skingbranding-banner

Rybářské zprávy: Šokující video! Vědci v temné hlubině natočili děsivou rybu


Ve více jak půlkilometrové hloubce vědci zaznamenali unikátní rybí druh. Lososi začali táhnout do české řeky Kamenice. Vodohospodáři se už připravují na zimu. Jihočeská univerzita otevřela rybářským studentům novou budovu a u Krymu se objevila smrtelně jedovatá ryba. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Lososů je letos v Česku méně: Do řeky Kamenice se začínají vracet lososi. Kvůli teplému podzimu a menšímu průtoku vody jich je ale oproti předešlým sezónám méně. Odhaduje se, že někteří lososi se ani nesnaží do Kamenice putovat, a rovnou se třou v Labi. Této domněnce dává za pravdu i speciální počítadlo na rybím přechodu, který se nachází v dolním toku Labe. Přístroj totiž nezaznamenal žádný výrazný propad migrujících ryb.

Zdroj: navratlososu.cz

 

Přehrady se připravují na příchod zimy: Vodohospodáři po celé České republice začínají upouštět vodu z přehrad. Upouštění desítek milionů kubíků vody je prevencí před možnými oblevami nebo táním sněhu, což mnohdy způsobuje záplavy. Těm ale účinně zabraňují velké rezervy, které v přehradách vytvořili vodohospodáři. V přehradách se nyní snižuje hladina téměř o 5 metrů, což je podle vodohospodářů dostatečně velký prostor pro zachycení záplavových vln.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Rybářští studenti se budou učit v nové budově: Fakulta rybářství a ochrany vod otevřela spolu se Zemědělskou fakultou Jihočeské univerzity zbrusu novou budovu za 300 milionů korun. V třípodlažní budově je tak k dispozici řada moderních učeben, pracoven, zasedacích místností a laboratoří. V této budově bude probíhat zejména teoretická výuka studentů. Univerzita získala peníze na stavbu z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

O nové budově si můžete přečíst v aktuálním článku ZDE.

Zdroj: FROV JÚ

 

Ze zahraničí:

Jedovatá pochoutka u Krymu: Ryba fugu je vyhlášenou japonskou pochoutkou. Má to ale háček. Pokud ji kuchař špatně připraví, pak je rybí maso smrtelně jedovaté. Po pozření jedovatého masa ryby dochází k ochrnutí svalů, což nakonec vede k udušení za plného vědomí! Aby kuchař mohl tuto rybu servírovat, pak musí projít nejméně tři roky dlouhým školením. Je totiž důležité, aby se kuchař naučil správné vyjmutí vnitřností a odstranění kůže z ryby. Tyto orgány jsou totiž plné smrtelného jedu. Ryba fugu se nedávno objevila u břehů Krymu. Fugu se pravděpodobně dostala z Indického oceánu do středomořských vod. V této oblasti se jedovatým rybám fugu velice dobře daří a místní z nich mají obavy.

Zdroj: rozhlas.cz

 

Vědci zaznamenali děsivě vypadající rybu: Ve více jak půlkilometrové hlubině u Kalifornie zaznamenali vědci bizardní rybu – mořského ďasa. Tyto záběry patří k naprosté raritě, protože jde o první případ, kdy byl mořský ďas zaznamenán ve svém přirozeném prostředí. Mořský ďas je rybí druh, který žije v temných hloubkách moří. Ryba vypadá jako z jiného světa. Má nezaměnitelný vzhled, který tuto rybu řadí k nejpodivnějším živočichům žijících na naší planetě. A to i díky zvláštní „lampičce“ na hlavě, s pomocí které láká svou potravu. Tuto zvláštní zbraň na svou kořist mají pouze samice.

Zdroj: echo24.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 5252x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 5471x | 23.02.2021 | 4 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 6948x | 22.02.2021 | 13 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.