skingbranding-banner

Rybáři pozor! Nechranice budou letos bez vody! Na hrázi probíhají stavební práce


Rybáře, kteří jezdí za rybami na oblíbenou přehradu Nechranice, nečeká příliš dobrá sezóna. Povodí Ohře začalo s postupným vypouštěním přehrady, denně hladina v nádrži klesne o několik centimetrů. Důvodem jsou stavební práce na hrázi. V letních měsících se tak dá očekávat, že hladina bude o hodně metrů dole. 

„Zahájili jsme rekonstrukci krajních polí bezpečnostního přelivu na hrázi přehrady, kvůli které je potřeba snížit hladinu vody v nádrži. Tak nízká hladina nebude na Nechranicích běžná,“ řekl Deníku mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský. Vodohospodáři neví, o kolik metrů hladina v přehradě klesne. Bude hodně záležet na klimatických podmínkách a množství srážek především v letních měsících. Přehrada se bude odpouštět do června. A pokud v létě nebude pršet, bude v Nechranicích opravdu „sucho“.

Velké problémy při upouštění vody z Nechranic mohou aktuálně nastat u ryb. Jelikož odpouštění již začalo, může úbytek vody negativně ovlivnit tření ryb v přehradě. Vodohospodáři se ale snaží rizika minimalizovat. „Jsme připraveni během jara odpouštění přehrady pozastavit kvůli tření ryb. Každoročně v tomto spolupracujeme s rybáři. Jakmile nám dají vědět, že se ryby třou, budeme se snažit hladinu držet na stejné úrovni,“ ujišťuje mluvčí vodohospodářů.

ČTĚTE TAKÉ: NON-STOP rybaření 2018! Na kterých svazovkách se může chytat 24 hodin? 

Co se vlastně konkrétně na Nechranicích rekonstruuje? Vodohospodáři chtějí opravit krajní pole bezpečnostního přelivu přímo na hrázi, přes který se přelévá přebytková voda při povodních. Čtyřmetrové uzavírací segmenty nahradí o něco vyšší klapky. „Klapky budou vyšší o 30 centimetrů, což při ploše Nechranic znamená velké množství zadržené vody navíc,“ řekl Deníku mluvčí Povodí Ohře. Vodohospodáři tak díky rekonstrukci o něco zvýší efektivitu přehrady Nechranice při velké vodě.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Ohře

Nové články v rubrice

DISKUZE: Má dravce chránit horní míra? Rybáři se nejvíce neshodnou u sumce!

admin | přečteno: 53x | 26.06.2019 | Žádné komentáře

Na rybářském internetu se nedávno objevil hodně zajímavý článek o …

POTVRZENO: Rybáři dostanou výjimky pro NON-STOP rybolov i v letech 2020 a 2021!

admin | přečteno: 3424x | 25.06.2019 | Žádné komentáře

Revíry s non-stop režimem patří k velmi oblíbeným a vyhledávaným. Rybáři na …

Razie na Labi: Porybní s policisty posbírali 10 povolenek a rozdávali pokuty za pobyt u vody

admin | přečteno: 1522x | 25.06.2019 | Žádné komentáře

Pořádně „výživnou“ kontrolu mají za sebou porybní z Mělníka. Ti společně …

Komentáře

  • Dobrý den, Vaše informace a celý članek je zavádějící. Nechcete si nejprve sehnat ty správné informace než začnete o něčem psát? Rozhodně není duvod se obávat o nedostatek vody ve vodní nádrži nechranice, neboť plánované odpuštění se zastaví na kotě 265 mnm což je stav obvyklý v sušších letních měsících a je to pouhé 4 m pod hranicí 269 mnm což je maximální zásobní prostor nádrže. Vzhledem k tomu že nádrž má hloubku až 40m je vliv na rekreaci a život okolo a v nádrží zanedbatelný. S pozdravem Čajka Josef, HC Nechranice, povodí Ohře

  • Děkuji za dodatečnou úpravu Vašeho článku 😉

  • No to mi spadl kámen ze srdce. Děkuji p. Čajka. Jedeme totiž do Vikletic na 3 dny na ryby.

  • špatná informace dnes tj.14.8 je UN NECRANICE na kotě 264,34mm pro rybáře komáři,,hodně bláta voda samá sinice koupat jenom otrlí . s pozdravem dzam

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.