Domů Ostatní Rybářské komentáře Ekoterorismus v praxi: Zrušme prodej vánočních kaprů!

Ekoterorismus v praxi: Zrušme prodej vánočních kaprů!

- Reklama -

V některých městech aktivisté protestují proti hromadnému zabíjení vánočních kaprů, protože z jejich pohledu jde o krvavý masakr, který k Vánocům nepatří. Demonstrující aktivisté chtěli přilákat pozornost kolemjdoucích i takovým způsobem, že si velkými háky probodávali své tváře. Já jen doufám, v zájmu ucelení kompletního obrazu o rybařině, že si alespoň někteří z mužské části aktivistů zarazili hák mezi nohy. Nesčetněkrát jsem totiž z vody vytáhl rybu za ocas.     

Za celým projektem stojí občanské sdružení Otevři oči nebo lidé zapojení do kampaně 269life. Bojují proti „zneužívání zvířat pro lidské potřeby“ a propagují veganství. Na známé sociální síti se objevilo hned několik skupin, kde se lidé domlouvají na protestech proti zabíjení vánočních kaprů. Své protesty staví například i na argumentu, že ryby cítí srovnatelnou bolest jako ostatní savci, tedy i člověk.

Nuže dobrá, zde je nasnadě se opřít o fakt, že mozek ryby je nesčetněkrát menší, než mozek člověka. Tudíž srovnávat nervový systém obou živočichů je tak scestné, že to snad ani více nejde. Takže uvádějme věci na pravou míru, protože lhát se prostě nemá! A to ani v tom případě, že jde o „dobrou věc“.

Aktivistům zřejmě vadí i ten fakt, že ryby jsou zabíjeny hromadně, a to ještě v den „lásky a míru“. Vzhledem k tomu, že v naší zemi patří spotřeba ryb k těm nejnižším ze všech ostatních zvířat, působí celá tato záležitost jako dobře zvolený marketingový tah. Kdy jindy totiž bojovat proti spotřebě rybího masa, když si ho většina lidí za celý rok normálně nekoupí?

Pokud si někdo libuje v požírání kořínků a semen, tak prosím. Ale toto neustálé předhazování aktivistických názorů je už tak průhledné, až se celá záležitost stává velice trapnou. Celý tento dojem zesiluje fakt, že tyto názory jsou opírány o „bezejmenné“ organizace a jejich neprůhledné plány.

Milí aktivisté, jde vám opravdu o přírodu? Skutečně? Tak se tak chovejte! Mluvte o problémech, které skutečně poškozují tuzemské životní prostředí. Například o kormoránovi. Pravda, nejde o téma, kde byste se mohli zviditelnit. A přesně o tohle vám jde, zviditelnit se. Chcete se vystavovat a „řešit“ věci, které nemají na budoucí podobu naší přírody žádný vliv. Protože ty skutečné potíže, které svírají naše životní prostředí, jsou na vás přespříliš složité.

Autor: Viktor Krus

P. S. Přeji dobrou chuť u vánoční tabule.

Přidejte i vy své hodnocení

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Vážený pane Krusi, chápu Vaše rozhořčení, jste rybář a pravděpodobně dlouhé roky žijete ve stejné lži, jako ostatní rybáři a jste přesvědčen, že ryby necítí bolest. Vaše argumentaci, že „ryba má přeci menší mozek“ je dosti zcestná, pokud jste přesvědčený o tom, že „mít menší mozek“ stačí k tomu, aby tvor necítil bolest, musel by jste také uznat, že batolata cítí bolest mnohem méně, než dospělí jedinci. Snad pochopíte více od svého rybářského kolegy http://www.privlac.net/inpage/citi-ryby-bolest/#.Ur1ieLRUqAY

  • Dobrý den, pane V,

   vzhledem k Vašemu příspěvku soudím, že patříte na druhou stranu, tedy do tábora aktivistů. Jsem rád, že jsem na takového člověka narazil, přeci jenom to může diskuzi obohatit.

   Pokud se budete chtít se mnou pustit do odbornější diskuze, tak prosím, budu velice rád, ale požádal bych, abyste se pod těmito názory podepsal. Přeci jenom to zvyšuje váhu onoho příspěvku, a jak vidíte, osobně s tím nemám problém.

   Při Vašem přemýšlení jste přehlédl jeden zásadní faktor – srovnáváte batole a dospělého, tedy jeden živočišný druh. A pokud jde o tohle, ano i u lidí je rozdílné vnímání bolesti (např. muži a ženy). Ale můj článek byl myšlen tak, že nelze srovnávat dva živočišné druhy, a už vůbec ne rybu s člověkem. Já si opravdu myslím, že srovnávat nervovou soustavu člověka a ryby nelze. To se na mě nezlobte.

   To, kdo a v jaké lži žije, je na velice dlouhou diskuzi. Já jsem to naznačil jasně. S některými postoji a názory aktivistů nesouhlasím. To platí i o tom článku, na který odkazujete.

   Uvědomuji si, že oba teď stojíme na tenkém ledě, protože se bavíme o tématu, které nemá jedno názorové východisko. Proto budu rád za trochu lepší rozvinutí Vašeho názoru, abychom se mohli bavit i nadále.

   Děkuji za Váš příspěvek.

   Viktor Krus

 2. Dobrý den, pokud se chcete bavit na úrovni a chcete aby byl na úrovni i váš článek, bylo by vhodné podložit Vaši domněnku, že ryby vnímají méně, či jinak než člověk jiným argumentem, než tím, že ryby mají menší mozek, než člověk.
  Dále by bylo vhodné, kdyby jste se informoval o tom, z jakého důvodu aktivisté protest uspořádali. Není to tak obtížné, mají to hned na hlavní stránce na webu. Jistě pak přehodnotíte Vaše tvrzení, že aktivisté se chtěli sami zviditelnit.
  Také by bylo vhodné, aby jste vysvětlil proč aktivisty považujete za ty, kteří si liují v požírání kořínků a semen.
  Jinak je Váš článek na stejné úrovni jako bulvární deníky.

  • Dobrý den, pane V,

   děkuji za další příspěvek.

   Tak jako Vy v předešlém příspěvku, i já v tomto odkážu na jeden zdroj.

   http://procproto.cz/priroda-2/jsou-rybari-sadisti-a-pusobi-rybam-pri-lovu-bolest/

   Prosím.

   Nakousl jste to sám. Další informace jsou k dispozici na webu aktivistů. Pokud některý z čtenářů má potřebu si o této skupině dohledat nějaké informace, prosím, neměl by to být pro něj problém.

   Toto totiž není zpravodajský text, ale publicistický, přesněji komentář. A mým úkolem nebylo pomocí něj předat informaci o konání akce, ale naopak můj názor na celý tento „cirkus“. Což ostatně je úkolem komentáře.

   Přehodnocovat nic nehodlám. Forma, kterou aktivisté zvolili mi nepřipadá ani odborná, ani ničím jiným zajímavá, ale spíše skoro až populistická. Ostatně, tak to dělají už od nepaměti, i proto se to stává už nudné a vtíravé.

   Pokud si myslíte, že se aktivisté nechtěli zviditelnit, pak mi vysvětlete, proč zaplnili tolik místa v médiích, a ostatně, i v tom Vámi zmíněném bulváru. To vám přišel vhod a jeho forma ani tak nevadila, viďte? Myslím, že fotografovaným „propichlíkům“ dělala ta pozornost náramně dobře.

   Lidé většinou mou práci označují za bulvární v tom momentě, když jim „nesedí“ názor autora a chtějí ji nějak (nejjednodušším způsobem) dehonestovat. Prosím, i to je cesta.

   Jen tak na okraj, ukažte mi „nebulvární“ deník v této zemi.

   Pokud nám tady chcete osvětlit nějaké myšlenky z řad aktivistů, abychom na ně nenahlíželi pouze jako na ekoteroristy, budu za to rád. Třeba mi vysvětlíte, proč o nich nepsat tak, jak píšu. Jsem otevřený i protichůdným názorům.

   Tak prosím.

   Viktor Krus

   P. S. Když tak už se podepište pod svým budoucím příspěvkem. Děkuji.

 3. Pane Krausi, pokud rád šíříte Váš neinformovaný názor, pak stojí za zhodnocení „kdo se chce zviditelnit“. Pokud jste si nevšiml, aktivisté celý text sepsali a jasně se zastávali ryb a ostatních trpících zvířat rukou člověka, nikoliv sebe samotných.
  Vaše rčení o bulváru a o tom „jak nám vyhovovala forma“ je také jen Vaše neinformovaná domněnka. Ale myslím že Vaši osobnost dostatečně vystihují věty „pokud nám tu chcete…“ a „abychom my nenahlíželi…“ 🙂 Článek jste napsal vy osobně, nikoliv dav lidí, kteří sdílejí Váš názor.
  Jinak doporučuji dostudovat význam slov populismus a ekoterorismus, mohli by se tu vyskytnout i jedinci, kteří jejich pravý význam znají.

  • Dobrý den, pane V,

   reakci na oboje Vaše příspěvky shrnu zde do jednoho vlákna. Doufám, že to nebude vadit. Děkuji za pochopení.

   Jaksi stále nerozumím tomu, jaký neinformovaný názor šířím. Oboje zdroje, na které odkazujete, jsem si pročítal. A i díky nim jsem si udělal názor takový, který jsem sepsal. Možná to je i tím, že neustále tady útočíte, přičemž nepředkládáte žádné konkrétní příklady. Taky možnost, byť pak se nesmíte divit tomu, že Vám někdo nerozumí.

   K průběhu a formě akce se už vyjadřovat nebudu. Napsal jsem dost a stojím si za tím. Byla to břitká blamáž, která byla zorganizována za účelem zviditelnění.

   Tu zmínku o mé osobnosti budu brát jako pubertální pokus o vyvedení mě samého z míry, takový poslední pokus o vzteklý kopanec. Ale nakonec pro pobavení, proč ne?

   Článek jsem napsal sám, výborný postřeh! Ostatně, na jeho konci jsem i podepsán. Ta zmínka toho, že NÁM tady můžete vysvětlit nějaké věci, byla myšlena tak, že nejsme jediní dva lidé, co to tady čtou. A jsem přesvědčen, že by i někoho jiného zajímalo, o co Vám vlastně jde.

   K druhému příspěvku. Opakuji, weby jsem si pročítal. A i díky nim budu nadále tyto lidi nazývat ekoteroristy. A začnu si jich vážit, až skutečně začnou řešit ochranu tuzemského životního prostředí.

   Díky za Vaše komentáře.

   Přeji příjemný vstup do nového roku.

   Viktor Krus

 4. Pane Krausi, omlouvám se, ale zřejmě Vaše hloupost nemá mezí… Popřeji tedy jen hodně štěstí a inteligentních čtenářů.

  Hezký Nový rok.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -
Přidejte i vy své hodnocení