DomůNovinkyRybář se utopil u Rozkoše, neuměl plavat. Hasiči ho našli po pár...

Rybář se utopil u Rozkoše, neuměl plavat. Hasiči ho našli po pár minutách

- Reklama -

Hasiči z Královéhradeckého kraje informovali o tom, že zasahovali na přivaděči do přehrady Rozkoš. Tady se pohyboval rybář, kterého postrádali příbuzní. Hasiči muže brzo našli, po převozu zemřel.

Královéhradečtí hasiči dostali oznámení 18. června okolo 18. hodiny. V tu chvíli na místo vyrazili jak profesionální, tak dobrovolní hasiči, ale také zdravotníci a policisté. K přehradě pak vzlétl i záchranářský vrtulník.

 

Rybáře našli po několika minutách

Příbuzná osoba pohřešovaného rybáře hasičům sdělila, že se ztratil někde na přivaděči do přehrady Rozkoš. Hasiči tak začali místo okamžitě prohledávat na záchranářských člunech. Těm pak ze vzduchu ještě pomáhal přilétající vrtulník.

„Během několika minut nalezli osobu ve vodě dobrovolní hasiči, vytáhli ji do člunu a okamžitě zahájili resuscitaci. Muže převezli mezitím na břeh, kde pokračovali další dobu v oživování zdravotničtí záchranáři,“ uvedla mluvčí Královéhradeckých hasičů Martina Götzová.

Rybáře se pak snažili co nejrychleji dopravit do nemocnice. Bohužel, ani veškerá snaha záchranářů nedokázala rybářovi pomoci. Na následky tonutí zemřel. Příbuzným rybáře pak na místě pomáhal krajský psycholog.

Zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -