DomůRecenze výrobkůNástrahy a návnadyLEGENDÁRNÍ NÁSTRAHY: Rapala Jointed Floating

LEGENDÁRNÍ NÁSTRAHY: Rapala Jointed Floating

- Reklama -

Když se kdejakému rybářovi před očima zjeví rudý název Rapala, pak tento typ wobleru si vybaví mezi prvními. Ano, jen málo modelů je s touto legendární firmou spjato tak úzce, jako Rapala Jointed Floating. Tento wobler se díky unikátním vlastnostem a dechberoucím výsledkům v podobě kapitálních ryb vtěsnal mezi nejoblíbenější nástrahy v „žebříčku popularity“. Proč? To si teďka povíme…

Mezi woblery je opravdu jen málo nástrah, které by měly tak zvučné jméno. Rapala Jointed Floating patří k naprostým legendám ve světě umělých nástrah. A do této síně slávy se řadí zaslouženě. Wobler Rapala Jointed Floating rybářům nabízí zcela unikátní vlastnosti, které z této nástrahy dělají „ničivou zbraň“ na nejrůznější druhy dravců. Přitom, účinně vést tuto nástrahu vodním prostředím dokáže i naprostý amatér. A přesto i takový rybář má opravdu velkou šanci na pořádný úlovek. Tohle je na této nástraze tak krásné – ta naděje…

rapala_jointed

 

Proč Rapala Jointed Floating?

Začněme jeho konstrukcí. Jistojistě jste si všimli, že tento wobler je dvoudílný. A právě tato konstrukce dává tomuto woblerovi zcela unikátní chod. Rapala Jointed Floating ve vodním prostředí „vysílá“ vibrace, jejichž intenzita záleží na stylu vedení. Rychlé vedení nástrahy způsobuje kmitavý pohyb, který se vyznačuje silnějšími vibracemi. Tyhle vibrace dravci snadno lokalizují, což je jeden z klíčů k úspěchu této nástrahy.

wobler_rapala_jointed

Ale hlavně! Použité materiály (balza) dávají rybářům možnost tento wobler tahat i velice pomalu, anebo jej nechat jen „splavávat“ v proudu. Známým trikem při chytání na Rapala Jointed Floating je i přerušované vedení. I za pomalého vedení vytváří nástraha kolébavý pohyb, který na dravce perfektně funguje.

Co je na tomto woblerovi nejvíc sexy? Jeho jednoduchost! Na této nástraze není nic navíc, všechno do sebe dokonale zapadá, všechno perfektně funguje. Žádné kuličky uvnitř tělíčka, žádné chmýří na háčcích. Nic. Jen čistý chod. I přesto se ale zrodila nástraha, která doteď přináší radost milionům rybářů po celém světě. A která s přehledem „strčí do kapsy“ i ty nejmodernější nástrahy na dravce.

wobler_nastraha

A další legendární věc – zbarvení těchto woblerů. Rapala Jointed Floating se dodává především v přírodních barvách, které napodobují drobné rybky (plotice, okouny, ale i pstruhy). V barevné škále těchto woblerů je k vidění jen hrstka variací, nad kterými lze „ohrnout nos“. V drtivé většině případů je zbarvení těchto legendárních woblerů naprosto famózní.

wobler_plotice

wobler_okoun

 

Co chytat na Rapala Jointed Floating?

Tahle nástraha je vynikající pro chytání snad všech druhů dravců v našich vodách. Jen si to vezměme pěkně popořadě. Rapala Jointed Floating se vyrábí v délkách 5, 7, 9, 11 a 13 centimetrů. Menší typy woblerů (5 a 7 centimetrů) jsou vynikající při chytání okounů, tloušťů, pstruhů, sivenů nebo menších bolenů. Rapala Jointed Floating v délce 9 centimetrů je pak skvělá při lovu velkých okounů nebo candátů. A nakonec woblery v délce 11 a 13 čísel patří k perfektním nástrahám na velké candáty, štiky nebo sumce. Ta škála úlovků dravých ryb je s těmito woblery opravdu kompletní. Při cíleném lovu daného dravce stačí jen zvolit tu správnou délku.

wobler

Jak vlastně vést tuto nástrahu? Vraťme se k již zmíněnému přerušovanému vedení. Tenhle způsob lovu totiž patří k těm nejúspěšnějším s touto nástrahou. Jaký je princip? Při vedení této nástrahy rybář jednoduše přestane na vteřinku nebo dvě navíjet. Wobler se díky tomu zastaví, a jelikož je plovoucí, trochu se ve vodním sloupci povznese. Tento přerušovaný tah výborně „kopíruje“ chování raněné rybičky. A tohle je přesně to, co tolik potřebujeme!

Další výbornou taktikou je pomalé vedení této nástrahy, které ovšem „prokládáme“ jemnými cuknutími se špičkou prutu. Díky tomu se vedení nástrahy zrychlí a „vysílané vibrace“ zesílí. I tohle může být pro dravce jasný impuls k útoku.

 

Kde chytat na Rapala Jointed Floating?

Menší modely (5 a 7 centimetrů) se při vedení ponořují do hloubky okolo 1 až 1,5 metru. Woblery o délce 9 a 11 centimetrů se pohybují v hloubce od 1,5 do 2 metrů. A ty nejdelší modely se dokážou pohybovat i v hloubce lehce přes 2 metry. Z toho plyne, že tento wobler je skutečně vhodný tam, kde není velká hloubka. A právě v tom je jeho největší síla.

wobler_rapala_okoun

Rapala Jointed Floating je nejlepší nástrahou pro chytání při rozbřesku nebo západu slunce na mělčinách, na které se v tyto chvíle shlukují obrovská hejna rybiček. S touto nástrahou jsme schopni mezi těmito rybičkami aktivně hledat dravce. Tohle je velká paráda! Lov mezi lekníny, stulíky nebo rákosem je s tímto woblerem obrovskou zábavou. A navíc to zatraceně dobře funguje!

krajina_trava

Tenhle wobler je i vynikající při chytání okolo břehů, na kterých jsou velké kameny, například na velkých řekách. Stačí tuto nástrahu vést nad těmito kameny, u kterých s velkou oblibou stojí jak okouni nebo candáti, tak například tu číhají i boleni. Ve škvírách mezi balvany se totiž drží drobné rybičky, za kterými se stahují i hladoví dravci. Tohle někdy vyzkoušejte!

wobler_privlac

A v neposlední řadě. Rapala Jointed Floating je skvělou nástrahou při nočním vláčení, kdy se u hladiny drží dravci. A kdy se v hluboké tmě ozývají mohutná šplouchnutí po zalovení rybích predátorů. To je přesně ta chvíle, kdy je vhodné navázat tento wobler. Přesně v těchto podmínkách si Rapala Jointed Floating vydobyla obrovské renomé například u lovců sumců. I ti nejostřílenější borci by vám potvrdili, že tyhle woblery jsou na velké sumce, kteří loví u hladiny, naprosto ideální.

 

Závěrem: Rapala Jointed Floating

Pokud tento wobler ještě nemáte ve vaší krabičce, měli byste to napravit. Rapala Jointed Floating je prvotřídní nástrahou, se kterou si bezesporu zachytáte. Unikátní chod, nádherná zbarvení, vynikající vlastnosti. Co více si přát?

rapala_jointed_floating

Tenhle wobler prostě nemůžete nemilovat. Jedná se o legendární nástrahu, která by neměla chybět žádnému rybářovi. My už tuhle „zákonitost“ pochopili. A co vy?

Redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -