Domů Rybolovné techniky Kaprařina Kaprařina: Když dřina (ne)přináší úspěchy

Kaprařina: Když dřina (ne)přináší úspěchy

- Reklama -

Lov kaprů je v plném proudu. Břehy revírů obklopují rybáři se svými pruty a doufají, že zrovna oni budou těmi, kteří chytnou velkého kapra. I mě pohltila kaprařská horečka. Na břehu přehrady trávím spoustu času a snažím se vyzrát na ty největší jedince.

Celé toto snažení je ale spojené s ukrutnou dřinou. Krmení dostávám do vody pomocí rakety, takže už mám za sebou desítky hodů s touto užitečnou pomůckou. A ani počasí nepřeje. Vesměs u vody panuje vlezlá zima, kterou doprovází silný vítr a nepříjemné dešťové přeháňky. Musím se s tím poprat!

Snímek 002

Na místě. Znova se nacházím na břehu oblíbené vody. Jsem plný očekávání a loveckého nadšení. Musím rychle rozbít „tábor“, abych se měl v noci kam schovat.

 

Snímek 003

Přechodné bydliště. Noc přečkám pod tímto přístřeškem. Na krátké výpravy za kapry je naprosto ideální. A teď už jdu honem chystat náčiní na kapry.

 

Snímek 004

Specialita. Na kapry mám nachystanou malou vychytávku. Do boilies vyvrtám díru, kterou vyplním korkem. Díky tomu je nástraha odlehčená a mírně se vznáší nade dnem. A v momentě, kdy připlave kapr a svým pohybem způsobí proud vody, tak se kulička chová přirozeně jako okolní částice na dně.

 

Snímek 005

Hotovo! Pokud na tohle narazí kapr, tak musí „slintat“ jako hladový vlk.

 

Snímek 006

Používaná montáž. Tohle je systém, pomocí kterého lovím. Pro lov na přehradě používám olovo o váze 80 gramů. Pod háček velikosti 6 následně připevním 22 mm boilies, jehož povrch mírně ořežu, a poté jej obalím v těstě. Povrch ztužené šňůrky pět centimetrů od háčku (až po plastické) olovo stáhnu pro lepší pohyblivost nástrahy.

 

Snímek 001

Nahozeno! Teď už jenom stačí po titěrné práci čekat na záběr. Pííííp! Hele, je tam!

 

plotice

Stříbrná krasavice. No, kapr to sice není, ale takhle velká plotice se taky počítá. Tak, a teď můžu všechno chystat pěkně od začátku. Jdu na to!

Autor: T. H.

Přidejte i vy své hodnocení

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -
Přidejte i vy své hodnocení