skingbranding-banner

KOMENTÁŘ: Kašpaři! Ostuda! Vedení ČRS je k pláči a mělo by se pakovat pryč!


Ten náš malý zatuchlý rybníček, který představuje Český rybářský svaz, je zase o trochu více plný smrdutého bahna. Proč? Protože se náramně ukázalo, jak to vypadá s kondicí myšlení některých vedoucích představitelů toho našeho spolku. Na oficiálním webu ČRS se objevila zpráva Ze zasedání Republikové rady ČRS. A řeknu vám, to je tak nechutné počteníčko, až jde z toho hlava kolem! Podívejte se sami…

Vrcholní představitelé Českého rybářského svazu se velice rádi ohánějí tou líbivou větou, která zní nějak takhle: „Český rybářský svaz funguje na demokratických principech. A každý člen ČRS má právo na svůj vlastní názor.“ Tuto větu si prosím velice dobře uchovejte v paměti, neboť ji budeme ještě potřebovat. Ale co se vlastně stalo? Jak už jsem se zmínil výše, na webu Českého rybářského svazu se objevila zpráva ze zasedání Republikové rady ČRS. A v ní se mimo jiné píše:

„Převážná většina členů Rady se velmi negativně vyjádřila k vystoupení člena Rady a místopředsedy Jihočeského územního svazu Ing. Korandy, zejména pak k jeho formě, ovšem také k obsahu, neboť toto vystoupení ač bylo mimořádně kritické, neobsahovalo žádnou konkrétní informaci, co se neudělalo či zanedbalo.“

Není vám z toho špatně?

 

REAKCE: Myslíte tohle vážně?  

O co tady jde? Někteří vedoucí funkcionáři reagují na již proběhnutý Republikový sněm ČRS, na kterém se právě Jihočeši docela hlasitě ozvali. Součástí toho všeho měla být i ona zmíněná kritika pana Korandy, který je místopředsedou tohoto územního svazu. Velkým problémem ale je, že rybářská veřejnost vlastně neví, co pan Koranda řekl. Ve zprávě ze sněmu se to jednoduše nepíše. Takže člověk nemá šanci si udělat nějaký názor, a vlastně si nemůže pro sebe říci, kdo „má pravdu“.

A to je pochopitelně špatně! Na jednu stranu to totiž vypadá, že zveřejnění dané kritiky pana místopředsedy by mohlo někomu „uškodit“. Jak to myslím? No, třeba by se ukázalo, že pan místopředseda Koranda má v některých věcech pravdu, a že skutečně přišel s něčím, co by mohlo Český rybářský svaz někam posunout. Anebo napadá vás jiný důvod? Proč se tedy ona kritika nezveřejnila?

Tak jako tak – i kdyby pan místopředseda Koranda „pravdu“ neměl, nic to nemění na tom, že je naprosto nepřístupné na oficiálních stránkách Českého rybářského svazu napsat tak silně „totalitní“ text. Každý má právo na kritiku, každý má právo na názor. Ano, proti kritice je možné se bránit. Ale argumenty! To, jak je to formulováno na webu Českého rybářského svazu, je na pováženou…

Naprosto nejhorší na celém textu je jedna zásadní věc. Lze z něj totiž pochopit, že v Českém rybářském svazu jsou nějaké námitky, návrhy nebo i kritika naprosto nepřípustné! Prostě nic! Takže člověk, který přijde s něčím „novým“ je ihned zašlapán do země. Jak se ale chceme posunout? V tomhle „nuceném tichu“ to půjde opravdu těžko. A tohle mně, jako řadovému členovi ČRS skutečně vadí. Já žádám, aby se ČRS posouval dopředu. Nechci platit něco, co jede na setrvačnost. A co pomalu ale jistě míří do záhuby…

 

Jaký bude výsledek?

Osobně jsem velice zvědavý na další text z příštího zasedání. Očekávám totiž, že danému „stěžovateli“ bude důrazně vysvětleno, že takhle by se vrcholový představitel Českého rybářského svazu opravdu vyjadřovat neměl. A osobně doufám v to, že se v příští zprávě ze zasedání objeví omluva, která bude směřována panu Korandovi. Anebo ještě lépe – ve zprávě bude uvedeno, že „autor“ podal za své nepřípustné chování rezignaci. Myslím si, že jako výstraha pro ostatní by to mohlo fungovat.

A mám tady vzkaz pro vážené vedení: Pánové, uvědomte si, že vy „nahoře“ Český rybářský svaz nevlastníte. Vlastníme ho my všichni – rybáři. A každý z nás má právo na názor i kritiku. Víte proč? Protože každý z nás dává do SPOLEČNÉ kasy nemalé peníze. Proto si prosím pro příště podobné móresy odpusťte. Nejste nedotknutelní! Tudy cesta nikdy nevedla, a také nikdy nepovede! Zdá se, že o demokracii a jejich principech toho víte pramálo. A teď jste klesli na to nesmrdutější dno, které tu už bylo…

Děkuji, nechci!

Autor: Viktor Krus, šéfredaktor InRybar.cz

Foto: rybsvaz.cz

Nové články v rubrice

NÁZOR: Povolené srkačky? Nebuďte srabi! Kdy územní svazy povolí harpuny?

admin | přečteno: 7465x | 7.01.2020 | 5 komentářů

Někteří pánové ve vrcholných funkcích se zase ukázali! Mě by …

Je zaprděný ČRS už minulostí? 5 důvodů, proč si vedení rybářů zaslouží pochvalu

admin | přečteno: 4153x | 5.12.2019 | 2 komentářů

Poslední roky byly v Českém rybářském svazu opravdu turbulentní. Funkcionáři se …

NÁZOR: Na levné boilies chytají jen hloupí rybáři bez peněz! Anebo je to naopak?

admin | přečteno: 25424x | 1.05.2019 | 10 komentářů

Internetové diskuze se zase plní názory! Na jedné straně se …

Komentáře

 • Husté čtení :). Ale připadá mi to takové povědomé. Je to o tom, jak to na tom našem rybníčku chodí. Děláte to blbě, tak běžte pryč. Myslíte, že někdo odejde od koryta, ke kterému se léta dopracovával sám od sebe? Dobrou poznámkou je “Svaz je náš”. Opravdu je? Kolik lidí se stará o to aby fungoval tak jak má? Na schůze MO, kde se rozhoduje o jeho fungování chodí v průměru 5-7% členské základny. Takhle se o něj staráme? Tím věčným nadáváním u vody, v hospodách, na večírcích ….. jen držíme ty kostlivce pevně usazené v jejich křeslech. Nikdo to za nás nezmění. Tak se kruci fix vzpamatujte a běžte jim hodit banánovou slupku pod nohy. Po Novém roce k tomu budete mít všichni tu nejlepší příležitost!

  • Dobrý večer, Romane,

   “Svaz je náš“. Opravdu je? Kolik lidí se stará o to aby fungoval tak jak má?”

   Jak chcete motivovat rybáře k tomu, aby se snažili něco změnit? Jak chcete rybářům vysvětlit, že mají šanci něco změnit, když samotné VRCHOLOVÉ vedení ČRS seřve někoho za obsah kritiky? Z toho textu na webu ČRS mám pocit, že kritika, náměty a návrhy jsou v ČRS nepřípustné. A to není dobrý vzkaz pro rybářskou veřejnost. Vlastně jakoby někdo říkal, ať všichni mlčí a drží krok…

   Co když je chyba opravdu na vedení jednotlivých MO, že na schůze nechodí rybáři? Co když rybáři nechtějí na tyto schůze chodit, protože se jich nikdo neptá na názory? Je to možné?

   V tomhle textu řeším jediné – chtěl jsem se zastat Jihočechů, kteří jako jedni z mála přichází ze snahou něco změnit. Je to dlouhodobý trend. A to, že někdo je “pohoršen” tím, že si někdo dovolil kritizovat vedení ČRS, je k zamyšlení. Kdyby se řešilo, že pan Koranda řekl nějaký “nesmysl”, který by někdo vyvrátil argumenty, pak mlčím. Ale tady mluvíme o tom, že někomu vadí, že někdo kritizuje vedení ČRS. A to není v pořádku.

   Osobně jsem na zájem o schůze v příštím roce opravdu zvědavý…

   Krásný večer!

   Viktor Krus
   šéfredaktor InRybar.cz

 • Mě by zajímalo, co ten pan šéfredaktor udělal kromě útočného ryzího bulváru v rámci “našeho svazu”. Kolik např. podal ve své MO legitimních návrhů, kolik hlasování o tom proběhlo a jak dopadly. Na samé dno k pádu došlo, ovšem především na těchto stránkách – tyto články jsou ono samé dno a jen podněcují zlo a nenávist. Nic konstruktivní, co by mohlo být impulzem pro lepší zítřky. Je mi z toho zle.

 • Vite, letos jsem si chtel, poprve zakoupit svazovou povolenku, ale uz pul roku, ctu a slycham ze vsech stran co se to na svazu deje…. Vsechno me od toho odrazuje a rozhodne je znechuceno uz mnoho procent stavajicich rybaru i tech budoucich…. Nezlobte se na me, ale tohle uz zapacha moc a mozna nejaka velka demonstrace by nebyla od veci…. Ja osobne bych se pod ni s radosti podepsal a stal klidne v prvni rade…, protoze ty nahore to krasne co na rybareni je doslova zabiji!!! Hnus.

 • Ahoj rybáři,
  všichni víme, že podněty ke změnám vychází – nebo by měli vycházet mimo jiné z návrhů členů na členských schůzích. Kdysi byly tyto schůze POVINNÉ – dnes tomu tak není, a taky to podle toho vypadá.
  Kolik členů je např.proti povinné a bezdůvodné evidenci docházek k vodě? Kolika členům se nelíbí stovky dalších “špeků” v našem RŘ?
  A co se děje – NIC.
  Pokud nezačnou pořádně pracovat samotné MO ČRS a její samotní členové, tak se nic nezmění.
  Valná většina vrcholového vedení ČRS se od převratu vyměnila. Bohužel, každý nový kdo tam přijde si myslí, že on je ten vyvolený a právě většina těch nových zákonů či nařízení stojí s odpuštěním za prd.
  Nevím, jak se na to díváte vy, ale já to takto vidím.
  Jsem členem skoro padesát let a dost dlouho jsem pracoval s mládeží. Takže přece jen aspoň trošku do toho vidím.
  S pozdravem Petrův zdar – Standa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.