DomůRecenze výrobkůNástrahy a návnadyPikantní rohlíkové boilies Chyť a pusť: nástraha na kapry, která nezklame

Pikantní rohlíkové boilies Chyť a pusť: nástraha na kapry, která nezklame

- Reklama -

Rohlíkové boilies patří k nejvíce používaným nástrahám při lovu kaprů na krmítko nebo na feeder. V této recenzi si ukážeme rohlíkové boilies od Chyť a pusť, které je k dostání i v pikantní příchuti.

Rybářská firma Chyť a pusť z Plzně patří nejen k největším rybářským obchodům v České republice. Tato společnost na vlastním e-shopu nabízí i produkty pod svou značkou. A k těm nejvíce oblíbeným jednoznačně patří i rohlíkové boilies, které nabízí fakt zajímavé vlastnosti. O nich si detailně povíme v této recenzi…

 

Obrovský sortiment příchutí

Rohlíkové boilies od plzeňské značky Chyť a pusť je oblíbené hned z několika důvodů. Tím prvním je, že rybářská firma tuto oblíbenou nástrahu dodává v obrovské řadě příchutí. Rybář tak může sáhnout třeba po sladkém rohlíkovém boilies v příchuti jahoda, scopex, zahradní ovoce, vanilka a dalších příchutích.

Rohlíkové boilies od Chyť a pusť je rybářským hitem

Nechybí ale ani nástrahy z pečiva s masovými odéry. Jedná se například o rohlíkové boilies v příchuti black halibut, red halibut nebo orlická mušle. Rybář tak může sehnat tuto tradiční nástrahu i v „masovém provedení“ – tuhle nástrahu mají v oblibě především při lovu na podzim.

A pak jsou k dostání i takové příchutě, které nejsou k vidění u všech výrobců – jako například chilli. Právě rohlíkové boilies s příchutí chilli jsme si vybrali i my do recenze, protože nás tato nástraha zaujala. Zaprvé: chilli je v posledních sezónách mezi rybáři (a rybami) velmi oblíbenou příchutí. A znova: zase tolik firem pikantní rohlíkové boilies nenabízí.

 

Pikantní rohlíkové boilies v příchuti chilli

Pokud se budeme bavit konkrétně o příchuti chilli, tak na ní musíme ocenit, že nejde jen „o reklamní trik“. Ve chvíli, kdy rybář nástrahu olízne, tak skutečně ucítí pálení na jazyku. Takže rybář se může spolehnout, že opravdu kaprům nabídne unikátní nástrahu s pro ryby nezvyklou chutí.

VIDEO: Jak se rohlíkové boilies od Chyť a pusť chová ve vodě? Více ve videu

V čem je to dobré? Pikantní příchutě jsou docela často selektivní. To znamená, že spíše chutnají větším rybám. Proto je tato nástraha velmi vhodná například při cílení na větší kapry, kteří v rybářově oblíbeném revíru žijí. Zejména pak ve spojení s pikantním krmením do krmítka může tato kombinace slavit velké (a těžké) rybářské úspěchy.

Porovnání menšího s větším rohlíkovým boilies od Chyť a pusť

Konkrétně rohlíkové boilies Chyť a pusť v příchuti chilli nabízí ještě jednu výraznou vlastnost. Jedná se o to, že kuličky jsou krásně oranžové, takže se neztratí ani na zaneseném nebo zarostlém dně. A to je při lovu ryb v revírech s čistou vodou zásadním plusem, protože ryby se v takovém prostředí při shánění po potravě pochopitelně řídí i zrakem.

 

Rybáři si mohou vybírat z vícero velikostí

Když se na rohlíkové boilies Chyť a pusť podíváme zase „jako na celek“, tak plzeňská firma tuto nástrahu nabízí hned v několika baleních. Fanoušci feederu nebo aktivního rybaření ocení, že rohlíkové boilies je k dostání ve 12milimetrové velikosti. Takové kuličky jsou skutečně jako dělané pro spoustu záběrů od nejrůznějších druhů ryb.

Mezi rybáři je oblíbené balení, které kombinuje jak menší, tak větší kuličky

K dostání je potom i balení s většími kuličkami o velikosti 20 milimetrů, které jsou vhodnější pro lov větších kaprů na krmítko nebo feeder. Přece jen, takovou kuličku už ani větší plotice nebo perlín tak snadno nepozře. K tomu musíme dodat:

Zásadní předností z našeho pohledu je i tvrdost nástrahy. Ta sice po vhození do vodního prostředí na povrchu utvoří atraktivní sliz, ale uvnitř je kulička stále tvrdá. Takže nástraha vydrží i neustálé „oťukávání“ od cejnů, cejnků, plotic, perlínů nebo ouklejí. A na některých vodách takových ryb je opravdu přehršel. Za tohle palec nahoru!

Kromě tvrdosti rohlíkového boilies je velkou výhodou i silnější provázek pro nastražení kuličky

K dostání je potom ještě třetí balení, které kombinuje jak 12milimetrové, tak 20milimetrové kuličky. Toto balení je tak vhodné jak pro rybáře, kteří si jeden prut chtějí nahodit na „většího kapra“ a s druhým prutem se potom „bavit s menšími rybami“. Není divu, že právě tato varianta balení je mezi česko-slovenskými rybáři tolik oblíbená, protože nabízí skutečně širokou škálu využití.

Z našeho pohledu bychom chtěli říct jedno přání: bylo by super, kdyby plzeňská firma Chyť a pusť nabídla i opravdu velké rohlíkové boilies o velikosti 24 milimetrů. Právě taková nástraha by byla vhodná pro ty rybáře, kteří chytají velké kapry i na krmítko. Typicky se nám ihned vybavili rybářští kolegové z Věstonické nádrže na Moravě, kteří kousek od břehu chytají na kukuřici krásné kapry. Ti by takto velké a tvrdé rohlíkové boilies jistě ocenili.

 

Plusy, které mu musíme ocenit

Rohlíkové boilies od Chyť a pusť pak nabízí ještě celou řadu plusů, které musíme ocenit. Tím prvním je, že v balení rybář najde práškový atraktor, který slouží k vytvoření sypkého povrchu na nástraze. Je to velmi účinná metoda, jak vylepšit nástrahu na kapry, která může přinést mnohonásobně více záběrů od ryb. Zejména pak na prochytávaných vodách, na kterých ryby viděly už ledacos.

Chyť a pusť nabízí i sprej na rohlíkové boilies pro posílení vůně/pachu

Ještě k tomu zatraktivňování: rybářská firma Chyť a pusť nabízí přímo i sprej na rohlíkové boilies, kterým lze na nástraze velmi rychle a jednoduše vytvořit oslizlou vrstvu, která zvýrazní aroma nástrahy. Doporučujeme, aby rybář po nanesené spreje počkal pár desítek vteřin, aby se lepkavá tekutina do nástrahy více vpila.

K dalším plusům z našeho pohledu patří to, že výrobce nástrahy prošívá silnější nití. A to je z našeho pohledu důležitý „detail“. Rybář se totiž díky tomu může spolehnout, že nástraha vydrží i prudší švihnutí při nahození, takže rybář je schopný dostat nástrahu i dále od břehu, aniž by se musel obávat, že spadla z háčku. Za tohle velký palec nahoru (zejména po negativních zkušenost u jiných výrobců).

Velkou výhodou je, že součástí balení je i práškový atraktor

A velkou výhodou je potom i samotné „chování“ rohlíkového boilies ve vodě. Pokud rybář zvolí správný typ háčku, pak se může spolehnout, že nástraha bude krásně plavat (viz přiložené video). Díky tomu se tak nástraha nadzvedne nad nánosy na dně, tudíž se neztratí v odumřelých rostlinách, nánosech nebo v bahně.

Pokud rybář pak použije práškový atraktor nebo tekutý sprej, může se stát, že nástraha nebude plavat. Ale minimálně bude „vznášivá“. Takže ve chvíli, kdy ryby budou v blízkosti nástrahy vytvářet podvodní proudy, tak se nadzvedne nad dno, čímž bude atraktivnější – jednak si ji ryby všimnou, a dále se rybám taková nástraha snadněji nabírá do tlamy.

 

Suma sumárum: tradiční nástraha, která stojí za vyzkoušení

Rohlíkové boilies od plzeňské firmy Chyť a pusť je skutečně vynikající nástrahou, která potěší každého milovníka lovu kaprů na krmítko nebo na feeder. Je to tradiční nástraha, která nabízí přesně takové vlastnosti, které při daném rybaření rybář potřebuje.

Určitě bychom ocenili, kdyby firma Chyť a pusť nabídla i větší průměry rohlíkového boilies, ale to už pouze detail. Jinak při podrobném testování jsme u nástrahy našli jenom plusy, za které musíme plzeňskou firmu pochválit. Tahle nástraha fakt nezklame!

Silné stránky

Obrovská spousta příchutí, k dostání i netradiční příchutě, atraktivní chování ve vodě, tvrdší konzistence (odolá menším rybám), některé příchutě mají výrazné zbarvení, pevný provázek, kombinované balení s různými velikostmi kuliček

Slabé stránky

Chybí větší velikost (ideálně 24 milimetrů)

Foto: InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -