Domů Novinky Šílenost! Porybní na Lipně zadrželi dva pytláky, kteří natáhli 70 metrů dlouhou...

Šílenost! Porybní na Lipně zadrželi dva pytláky, kteří natáhli 70 metrů dlouhou síť

- Reklama -

Jihočeská rybářská stráž na Lipně má pořád co dělat! Tentokrát se jihočeským porybným podařilo zadržet dvojici pytláků, kteří za bílého dne natahovali na Lipně 70 metrů dlouhou tenatovou síť. Samozřejmě, rybářská stráž dvojici zadržela a síť vytáhla z vody. Při jiné kontrole pak rybářská stráž narazila na rybáře, který chytal na velmi „zajímavou srkačku“ se 4 návazci. Člověk tak někdy žasne, na co všechno rybářská stráž u vody narazí. Tohle fakt nejde pochopit!

„Moc krásný podvečerní výlet na člunu a na něm dva stateční desperáti, kteří zaslouží náš obdiv. Protože položit za bílého dne na volné vodě na Lipně 70 metrů dlouhou tenatovou síť, to chce fakt opravdovou odvahu. Smůla ovšem byla, že se poblíž čirou náhodou nacházeli místní šerifové,“ píšou s notnou dávkou nadsázky jihočeští porybní.

Rybářská stráž okamžitě dorazila na místo, kde pytláci „pracovali“ s tenatovou sítí. A tu pochopitelně hned vytáhli z vody. I přesto se ale do ní zachytilo několik ryb, třeba pěkný okoun. Rybářská stráž tak zachycené ryby vrátila do Lipna a síť vytáhla z vody a zadržela.

Při jiné kontrole pak rybářská stráž narazila i na jiný „kuriózní úlovek“. Porybní totiž kontrolovali rybáře, který měl na udici připevněnou hodně netradiční montáž. „Dnes malý kvíz: Je to srkačka?“ napsali ironicky jihočeští porybní. Jeden člen rybářské stráže pak „montáž“ vyfotil zblízka. K zátěži byly přivázány hned 4 návazce. Rybářská stráž tak pochopitelně rybářovi zadržela povolenku k lovu.

Při takovýchto příspěvcích, kdy rybářská stráž ukazuje konání některých jedinců, se nemálo rybářů ptá, kdy už konečně přijde doba, kdy tihle rybáři v Českém rybářském svazu nebudou? Odpověď zní: Brzy! Například Rada Českého rybářského svazu informovala, že se rozběhla práce na Centrálním informačním systému, který výrazně napomůže k systematickému vyřazování rybářů, kteří hrubě porušují rybářská pravidla. Zároveň se chystá i úprava Stanov, kde se například uvažuje o tom, že rybář vyřazený ze Svazu by se nemohl vrátit do rybářských řad dlouhých 5 let! Tohle je ale zatím jen návrh, přesto změny se blíží!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Rybářská stráž Jihočeského územního svazu

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -