mohli omatlavat a valet se s nima . Chrani se tady vsudypritomny kapr a ryby kterych je malo , na ty se kasle . Zajimave je ze at uz tady , na mrku atd je kazdy sportovec co ryby pousti , ale u vody je to uplne jinak . Trapna komedie . Ryby poustite , ale chytate pres caru atd . A pak nadavate rybari co ma 100 kapru dle radu ? On nic neporusil , zato Vy jste pytlaci . Vzpamatujte se trapaci a uvedomte si ze cyba neni kamos , ale zradlo . A hlavne respektujte nazor jineho . Vsem normalnim rybarum preji pekne svatky a uspesnou pristi sezonu . A klidne i plny mrazak , pokud je to dle radu . Chyt a tluc !

 9. Podle mě ten sumec patří zpátky do vody a né pod kudlu.Je to sice věc každého rybáře, ale takový obr by měl být samozřejmě vrácen.Názory typu toho, že takhle velký sumec sní větší kapry neberu, neboť i menší sumec sní mírové kapry, ale taky to neznamená, že nesní i malou plotici,cejna nebo jiné místo kapra.

  • Chtělo by to se vzbudit… Jak sem psal, udělá to každý a ryby budou pryč páč je sumci sežerou.. PROČ ASI JE VELICE ČASTO PSÁNO NA SOUKROMÁKÁCH – SUMEC SE NEVRACÍ!!! Asi proč??? Další adjunkt

 10. Souhlasím s Jirkou. Závist je v tomhle případě jasně viditelná. A musím přiznat, že i já bych chtěl takovou rybu chytit. A rybář který říká že ne, tak to asi rybář nebude. Osobně neuznávám metodu Chyť a pusť. Už jsem viděl hodně ryb takto chycených. Tlamy, třeba takových kaprů, bývají rozsekané a znetvořené. A klidně si můžete používat různé antiseptika a vodičky, podložky atd. Když někdo tahá kapra půl hodiny z vody a pak si ho vyfotí a mrskne s ním zpátky do vody, tak si myslím, že tohle není úplně asi to nejlepší. A abych se vrátil zpátky k tématu, tak si myslím že u sumce to je určitě stejné. Ryba, stejně jako ostatní zvířata patří do potravního řetězce. Jiná zvířata, která chováme, jíme též a nikdo se nad tím nepozastavuje. A kdo umí maso upravit, může udělat dobrou potravu i s většího sumce.Tak je to i s ostatními zvířaty. Na Vánoce jíme kapry a jiné ryby. A mně osobně udělá na talíři větší radost mnou chycená ryba. Ale ostatní si můžou v obchodě klidně koupit rybu, kterou si sami např. někdy pustili a s troškou ironie bych jim to i přál. Tak hezké Vánoce a Petrův zdar. Petr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -