DomůNovinkyUhynulých 70 tun ryb: Nakažený rybník koi herpes virem bude zase plný...

Uhynulých 70 tun ryb: Nakažený rybník koi herpes virem bude zase plný života!

- Reklama -

Hodně velkou nepříjemnost zažil vodohospodářský podnik Povodí Odry. Na Petrově rybníku u Krnova totiž vloni vypukla nebezpečná koi herpes viróza. Všechny ryby tak musely být vyloveny a zlikvidovány, a rybník musel projít přísnými dezinfekčními opatřeními. Teď se zdá, že po viróze není ani památky. Takže vodohospodáři plánují rybník znovu napustit a nasadit nové ryby.

„Nechali jsme jej ladem celou zimu a nyní jsme připraveni opět vyčištěný a vydezinfikovaný Petrův rybník u Krnova zarybnit naší rybí násadou. Věřím, že se virová nákaza již neobjeví, pro její úspěšné zdolání jsme udělali maximum,“ řekl iDNES.cz vedoucí rybného hospodářství Povodí Odry Ivo Jedlička.

Vodohospodáři počítají s tím, že Petrův rybník budou napouštět několik týdnů. Přesná doba nelze určit, záleží na množství přitékající vody. Povodí Odry plánuje, že Petrův rybník zarybní někdy v březnu.

Koi herpes virus se v rybníku objevil vloni v srpnu. Tehdy Státní veterinární správa zavedla velice přísná bezpečnostní opatření, aby se nákaza nešířila odtékající vodou do jiných rybníků. Výsledkem tak bylo i vylovení 70 tun ryb, které musely být zlikvidovány. V rybníku byli kapři, amuři, tolstolobici, candáti, štiky nebo sumci.

Bezpečnostní opatření v případě této nákazy myslí skutečně na všechno. „Byly dezinfikovány i veškeré pracovní nástroje a pomůcky,“ vysvětluje mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková. Teď je zapotřebí věřit, že se nákaza už v rybníku znovu neobjeví…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -