DomůNovinkyPlzeň zve na ryby: roční povolenka stojí 5000 korun, povoleno 10 úlovků

Plzeň zve na ryby: roční povolenka stojí 5000 korun, povoleno 10 úlovků

- Reklama -

Správa veřejného statku města Plzně otevřela novou rybářskou lokalitu přímo ve městě. Rybáři nyní mohou po zakoupení povolení rybařit na rybníku Košinář. Roční povolení vyjde na 5000 korun.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O otevření nové rybářské lokality informovalo město Plzeň na webu. Právě tady zazněla informace, že rybáři mohou nově jít na ryby na rybník Košinář. Aby ale rybáři mohli na této vodní ploše rybařit, je zapotřebí si zakoupit platné povolení. To je možné si pořídit na městských sádkách na Košináři každý pátek od 12 do 14 hodin.  

 

K dostání bude několik druhů povolenek

Rybáři, kteří budou chtít na Košináři rybařit, si mohou vybrat z několika povolení. K dispozici je například roční povolenka, která rybáře vyjde na 5000 korun. Na toto povolení si pak rybáři mohou ponechat 10 úlovků. Rybáři jsou povinni ponechané ryby zapsat bezprostředně po ulovení.

Týdenní povolenka pak stojí 3000 korun a umožňuje si ponechání 2 ryb. A dvoudenní víkendová povolenka stojí 1000 korun, přičemž si rybář může nechat 1 rybu. K dispozici bude i jednodenní povolenka za 500 korun, která je ale v režimu chyť a pusť.

„Celkový úlovek jednoho rybáře za jeden den nesmí přesahovat 5 kilogramů všech druhů ryb, z něho však může být nejvýše jeden kus některého z vybraných ušlechtilých ryb, jako jsou například kapr obecný, amur bílý, štika obecná, candát obecný nebo sumec velký,“ řekl vedoucí oddělení vodního hospodářství a rybářství Správy veřejného statku města Plzně Martin Gregar.

 

Nocování u vody nebude možné

Rybáři budou moci na Košináři chytat na vyznačených úsecích. Rybaření bude na této rybářské lokalitě probíhat od dubna do listopadu. V měsících duben, září, říjen a listopad se smí rybáři u vody pohybovat od 6 do 21 hodin. V měsících květnu, červnu, červenci a srpnu pak od 4 do 22 hodin.

Ulovený kapr při rybaření

Důležitou informací třeba pro rybáře z větší vzdálenosti je to, že na této rybářské lokalitě nebude možné táboření a nocování. Zakázáno bude také rozdělávat ohně. Rozdílná pravidla pak budou platit pro děti do 15 let, ty mohou rybařit pouze na 1 prut.

„Naposledy bylo možné legálně si ulovit rybu v oblasti Boleveckých rybníků před 16 lety, a tak doufám, že rekreační rybolov na Košináři bude další z novinek, kterou Plzeňáci ocení a ve svém volném čase vyzkouší,“ nechal se slyšet náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. No já určitě do Plzně chytat nepojedu,a za takovou sumu a tak ostříhané podmínky lovu bych se hodně rozmýšlel,jsou lepší revíry ve stejné cen.relaci,ale 24 hod a bivaky.

  2. Kvůli tomu jsem přestal rybařit. Může si důchodce užívat důchod a konečně v klidu chodit na ryby? Třetinu svého důchodu dát za povolenku? Strčte si jí do pr…. Raději budu fotit, to mám zadarmo!!!?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -