DomůNovinkyRybářka ulovila obrovského kapra: vytvořila nový ženský kaprařský rekord

Rybářka ulovila obrovského kapra: vytvořila nový ženský kaprařský rekord

- Reklama -

Rybářská veřejnost ve Velké Británii je na nohou! Rybářka Ria Bignellová v této „Mekce kaprařiny“ chytila obrovského kapra, který se stal novým ženským rekordem. Jak se tento úlovek rybářce povedl? 

Rybářka Ria Bignellová začala rybařit před lety, když se seznámila s přítelem Leem. A právě s ním se vydala na týdenní výpravu na malebné jezero Waterside Fishery do hrabství Buckinghamshire nedaleko Londýna. To ale ještě rybářka netušila, že právě tahle výprava bude její životní…

 

Kapr zabral v noci

Rybářka Ria Begnellová rybařila s přítelem Leem na malebném jezeru, když během jedné z nocí přišel záběr. Rybářce se povedlo rybu zaseknout, ale v první chvíli si myslela, že „visí“. Obrovská ryba se totiž nijak výrazně nepohybovala. Ale pak to začalo!

Ryba se rázem rozjela, takže začal nefalšovaný rybářský souboj. A ten se protáhl na přibližně 30 minut. I přesto se ale rybářce nakonec povedlo rybu dostat ke břehu. Až v tu chvíli si uvědomila, že má na háčku obrovského kapra. Podebrání ryby do podběráku naštěstí proběhlo hladce, takže rybářka spolu s přítelem dostali kapra na břeh.

V tu chvíli si rybářka Ria uvědomila, že se jí povedlo chytit životní rybu. Váha následně ukázala neuvěřitelných 28,89 kilogramů (63 liber a 11 uncí). „Musela jsem si nechat pomoct, abych kapra zvedla, a mohla ho udržet při focení,“ citoval úspěšnou rybářku web DailyMail.

 

Britský rekord kapra váží o 2 kila více

Rybářka pochopitelně obrovského kapra vrátila do jezera. Po ulovení giga kapra pak nastala obrovská euforie, protože Ria dokázala stanovit nový ženský rekord kapra v Británii. A i když byla hluboká noc, tak šťastná lovkyně obvolala rodinu, aby ji informovala o tomto obrovském úspěchu.

Zatím nejtěžší britský kapr byl uloven v roce 2016. V tomto roce totiž dokázal ulovit obrovského kapra o váze 30,87 kilogramů (68 liber 1 unce) rybář Dean Fletcher. Šlo o ikonickou rybu, které britští rybáři dali jméno Papoušek.

Extra cennou rybu už ale nikdy žádný rybář nechytí. Legendární kapr totiž uhynul v roce 2017. Giga ryba žila ve Wasingu v hrabství Berkshire.

Zdroj: DailyMail, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -