DomůRybolovné technikyKaprařinaTOP 5 kaprů roku 2019: Kapr +30 kilo z české svazovky, anebo nádherný...

TOP 5 kaprů roku 2019: Kapr +30 kilo z české svazovky, anebo nádherný pupkáč z Pálavy!

- Reklama -

Sezóna 2019 byla pro české kapraře a kaprařky opravdu štědrá. V této sezóně se nachytala obrovská spousta nádherných ryb, které buďto zaujaly svou mohutnou váhou, anebo velmi neobvyklým zjevem. My jsme si pozorně pročetli naše zprávy z roku 2019 o velkých kaprech, a vybrali jsme z nich 5 ryb, které nás nejvíce zaujaly. Tohle je podle nás 5 nejzajímavějších kaprů roku 2019 z našeho subjektivního pohledu…

Tenhle žebříček jsme nesestavovali pouze podle váhy ryb. Ano, hmotnost ulovených kaprů je jednou z nejvíce omílaných otázek při takovém úlovku. Jenže! Ono to není jenom o kilech! V roce 2019 se ulovily i velice zajímavé ryby, které nás velmi zaujaly díky vzhledu. Takových ryb prostě není mnoho! V tomto žebříčku uvidíte úlovky českých rybářů a rybářek buďto z českých svazovek, anebo ze zahraničí. Jaký kapr se nejvíce líbí vám?

 

Jarní monstrum z Pálavy od Tomáše Páslera

Nemůžeme jinak! K Pálavě máme neuvěřitelně silné pouto. A i když tam už tolik nejezdíme, přesto se nám ta lokalita zaryla hluboko pod kůži. Proto s velkou radostí sledujeme, že se tady pořád chytají nádherné ryby. O jednom snovém šupináčovi jsme psali na jaře. Rybář Tomáš Pásler dokázal na Pálavě ulovit kapra o váze 28,1 kilo! Neuvěřitelná ryba!

„Kapr mi zabral na prut vyvezený 370 metrů u zatopeného keře. Přes velkou vzdálenost a četné keře jsem pro kapra musel vyjet na člunu, ze kterého jsem ho asi po 15 minutách podebral. Už když se mi objevil u podběráku, bylo jasné, že je to i na Pálavu výjimečná ryba. Měl jsem z něj obrovskou radost. Co se týče boilies – jsem rád, že se mi potvrdila moje zkušenost s levnými návnadami. V tomto případě stačily tři hrsti kuliček různých velikostí a jedna tvrdší kulička huňáček s plovkou v banánové esenci.“

Fascinující věcí je, že Tomáš dokázal o několik měsíců později na podzim ulovit další monstrum. Tentokrát kapra o váze 26,5 kilo! Prostě: Kdo umí, umí…

 

Gigantický lysec Martina Urbánka z Bledu

Český rybář Martin Urbánek, který na YouTube natáčí nádherná videa o lovu kaprů, ulovil životního lysce na legendárním slovinském jezeře Bled. Tohle byla skutečně nádherná ryba, o které sní nejeden milovník kaprů. Luxusní úlovek!

Pod videem s obrovským lyscem se kromě gratulací objevila i otázka kolik kapr vlastně vážil. A úspěšný rybář všechny překvapil svou odpovědí: „Neprozradím. Jak už jsem podotknul – z kaprařiny se stala honba za rekordy. Všichni honí jenom číslovky! Zůstane to bez uvedení váhy.“ Nevíme jak vás, ale nás tento přístup nejen překvapil, ale také potěšil. Rybář má totiž pravdu! Kapr je tak jako tak naprosto famózní!

 

Nový rekord z české svazovky?

O tomhle kaprovi jsme psali teprve nedávno, ale musíme ho zmínit znovu. Protože tahle ryba do tohoto seznamu prostě patří! Obrovského šupináče ulovil úspěšný rybář na neuvěřitelné váze 32,5 kilogramů. Famózní ryba! Je nádherné vidět, že české svazovky po letech čekání darují obrovské ryby, které přesahují magickou hranici 30 kilogramů. Velká paráda!

„Po minulé výpravě, kdy se mi povedlo chytit 27 kilogramového šupíka, jsem si říkal, že už bude opravdu těžké překonat tento svazovkový osobák (i když to není nejdůležitější). Ale trvalo to jen něco málo přes měsíc a přehoupl jsem se i přes třicetikilovou hranici. Kapr vážil 32,5 kila, a musím přiznat, že focení bylo opravdu náročné,“ napsal úspěšný rybář.

 

Legendární labský Two Tone v rukou Verů Smejkalové

Vždy, když vidíme fotografii tohoto kapra, sevře se nám hrdlo dojetím. Tenhle kapr má za sebou neuvěřitelný příběh. Nádhernou labskou rybu vracela parta nadšených kaprařů ze soukromého revíru zpátky do Labe. Tehdy to bylo neskutečné „haló“ a neuvěřitelné semknutí napříč kaprařskou komunitou. Jen díky tomu tahle legendární ryba zase brázdí vody Labe, a dělá radost tamním rybářům.

Tak jako například Verů Smejkalové, která jej ulovila na váze 22,3 kilo! „Tohle je přesně to, proč to děláme. Každou vycházku nejmíň rok si dělám srandu, že by mi teď mohl přijít tenhle Two tone s příběhem. No, a bum! Byl u mě! Jsem tak šťastná, moje největší ryba a ještě taková bomba.“

 

Pupkáč z Nových Mlýnů

Letos v říjnu se na Nových Mlýnech pořádal další ročník populárního závodu Stairs2Hell. Atraktivní říjnový termín nabídl nádhernou podívanou, kde nebyla nouze o nádherné úlovky. Tohle byl ročník jako hrom! Přesto, nás nejvíce nezaujala ta nejtěžší ryba, ale ta vzhledově nejzajímavější.

A tou z našeho pohledu byl tento pupkáč o váze 21,97 kilo! Na rybě asi každého rybáře zaujalo výrazné břicho krásného kapra. Jakoby snědl kopačák! Zase: Pálava je prostě TOP lokalita, která nenabízí „jen“ těžké ryby, ale také vzhledově velice zajímavé kapry, kteří se vryjí do paměti. Přesně jako tenhle šupík…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Martin Urbánek

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -