DomůNovinkyRybáři chytili dva giga sumce přes 230 centimetrů: zabrali chvíli po sobě

Rybáři chytili dva giga sumce přes 230 centimetrů: zabrali chvíli po sobě

- Reklama -

Unikátní „sumcový double“ se povedl rybářům na Slovensku. Právě tady chvíli po sobě ulovili dva obrovské sumce, kteří přesáhli obdivuhodnou hranici 230 centimetrů. Tohle se jen tak nevidí!

Když se v rybářském slangu řekne „double“, pak se každému milovníkovi rybaření především vybaví dva ulovení kapři během krátké chvíle. Dvěma slovenským rybářům se ale povedl rybářský unikát – ti totiž dokázali ulovit „sumcový double“. A rozhodně nešlo o nějaké malé ryby!

 

Váhu odhadli na 70 až 80 kilo

Rybáři se vydali na přehradu Ružín nedaleko Košic na východě Slovenska. Právě tato voda je oblíbenou rybářskou destinací, na kterou jezdí třeba milovníci kaprů. Ovšem v přehradě žijí i obrovští sumci, což prokázali dva rybáři, kterým se povedlo ulovit dva giga predátory.

První sumec zabral v 1 hodinu ráno. A šlo o opravdu krásnou rybu, po jejímž ulovení by slavil každý rybář. Jenže! Při zdolávání tohoto prvního sumce rybáři uslyšeli rolničku, která signalizovala záběr od druhého dravce.

Nakonec se rybářům povedlo dostat na břeh 2 obrovské sumce, které by si chtěl potěžkat asi každý sumcař. Není divu! Menší dravec totiž měřil neuvěřitelných 231 centimetrů, větší „vousáč“ pak měl dokonce 237 čísel na délku. Jeden z úspěšných rybářů pak váhu ryb odhadl na 70 až 80 kilogramů. Parádní úlovek!

 

Rybáři obrovské sumce pustili

Rybáři se k uloveným obrům zachovali s maximálním respektem – gigantické sumce vrátili do vody. A za to velký klobouk dolů, protože v případě ulovených sumců tohle rozhodně není ani v dnešní době pravidlem.

Tohle je opravdu skvost Ružína. 231 centimetrů má menší, 237 má větší,“ řekl televizi JOJ jeden z úspěšných rybářů Tomáš Klč. Právě podle tohoto rybáře je Ružín pro sumce ideální lokalitou, protože dravci tam mají hodně potravy, a navíc v nádrži je teplá voda.

Pro úspěšného rybáře Tomáše byl potom tento den speciální nejen díky unikátnímu sumcovému úlovku, ale také proto, že se mu narodil syn. „Bude nový sumcař,“ nechal se slyšet slovenský rybář pro slovenskou televizi JOJ.

 

Magická přehrada na východě Slovenska

Vodní nádrž Ružín se nachází nedaleko Košic na východě Slovenska. Jedná se o poměrně úzkou nádrž, kdy šířka se pohybuje od 50 do 150 metrů, ovšem délka dosahuje 15 kilometrů. Tato přehrada má velmi členité dno, kdy její maximální hloubka dosahuje 54 metrů.

Přehrada se stavěla v letech 1963 až 1970, jméno pak má po zaniklé obci. Díky zasazení do hornaté krajiny s hustými lesy má tato přehrada opravdu magickou atmosféru, která láká rybáře z nejrůznějších koutů.

Tato přehrada se zapsala také do historie československé kriminalistiky. Právě na březích tohoto vodního díla zavraždil jednu z obětí sériový vrah a kanibal Ladislav Hojer. Ten zde v létě roku 1980 zavraždil ženu ve věku 25 až 30 let. Do dnešního dne se nezjistila totožnost oběti

Zdroj: TV JOJ, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -