DomůNovinkyRybář ulovil 40 let starého koi kapra: ryba je starší než samotný...

Rybář ulovil 40 let starého koi kapra: ryba je starší než samotný lovec

- Reklama -

Některé příběhy od vody jsou jako z knížky rybářských bájí. A tento nedávný úlovek by mohl být jedním z nich. Rybář ulovil ikonického koi kapra, který byl starší než on sám! 

Pro rybáře v hrabství Oxfordshire se všední den na rybách proměnil v nezapomenutelný zážitek. Rybář Kyle se při rybaření na jezeře St. John’s Lake rozhodl usadit na místě, kde s kamarádem spatřili pravidelně se vynořující ryby. Dvojice rybářů si pozorně všimla, že se ryby pohybují ve vodním sloupci, takže se rozhodla změnit původní plán.

 

Rybář kapra přelstil na Zig Rig

Namísto klasické položené ze dna se Kyle rozhodl pro lov metodou Zig Rig, což je technika, která se zaměřuje na lov ryb ve středních a horních vrstvách vodního sloupce. Nástraha se při tomto lovu pohybuje obvykle v hloubce od několika centimetrů až po několik metrů nad dnem.

„Poté, co vyšlo slunce, jsem si myslel, že se ryby budou ohřívat v horních patrech sloupce, a tak jsem se rozhodl zaměřit právě na ně,“ řekl Kyle pro magazín Angling Times. „Hloubka přede mnou se pohybovala kolem 4 metrů, takže jsem zvolil Zig Rig ve výšce 2,5 až 3 metry nad dnem,“ vysvětlil rybář. A vyplatilo se!

Kyle dlouho nečekal, když přišel velmi opatrný záběr. Ryba se však po záseku chovala velmi neobvykle. Bojovala pouze krátkými trhavými pohyby, po kterých nenásledoval žádný výpad.

 

Ryba je starší než šťastný lovec

„Netrvalo dlouho, než jsem ji dostal do podběráku, ale pak jsem nemohl uvěřit svým očím. Neměl jsem ani tušení, že v St.John’s je takový překrásný koi kapr. A až později jsem zjistil, že je navíc ryba starší než já,“ vypráví užasle rybář.

Při váze skoro 10 kilogramů (22 liber) to byla jedna z nejpamátnějších ryb, které kdy Kyle chytil. Po sdělení informací od společnosti Linear Fisheries, která rybářskou lokalitu s koi kaprem vlastní, vyšlo najevo, že tento bílo-černý koi je jedním z nejstarších obyvatel rybníka.

Ve vodě plave nejméně 35 až 40 let. Ryba pobývala v jezeře ještě předtím, než lokalitu společnost odkoupila!

 

Koi kapr Hanako se dožil přes 200 let

Koi kapři se podle některých zdrojů v Japonsku dožívají průměrně 40 let. Existují však výjimky, kdy je pak jejich délka života až mnohonásobně delší. Známý je příběh samice koi kapra jménem Hanako, která se měla dožít neuvěřitelných 226 let.

Analýza šupin pak délku života ryby stanovila na 215 let. Hanako v japonštině znamená květinová dívka. Jednalo se o šarlatově zbarvenou rybu, kterou vlastnilo hned několik lidí.

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -