Domů Recenze výrobků Nástrahy a návnady Boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška

Boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška

- Reklama -

Firma MIKBAITS. Netřeba asi představovat tento rybářský kolos, který před lety založil známý kaprař Michal Kučera. Právě on stojí za touto úspěšnou společností, jež produkuje obrovské množství nástrah a návnad, které jsou dostupné za opravdu rozumnou cenu. A možná i proto se tato společnost může pochlubit početnou komunitou kaprařů. Jenže tajemství obchodního úspěchu netkví pouze v dobré ceně za slušný výkon. Ne. Firma MIKBAITS produkuje i zajímavé nástrahy, které posouvají svět kaprařiny kupředu. Takovým příkladem je i boilies MIKBAITS MIRABEL s příchutí pampelišky.

Na první kontakt s tímto produktem od českého výrobce jen tak nezapomeneme. Psal se únor roku 2016. V regálu rybářského obchodu ležely nenápadné krabičky, na kterých bylo napsáno „pampeliška“. První dojem byl prostě negativní, neboť v kaprařském světě už trpíme jistými předsudky. Jen jsme si jednoduše pomysleli: „Zase nějaký marketingový cloumák, který má z lidí vytáhnout prachy!“ Všechno tomu nasvědčovalo. Prodejce do nás neustále hustil, že tohle boilies má neobvyklou příchuť, a že se jedná o hit sezóny, který ZARUČENĚ funguje. Jasně, co má ale říkat, aby tenhle výrobek prodal?

mikbaits

Jenže! Marketingovým pracovníkům firmy MIKBAITS musíme pochválit jednu věc. To slovo „pampeliška“ v nás zbudilo takovou zvědavost, že jsme se rozhodli tento výrobek koupit. Prostě dobrá práce! No, ale ke spokojenosti zákazníka musí přijít především zajímavé výsledky u vody. Jak si tohle boilies povede? Jdeme ho otestovat!

 

O boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška

U boilies vždy jako první zkoumáme jeho vůni. A ta nás u kuliček MIKBAITS MIRABEL Pampeliška trochu zaskočila. Vzhledem k výraznému zbarvení boilies jsme čekali ostrou a sladkou vůni. Přeci jenom, u nástrah podobného zjevu jsme na to zvyklí. Ale tyhle kuličky voní jinak – zajímavě. Ta vůně tohoto boilies je jemná, voní trochu sladce. Přitom ale tato nástraha má zajímavý „ocas“, jakoby v ní byl trochu cítit perník nebo pendrek. Ta celková „podoba“ vůně u boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška je opravdu zajímavá, atraktivní a neobvyklá.

fluo_boilies

Teď k zbarvení těchto kuliček. Boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška má výrazně žluté fluo zbarvení. Tenhle krok je logický. Tato nástraha je totiž určena především pro lov v chladném období. Tedy v době, kdy jsou dna na našich revírech tmavá. A pokud se podíváte do odborných materiálů, pak zjistíte, že kapři velice dobře vidí kontrastní věci. Takže pokud hodíte do vody výrazně zbarvenou nástrahu, která leží na tmavém dně, máte dobrou šanci na úspěch. Jde vidět, že vývojáři ve firmě MIKBAITS uvažují i nad detaily. Palec hore!

boilies_mikbaits

Ještě chviličku u toho zbarvení zůstaňme. Kuličky MIKBAITS MIRABEL Pampeliška jsou totiž obaleny v zajímavém a atraktivním žlutém prášku, který se po vhození do vody postupně uvolňuje. Následně tak okolo nástrahy vzniká jemný obláček drobných částic, které ještě více zatraktivňují celou nástrahu. S drobnou nadsázkou můžeme říci, že kulička pod vodou vypadá tak, jako by se rozevřel květ pampelišky. A tohle se nám moc líbí!

boilies

Boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška se vyrábí v průměru 12 mm a je dodáváno hned v několika baleních. Nám přijde nejpraktičtější 150 ml balení, které nabízí dostatek kuliček pro lov kaprů v chladných vodách. V balení kromě klasických kuliček naleznete i pár válečků. Proč ne? Tahle různorodost se může hodit! Rybář si totiž může vybírat různé tvary nástrahy, takže může zkoušet vymýšlet různou podobu nástrahy. A to kolikrát přináší úspěchy!

mikbaits_boilies

Ale abychom jenom nechválili. Po otevření balení jsme narazili i na několik „zmetků“. Šlo o nástrahy poněkud zajímavých tvarů, které vypadaly spíše jako nedodělky. Pravda, i taková nástraha jde použít. Přeci jenom bychom ale rádi dostali nástrahy v takové podobě, v jaké by měly být. A ještě něco. V balení jsme našli i prasklou kuličky. Ano, byla sice jediná, což se prostě může stát – ovšem při výběru balení si dávejte jednoduše pozor, abyste podobně poškozených kuliček neměli v balení více.

boilies_vadne_kulicky

 

Testování u vody: Pampeliška jezdí!

Vzpomínáte, jak jsme výše řekli, že jsme ono boilies koupili v únoru roku 2016. Ano, hned o týden později jsme jeli na jednu soukromou vodu pod bivak. Zimní kaprařina má něco do sebe! Vzali jsme docela dost jemného krmení, které vytváří koncentrovaný mrak. Trochu partiklu, abychom rybu zastavili na lovném místě. A samozřejmě i pro nás nové boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška. Očekávání byla velká. Ale to, že je tyhle kuličky předčí až o tolik, to nás zaskočilo.

boilies_detail

Ve zkratce. Kapři kuličky brali opravdu spolehlivě. Nakonec jsme nachytali desítky ryb o hmotnosti od 7 do 18 kilogramů. Zažili jsme perfektní rybařinu, která nás i v mrazivém únoru zahřála. Apetit kaprů připomínal nějakou „květnovou žranici“. Jenže byl únor. Teplota byla mnohdy pod bodem mrazu a s teplotou vody to nebylo o moc lepší. Ten úspěch prostě a jednoduše byl v nástraze. Vývojáři trefili složení boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška na výbornou. Použili takové přísady, které fungují i v extrémních teplotách. Najednou jsme zapomněli na to, že v krabičce byly 4 nebo 5 kuliček poškozené. Rázem všechny výtky padly. Byli jsme jenom my, zima a krásní kapři…

 

Závěrečné hodnocení: Jedete v zimě na ryby? Pak Pampelišku povinně s sebou!

Původně byl velký negativismu. To domnění, že tato nástraha je pouhým „nástrojem na prachy“, bylo skutečně silné. Jak jsme se zmýlili! MIKBAITS MIRABEL Pampeliška je z našeho pohledu v mnoha věcech revoluční a unikátní. Tak především, jde o boilies, které perfektně funguje i v extrémně chladných podmínkách. Tedy v období, ze kterého mají někteří rybáři pořád velký strach. Jestli se chystáte k vodě v pozdním podzimu nebo v zimě, tohle boilies si určitě přibalte s sebou. Neprohloupíte! Zachytáte si i v tom období, kdy ryby moc neberou.

boilies_mikbaits_pampeliska

Víte, co se nám na tomto boilies tolik líbí? Že jde na něm vidět to, že tuhle nástrahu vyvíjeli chytří lidé. Boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška má perfektní vlastnosti – nádhernou barvu, zajímavou vůni, ideální velikost a prvotřídní složení. Vývojáři z firmy MIKBAITS tak vytvořili nástrahu s duší. Vytvořili nástrahu, která funguje, a která je dostupná pro všechny.

boilies_fluo

A právě teď jsme se dostali k tomu zásadnímu – k ceně. Krabička boilies o objemu 150 ml stojí 120 korun. Podle nás je to za skvělou nástrahu plně přijatelná cena. A dovolíme se tvrdit, že u některých firem (u většiny), by tohle boilies stálo dvakrát, možná třikrát tolik. MIKBAITS se ale rozhodlo jít cestou, kdy nabízí opravdu účinné kuličky pro chytání kaprů v chladné vodě za lidovou cenu. A za tohle je třeba této firmě poděkovat.

 

Technické parametry: Boilies MIKBAITS MIRABEL Pampeliška

Balení: 150 ml

Průměr: 12 mm

Barva: Žlutá

Výhody: Velice příznivá cena. Perfektní vlastnosti a účinnost při lovu kaprů v chladných podmínkách.

Nevýhody: V balení jsme objevili několik „zmetků“ (na 150 ml balení bylo 5 vadných kusů).

 

Redakce InRybar.cz

FOTO: Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Musím říct, že je to vše pravda, chytal jsem na ni na jaře a super. Přes léto nic extra, kapři brali mnohel víc na můj oblíbený Monrter crab. Ale teď na podzim Pampeliška zase jezdí líp. A to je zkušenost ze svazovky, na soukromáky nejezdím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -