skingbranding-banner

Rybáři zuří! Proč došlo k výraznému zdražení celosvazových povolenek? Rada ČRS selhala!


Současným rybářským internetem docela významně hýbe diskuze o skokovém zdražení celosvazových povolenek. Rybáři nově za mimopstruhovou celosvazovou povolenku zaplatí 2500 korun (nyní 2200 korun), za celosvazovou pstruhovou pak 2600 korun (nyní 2300 korun). Mnoho rybářů toto skokové zdražení v diskuzích na internetu hodně kritizuje. A mezi kritiky se řadí i předseda Jihočeského územního svazu Karel Koranda. Ten magazínu InRybar.cz řekl, že za skokové zdražení celosvazových povolenek může Rada ČRS…

Karel Koranda magazínu InRybar.cz řekl: „Není třeba žádné zděšení. Kdyby v uplynulých letech Rada ČRS dodržovala Statut celosvazového rybolovu, kde bylo stanoveno, že cena celosvazové povolenky se vypočte jako 1,8 násobek průměrné ceny ročních územních povolenek, nedošlo by k současnému skokovému zdražení.“

„Zástupci Jihočeského územního svazu mnoho let protestovali proti svévolnému měnění zmiňovaného statutu a dnes se ukázalo, že měli pravdu.“

„Výsledkem nepochopitelné takzvané všelidové politiky bylo umělé držení podhodnocené ceny celosvazové povolenky a současný výrazný skokový nárůst ceny o několik set korun. Není se čemu divit. Takže to vezměte pozitivně a to tak, že jste měli několik let lacinější povolenky a teď je cena nastavena na reálnou úroveň.“

NEPŘEHLÉDNĚTE: To je SMRAD! Levné boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun!

 

Děti budou chytat levněji

Ceny celosvazových povolenek pro příští rok ale potěší děti. Ty za mimopstruhovou celosvazovou povolenku letos platily 700 korun, v roce 2020 budou platit 650 korun. A za pstruhovou celosvazovou povolenku děti platily 800 korun, v roce 2020 budou platit 700 korun. U mládeže zůstává cena za mimopstruhovou celosvazovou povolenku stejná, levnější budou mít celosvazovou pstruhovou povolenku o 50 korun – nyní platí 1500 korun, v roce 2020 budou platit 1450 korun.

 

Zdražovalo se už letos!

K zvýšení cen za celosvazové povolenky vzrostla už letos. Za pstruhovou celosvazovou povolenku rybáři zaplatili o 150 korun více, za mimopstruhovou celosvazovou povolenku zaplatili o 100 korun více. Rada ČRS tehdejší zdražení odůvodnila tím, že očekávala vyšší ceny za rybí násady. Teď přijde další zdražení!

Přitom Rada ČRS očekává, že v letošním roce bude příjem za letošní celosvazové povolenky o 11 000 000 korun vyšší. Na webu Rady ČRS se píše: „Republiková rada vzala na vědomí předběžné odhady redistribuce prostředků z prodeje celosvazových povolenek za rok 2019 mezi jednotlivé územní svazy; díky výraznému nárůstu jejich prodejů se jedná o meziroční nárůst o 11 mil. Kč.”

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybáři bojují: Bude možné na Slezské Hartě bivakovat? Vedení rybářů má řešení!

admin | přečteno: 658x | 8.03.2021 | 1 komentář

Slezská Harta už několik měsíců budí mezi rybáři vášně. Proč? …

Stovky zadržených povolenek: Rybáři nezapisují ulovené ryby nebo nedodržují denní dobu lovu

admin | přečteno: 1902x | 8.03.2021 | 4 komentářů

Některé územní svazy zveřejnily data za rok 2020, která se …

VIDEO: Brutální útok metrové štiky! Rybář všechno vidí na sonaru! Bavilo by vás to?

admin | přečteno: 6085x | 5.03.2021 | 4 komentářů

Dnešní rybařina je plná technologií, které tento koníček posunuly o …

Komentáře

 • Tady už si dělá někdo z rybářů srandu opět se zdražuje.
  Sakra to nemyslíte vážně jsem u črs smečno a jen lonijsme přišli odva rybníky a jak to vypadá příští rok o další. Za co to mám potom platit když pomalu nebude kde chytat?? A co zarybneni tady u nás se vůbec nezarybnuje a když tak nám vysadeji např kapry 20cm. To vypadá jak chovnej rybník pak
  Kam ty prachy pak jdou?????

  • Nic si z toho nedělejte u nás je to taky tak
   U nás kapr o velikosti 60cm je kapitální ryba.

  • Přesně, Kokovice prodané soukromé,Bilichov prodán soukromá voda. Slatina závora takže se tam na vozíku nedostanu. Lenešice ptačí rezervace zákaz vjezdu, na vozíku není šance. Takže já už tu můžu jen na Ohře . A kuli tomu jim za papíry platit nebudu, na příští rok už si povolenku brát vůbec nebudu. Ať si kreténi ze svazu,kteří nejsou schopní zabránit zničení svazu kapitalisty , políbí.

  • No jednoznačně na platy pánům, co zdražují ČRS

 • Nechytám dlouho, docházím k vodě odpočívat, za sezónu tak 20x. Když pominu zarybnění výhradně kaprovitou rybou u nás na Chomutovsku do blátivejch rybníků plnejch vázek, míst k rybolovu krom věčně přecpané Nechranické přehrady je vážně v okrese málo. Opravdu zase zdražíte? Za co? Nic se nemění, urdžují se jen chovné a revíry pro členy ČRS. Příští sezónu útočím na soukromé revíry. Za tu cenu si povolení nechte!

 • Tak hlavně aby Svaz měl dost peněz na “sportování” a pod ním provozované cestování po světě pro vyvolené soudruhy, a na devastování revírů masivním vysazováním kapra a jeho ochranou. Je to obraz celé společnosti, celého státu vedeného estébákem.

 • No, takže pruty prodat, a na příští rok již s….
  Fakt se mi nevyplatí ani přijít k vodě, nic nevýraznou.
  Nic nevidět, skákání ryb, a ještě zdražují.

 • Na to že si za celý rok odnesu od vody odnesu dva kapry a dva candáty je to už dost drahý. Zdražením jen vyhecujete masaře aby plundrovali vodu ješťe víc aby se povolenka viplatila ha ha ha.

  • Taky to tak vidím. Konečně se budou masaři mět
   Čím ohánět. (Tak když nám to zdrazili tak si alespoň
   Nabereme více ryb. Děkujeme ČRS. Za to že nám dal důvod
   K tomu aby jsme si braly více ryby) :Děkujeme masaři.

 • Jedině dobře.Zdražil bych to na dvojnásobek,přestal všude sypat tuny kapra a začal se starat o ryby,které dochází.Rybářů by byla třetina a vody plné původních a dravých ryb.Kapraři a sumcaři by seděli na soukromákách a byl by klid,mír a slušně zarybněné vody.

 • Místo toho aby se něco řešilo, tak raději vybereme o 11 000 000kč více. gratulace jen tak dál.

 • V okrese Nový Jičín má člen výboru pronajatý dva soukromé rybníky. V celém okrese není na statni vodě ryba. Na jeho pronajatých je jich plná prdel… co si vlastně funkcionáři myslí že jsme idioti???

  • Základem problému je, zda se dopustil ten dotyčný funkcionář nějakého provinění vůči Stanovám svazu nebo proti zákonům státu. Pokud ne, pak může mít pronajato třeba celé Rybníkářství Třeboň, a vám je po tom houby. Pokud vám to tak moc vadí, pronajměte si tři rybníky a zkuste se o ně starat. Třeba zjistíte, že to je docela dřina.

 • Zlodějna. Ekonomika roste. Abolici dostane kde kdo.
  Dotace se berou dal. Ale pro běžného rybáře sleva neexistuje. Nebo jen pro vyvolené? Myslím, že je na čase vytvořit další rybářský svaz. Tak jako když Telecom byl jako monopol regulován, tak i rybářský monopol by měl byt regulován. Staré struktury a všechny prizivniky pryč od kormidla. Zametou s námi jen pro sva koryta. Nenazrana Nenazrana hovada.

 • Tak oželet 3x cigára a je to. O 300 nejde. Jde o to že většina organizací nemá pořádnou vodu a louže kam dají 2x za rok 60 kaprů asi nejsou to, co by mělo stát tolik peněz.

 • Pytlaci sou na tom nejlíp. Jen ať si zvyšuji cenu povolenek, ještě že tady máme sukromne revíry kde si člověk víc zachyta než na tom Labi.

 • Nejlépe pro na rybáře by bylo, kdyby sme nekoupili ani jednu povolenku. Byl bych moc zvědav co by dělali kdyby im to tam leželo. Vše se zakazuje, vše se hlídá a ještě k tomu se vše zdraží. To už si snad z nás děláj p…. l. Za tenhle rok mám jedneho kapra, jinak tahám cejni, už si připadám jak v Maďarsku na Balatone. Bylo by potřeba se stěžovat aby ktomu zdražení nedošlo jinak budeme každý rok trpět.

 • Zdar , kolegové to už je opravdu hodně. Ve Španělsku na Ebru stojí povolenka 10eur(260Kc) a ryb je tam spousta. Takže udělám povolenku synovi a bude to levnější já se na to po 42 letech chytani panum ze svazu vys… . Zdražování je asi nový sport pro ty pany nahoře ve všech odvětvích.

 • Zdravím kolegové, zdražuje se a co udělat tzv. ( nonstopku), chytání 24h po dobu 6 měsíců. Chodím na sumce a představa že to mám na řece vytáhnout v půlnoci a ve4 ráno zas zavážet je šílená. Jezdí vodáci a ryby potřebují taky klid, tak ho mají v noci a jsou krásně rozjeté a při chuti

  • Pokud je pro tebe veliký problém o půlnoci balit a ráno opět zavážet, zavážej třeba až v poledne, žádný zákon tobě ani dalším, stejně postiženým, nenařizuje lovit ryby po celou stanovenou denní dobu lovu.

 • Zdravím všechny, páni Rybáři a co myslivcům, je to také příroda a střílí třeba ve 2 ráno ,atd..jak by to asi vypadalo kdyby měly mít takové zákony co máme my, jen do půlnoci a pak od 4rána, je to jeden velký bordel, nezdá se vám, a nebo se mi to jen zdá? JSEM pro 24 h, rybolov, a co vy? Petrův zdar

  • Než jsi ze sebe udělal pitomce, měl sis nejdříve zjistit, kdy a za jakých podmínek mohou myslivci střílet. Co se týká rybolovu nonstop, na mnohých soukromákách funguje, tak popátrej a vyraž.

 • Z těch vašich nenávistných komentářů je mi smutno.. Co jsou dneska tři stovky? Za to ani nenakoupím.. Nezlobte se na mě, ale 2500 je směšně nízká částka za to, že můžeme lovit na tolika krásných vodách. Ale oni ty vaše názory dost vypovídají i o vašemu chování u vody.. Ničeho si nevážíte, s rybou zacházíte jako s hadrem, u vody po vás bordel jako na skládce, vůči ostatním lovícím totální neúcta.. Opravdu smutné.

  • Vy znáte ty ztěžující se lidi osobně, vy jste je viděl osobně jak se chovají u vody ??? Z lidí jako jste vy je mi smutno….

 • To už není pravda kam to speje

 • Sranda je, že nejvíc ryb nachytam na řece, kde se ryby vůbec nevysazuji (•‿•) tech vysazených 40 kaprů v rybnicich se tam ani týden neohreje

 • Já osobně si myslím že by zdražít o 2 násobek ale měla by chodit rybářská každý den já byl u vody týden a žádná kontrola.Co se týče povinné výbavy (podběráky)bych vrátil do povinné výbavy.Tahat rybu po celé pláži mi připadá drastické,víš byla voda u Chodová K.Vary.Co si budem vykládat.je to v nás lidech každý ať začne u sebe.U slušných klobouk dolů.

 • Sašo co jediného se dá k tobě povědět jsi opravdu BLB.Jinak zdražování se zamlouvá i vedení rybářského svazu ani se nedivím v téhle zkorumpované republice.A přikláním se že ted to bude jen pro ty co drancují naše vody.A zároven si nakapsují naši PŘEDSTVENÍ….fuj fuj.Ale vratme se na palouček PÁST OVEČKY.

  • Souhlasím Saša je blb ,který neví jaká bije. A takoví potřebujou .Ovce ,který jenom bečej . Normální rybář je nasranej ,protože se do státní vody se moc nedává a když ,tak to důchodci a nebo jiní masaři dvoufázově denně slověj. Mám zkušenost ,bohužel s tou starší generací,kdy na slova ten kapr má tak tak míru ,mě důchodce odpověděl : povolenku jsem si zaplatil tak si vezmu co mě po právu patří. Takže takové rybáře podporovat,to je zhovadlilost a vedení svazu by mělo vymyslet lepší argumenty než je zdražování. Třeba výchova rybářů obecně ,ale všechny generace,protože je s podivem,že právě mladí rybáři maji lepší morální přístup než ti tak zvaně vyzrálí a zkušení. Jinak z těch cen je slušnýmu rybáři na blití.

   • Pane Roberte, kolega Saša není blb, on jen projevil svůj názor, jiný než je ten váš, a hned od vás dostal nálepku. Ale ta nálepka říká mnohem víc o vás, než o něm. Rozumíte?
    Jsem rybářská stráž, již docela dlouho, a z osobní zkušenosti vám musím říct, že mnohem více zadržených povolenek za přestupku jde na vrub střední generace rybářů, než na vrub penzistů. Píšete o výchově rybářů. Umíte si představit, že by svaz předepsal povinnou účast na školení? Dvakrát ročně po pěti hodinách a na závěr test a kdo neprojde, nedostane povolenku. A kdo se nezúčastní školení, taky nedostane koupit povolenku. Připadá vám tohle rozumné? Jde o koníček, hobby, kde jsou nastavena pravidla. A každý člen svazu je zodpovědný především sám sobě. Rybář má právo si ponechat rybu, pokud splňuje zákonem a vyhláškou nastavené podmínky. Kvůli tomu ho nelze urážet.
    A k těm cenám. Pláčete, že za 2500 korun ročně, tedy 6, 84 Kč/den můžete lovit ryby na revírech po celé České republice (s výjimkou Jižní Moravy) o rozloze desítek tisíc hektarů. Za necelých sedm korun denně si můžete ponechat sedm kilogramů ryb.
    Opravdu je to drahé?

 • Nevím co už za ty povolenky chtěj. V loni zdražení známky a teď povolenky. Za celý rok si odnesu od vody max 7 ryb a to mezi nima jsou tři cejni. Jde o to že se nasazují kapři 20cm a na větší rybu si postavím čekárnu. Zatím od ČSR jsem neslyšel nic pozitivního jen zákazy. Jen pořád naslysim co se bude dělat a hlavně konat s těma co nerespektujou pravidla a rád CRS.

  • Tak si těch ryb odnes víc, zákon ti v tom nebrání, ale pokud jsi hovnochyt, tak jich máš holt max sedm, komu žalovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.