DomůTrendyRybáři se připravují na zákaz olova, v Německu budou zátěže vyrábět z písku

Rybáři se připravují na zákaz olova, v Německu budou zátěže vyrábět z písku

- Reklama -

I když stále hodně rybářů si myslí, že zákaz olověných zátěží nehrozí, rybářské firmy mají na celou situaci jiný pohled. A proto už teď některé připravují alternativy. Jako jedna německá společnost. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Věhlasná německá firma Ockert, která se zaobírá vývojem a výrobou rybářského vybavení na špičkové úrovni, nedávno představila zajímavý nápad. Jde o rybářské zátěže z písku, které by jednou mohly nahradit olověné zátěže, na které evropští politici uspořádali hon…

 

Firma chce zátěže dělat z písku

Tématu rybářských zátěží z písku se věnoval zahraniční rybářský magazín Angling International. Ten uvedl, že německá společnost Ockert na rybářském veletrhu pro obchodníky ICAST představila nový projekt SUNA (Smart Unlimited Natural Angling).

VIDEO: Německá firma Ockert na rybářský trh uvádí nové zátěže z písku

Jde o rybářské zátěže (a další produkty), které chce německá firma vyrábět z písku. „Kompozit je čistě přírodní. Písek je těžká přírodní surovina, která je velmi pevná, tvrdá a lze ji tvarovat do jakéhokoliv tvaru potřebného pro rybolov. Jeho potenciál je nekonečný,“ řekl pro zmíněný rybářský web Jan Willenbruch, který je výkonným ředitelem německé společnosti Ockert.

Kromě toho, že písek je podle německé firmy „snadno zpracovatelný“, tak je také ekologický. A to je podle výkonného ředitele Willenbrucha zcela klíčové. Ten připomíná, že písek je stoprocentně ekologický, šetrný k životnímu prostředí. A zátěže z písku tak nemůžou ohrozit zdraví člověka nebo dalších živočichů.

„Rybářské odvětví může brzy očekávat zákaz používání olova v EU. A o podobných omezeních se uvažuje i jinde v dalších zemích po celém světě,“ vysvětluje motivaci Jan Willenbruch.

 

Moderní zátěže, které budou vonět

Kromě výše zmíněných pozitiv, tyto rybářské zátěže z písku nabízí i další zajímavé vlastnosti. Jednou z nich je například to, že rybáři budou moci do zátěží „napouštět“ jak esence, tak třeba i barviva. Díky tomu tak moderní zátěž z písku bude fungovat jako „esenciální krmítko“, které bude lákat rybu k nástraze.

Kromě toho ale rybáři mohou využívat i další obrovskou přednost těchto zátěží – ty jsou totiž díky použitému materiálu velmi nenápadné na velké části povrchů pod vodní hladinou. Proto tyto zátěže mohou být vhodné pro lov zkušených a opatrných ryb na prochytávaných vodách.

Tyto nové rybářské produkty z písku německá firma Ockert představila i na rybářském veletrhu pro obchodníky ICAST, který aktuálně probíhá v Orlandu ve Floridě.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -