skingbranding-banner

Rybáři přišli o povolenky kvůli nepřítomnosti u udic! Jeden z nich nahodil a jel nakoupit


Rybářská stráž ve Středočeském kraji jede na plné obrátky. Kromě zátahů na populárních řekách se ale zaměřuje i na rozlehlé vodní plochy. A právě tady si porybní chtějí dát velký pozor na oplocené pozemky, na kterých kolikrát leží nejrůznější obydlí. Velkou pozornost chtějí rybářští strážníci věnovat například populárnímu kolínskému jezeru Sandberk. Tam se porybným například nelíbí to, jak se někteří rybáři chovají v oplocených pozemcích. Rybářská stráž důrazně upozorňuje, že rozsáhlé kontroly budou ve velkém probíhat i nadále.

Na Sandberku proběhla první rozsáhlejší kontrola, ovšem někteří rybáři s kontrolujícími porybnými trochu „vypekli“. „Několik rybářů stihlo v době zákazu lovu nahozené pruty vytáhnout nebo je skrýt. Jde o velkou a členitou vodní plochu. Její celková a rychlá kontrola je velmi těžká. Poučili jsme se a příště se připravíme lépe. Na tento revír se v budoucnu zaměříme. Zejména na chytání z oplocených pozemků, kdy už nejde o lov, ale spíše o nastražené pasti,“ řekl pro iDNES.cz předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner.

Podobný styl lovu, kdy rybáři prostě nahodí a jdou od udic pryč, se rybářské stráži nelíbí. Třeba na Labi právě na Kolínsku rybářská stráž zadržela povolenku rybářům, kteří nahodili a spali opodál v chatě. O povolenku přišel i rybář opodál na Labi. Ten nahodil a odjel si nakoupit do vesnice zásoby k vodě.

Kontroly probíhají a budou probíhat po celém Středočeském územním svazu. Rybářská stráž velmi důkladně kontroluje nejen Labe, ale například i Berounku a samozřejmě další úseky řek. Mimo pozornost rybářské stráže ale nezůstávají ani přilehlé stojaté vodní plochy.

 

Oblíbená fáma: Cizinců se bojíte?

Je to už rybářský kolorit, ale v rybářských diskuzích se často objevují poznámky, které říkají, že porybní se například vyhýbají cizincům. Tuto fámu ale například bortí čísla právě ze Středočeského územního svazu.

Například v minulých letech středočeská rybářská stráž zadržela okolo 20 až 30 lidí, kteří neměli povolenky, takže neoprávněně lovili na svazových vodách. V letošním roce je to ale už dvojnásobek. A velkou část tvoří právě cizinci.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní křeslo pro rybáře za super nízkou cenu! Nosnost až 160 kilo!

„Prakticky vždy to jsou cizinci. To potvrdily i právě provedené kontroly. Odhalily zahraniční pracovníky, kteří nechodili do práce, protože továrny byly zavřené. Na březích popíjejí a pak je láká chytat. I když se mnoho cizinců vrátilo po zavedení restrikcí domů, stále jich tu zůstalo dost. Případy neoprávněného lovu zaznamenáváme především v regionech, kde je automobilový průmysl, tedy na Mladoboleslavsku, Kolínsku a také v okolí Brandýsa nad Labem, kde se však celkově situace s dodržováním pravidel rybolovu rok od roku zlepšuje,“ uvedl předseda Hýbner.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybaření v nouzovém stavu: ČRS zatím doporučuje rybaření v katastru obce, kde má rybář bydliště!

admin | přečteno: 12226x | 27.02.2021 | 17 komentářů

Od pondělí 1. března 2021 budou na území České republiky …

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 8517x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 1454x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Komentáře

 • Zacali stíhat nepritomnost u prutů. Konečně si funkcionáři přečetli RR. Ještě je tam noticka týkající se ” systému samosek”
  To bude konec koularu na svazovkach. Konec chrápání v bivaku s priposlechem . Taky snížení odbytu koulí a dalších koularskych propočet a tím snížení zisků jistých firem. Ještě bude veselo.

  • Tvl. ty to máš dobře rozdaný! Já myslím, že systém samoseku je tvoje “srkačka”, kterou používáš s pytlíkem šrotu na celý rok. Nechci tě ještě více stresovat, ale tvoje zbožné přání krachu “jistých” firem se s největší pravděpodobností nesplní.

   • Potrefenej husák zakejhal …:o)

    • To je vcelku tvůj problém, čím se bavíš po večerech, pokud to nevadí sousedům….

  • Nic proti ale pokud lehnu v botech na lehátko a pruty mam pul metru od něj že na ně dosáhnu za to brát povolenku? Pipak nebo rolna te probere okamžitě a automaticky funguješ… Pokud nejsi 20m od toho v pyžamu namrdanej. Tady v tomto případě je to jasný že. I přes den člověk usne treba v křesle když to nic nedělá.

 • Pokud je to jen zacatek toho, ze techto kontrol pritomnosti u prutu bude vice, tak je to jenom dobre. Kolikrat se jdu projit kolem Berounky nebo Sazavy a techto “neviditelnych” rybaru je tam fakt hodne. Za me palec nahoru!

  • U Sázavy jeto normál.Nejvíc nad Ctyřkoly.

 • No zajděte se taky podívat na Vranov či Bítov, každej chatař z Brna má nahozeno a kouká na televizi 200 a více metrů daleko, RS jsem tam nikdy neviděl.

 • Dobrý den,
  Chtěl jsem se zeptat, jestli budou probíhat kontroli i na Pardubicku? Kontroli zde sice jsou ale kontrola je úplně k ničemu jen si zapíšou číslo povolenky a odchází žádná jiná kontrola neprobíhá.

 • kapitalisticky,meli by vsuchni odejit zrybarskehi svazu,at si chytaji sami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.