Domů Novinky Zarybňování svazových revírů: Do vody putovala násada za více jak 200 milionů...

Zarybňování svazových revírů: Do vody putovala násada za více jak 200 milionů korun

- Reklama -

Přesná data zarybňování svazových revírů v roce 2017 ještě nejsou známá. Přesto, jednatel ČRS Jan Štípek uvedl, že zarybňování bylo v loňském roce v podobné výši jako v roce 2016. A v roce 2016 do svazových vod putovala násada za více jak 200 milionů korun. K zarybnění svazových revírů přispěla i dotace ministerstva zemědělství, která v souhrnu několika let přesáhla 30 milionů korun.

„Zarybnění revírů trvale roste – pro srovnání, za posledních 10 let se počet vysazených ryb zvýšil o polovinu v kusech i ve váze. Hodnota ryb vysazených v roce 2015 do revírů ČRS činila 197 milionů korun, v dalším roce 212 milionů korun. Přestože ještě nemáme údaje za rok 2017, lze předpokládat opětovný, i když už mírnější nárůst.“ řekl jednatel ČRS Jan Štípek.

Český rybářský svaz uvádí, že v roce 2016 bylo do svazových vod vysazeno 15,5 milionů ryb o celkové hmotnosti 3,5 milionů koligramů.

„Zdroje pro zarybnění výrazně posílila i dotace ministerstva zemědělství Podpora mimoprodukčních funkcí rybářských revírů přinesla v období 2015 – 2017 pro ČRS zhruba 33 milionů korun určených na vysazení ryb jako určitou kompenzaci negativních vlivů působících na rybí populaci, zejména škod způsobených rybožravými predátory,“ dodal Štípek.

Co se týče vysazování, tak velké problémy jsou na pstruhových revírech: „Obrovským problémem jsou pstruhové revíry, kde je situace velmi neutěšená. Ročně se vykazuje zarybnění pstruhem potočním na úrovni 0,7 až 1 milionu kusů a loví se 33 až 39 tisíc ryb. To znamená návratnost jen okolo 4 až 5%. Ještě tragičtější stav je u lipana se zarybněním 200 až 380 tisíc a návratnosti jen 0,7%!“ upozorňuje jednatel.

Zdroj: Český rybářský svaz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -