DomůRybolovné technikyKaprařinaÚspěšné návazce na kapry a amury: TOP 5 návazce na kapry a...

Úspěšné návazce na kapry a amury: TOP 5 návazce na kapry a amury, které zaručeně fungují!

- Reklama -

Návazec na kapry patří k tomu nejdůležitějšímu na rybářské udici. Právě návazec totiž kolikrát rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu na rybách. Podmínky u vody se častokrát mění, a kolikrát velmi často. A právě na aktuální podmínky u vody je zapotřebí reagovat. Ano, i změna návazce může hrát zásadní roli v tom, že pokud zvolíte (úspěšně) změnu, pak můžete počítat s více záběry. Jaké návazce na kapry patří k těm, na které bychom rozhodně neměli zapomínat? Pojďme se na ně podívat blíže! Představujeme vám TOP návazce na kapry, které fungují…

Návazec na kapry Chod Rig: Lov kaprů na plovoucí boilies je stále oblíbenějším fenoménem. A ono se není čemu divit. Na drtivé většině našich revírů najdeme nanesené sedimenty nebo jiné nánosy, které celý lov výrazně komplikují. Jak? Nástraha se může v těchto nánosech jednoduše ztratit. A nejde jenom o nečistoty, ale třeba také o vodní vegetaci. I ta může celý lov zkomplikovat. Co s tím?

Velmi oblíbeným návazcem do těchto podmínek je Chod Rig. Jedná se o extrémně populární návazec na kapry, který kloubí hned několik výhod najednou. Zaprvé: Při použití těch správných materiálů (fluorocarbon) nejde tento návazec téměř vidět. Zadruhé: Tento návazec na kapry nabízí unikátní polohu háčku, která slibuje spolehlivé zaseknutí při záběru od kapra. Zatřetí: Při použití plastického olova leží celý návazec u dna, přitom nade dnem je jen malý kousek s nástrahou. Velmi nenápadné!

A začtvrté: Návazec na kapry Chod Rig je vymyšlen tak, aby se na něm nástraha „chovala“ naprosto přirozeně – aby krásně vlála v podvodním proudu a při nasátí rybou nepůsobila odpor. K tomu napomáhá to, že nástrahu připevňujeme k obratlíku, jež je na obloučku u raménka háčku (viz video). Díky tomu se plovoucí nástraha může volně pohybovat.

A když skloubíme všechny tyto vlastnosti dohromady, pak dostaneme opravdu velmi povedený návazec na kapry, který slibuje maximální „výkon“ u vody. Ne nadarmo patří návazec Chod Rig k velmi oblíbeným ve světě kaprařů.

Kombinovaný návazec na kapry: Další velmi populární návazec na kapry, který je vhodný při lovu kaprů na rovných terénech s klasickou potápivou nástrahou (není pravidlo). Tento návazec je špičkový v tom, že kombinuje jak výhody pletené šňůry, tak i fluorocarbonu. Ano, první část návazce totiž tvoří návazcová šňůra. Ta na některých terénech je takřka neviditelná a při použití vhodné tuhosti i velmi dobře kopíruje i členité dno. Příklad: Pokud lovíme v čisté vodě, kde je kamenitý podklad potažený „vodním mechem“, pak právě zde se pletená šňůrka geniálně ztratí.

Ano, samotný fluorocarbon je taky takřka neviditelný, ovšem na členitém terénu bychom s některými mohli mít „problémy“. Proč? Protože fluorocarbon bývá často velmi tuhý. To je nevýhodné právě na členitých terénech, kde by mohly zkušené ryby rozpoznat zradu. Na druhou stranu je to výhoda v tom, že díky tuhosti fluorocarbonu se konec návazce nezamotá. A proto jej na konci tohoto návazce na kapry používáme.

Věřte nám, kombinovaný návazec dostal na břeh spousty velkých a zkušených ryb. Jedná se opravdu o geniální návazec, který častokrát výrazně předčí ty ostatní. Rozhodně vyzkoušejte!

Návazec na velké kapry a amury: Ten problém řešil už asi každý rybář – kolikrát nastane situace, že na naše lovné místo najedou hejna menších ryb, které prostě a jednoduše „otravují“. Z nespočtu záběrů se stává „cvičení“ nervů, které prostě začne po čase vadit. Co s tím?

Pokud máte políčeno na větší rybu, pak chytejte na návazec, který je pro lov velkých ryb určený. Jde o klasický návazec „na vlas“ s tím rozdílem, že pod háček nasoukáte i více kuliček (klidně 3 až 4). Tím se pod háčkem vytvoří naprosto unikátní řetízek, který malá ryba nesebere, a pro velkou rybu není problém takovou nástrahu slupnout najednou. Opravdu!

A jestli chcete mít od malých ryb stoprocentní klid, pak chytejte na vytvrzené boilies, tedy na opravdu tvrdé kuličky. Buďto si takové boilies přímo kupte, anebo si ho jednoduše „vyrobte“. Jak? Stačí kuličku hodit do nádobky se solí. Sůl z boilies následně vytáhne přebytečnou vlhkost, takže z kuličky se stane velmi tvrdá nástraha. Velmi selektivní nástraha! Kulička bude magnetem pro velké kapry, malí se ji ani nedotknou. Funguje to!

Agresivně zakřivený Chod Rig: Tenhle problém zná každý rybář, který jezdí na silně prochytávané vody. Na těchto lokalitách se může stát, že kapři berou nástrahu velice, ale opravdu velice opatrně. Výsledkem tak může být fůra neproměněných záběrů, které stupňují rybářský vztek. Co s tím? Použít třeba ostřejší háčky? Taky by to šlo, ale zkuste použít tento návazec!

Agresivně zakřivený návazec na kapry Chod Rig je vynikající v tom, jakou polohu háčku má. Jen se na tento návazec pozorně podívejte. Špička háčku je stočena ještě více směrem dolů. A to je velká výhoda na opatrné kapry. V momentě, kdy ryba nástrahu nasaje – a stačí opravdu málo – tak agresivně stočená špička háčku se okamžitě zapíchne do spodní části (pevnější) tlamy kapra. A máme ho!

Aby byl efekt ještě lepší, pak doporučujeme používat fluorocarbon. Tím zabijete hned několik much jednou ranou. Zaprvé: Fluorocarbon jde velice špatně vidět, proto se dobře hodí na prochytávané vody, kde je zapotřebí být maximálně nenápadný. A zadruhé: Fluorocarbon je tuhý materiál, který napomáhá k tomu, že kapr nevyplivne nasáknutý háček zpátky z tlamy. Takže šance na zásek je mnohem vyšší.

Geniální návazec na kapry pro chytání na červy: Z našeho pohledu je škoda, že někteří rybáři při lovu kaprů opovrhují červy. Jistě, dává to smysl. Některé vody jsou doslova přecpané „bílou“ rybou nebo opravdu malými kapry. Jenže! Pokud si chce člověk za krátkou dobu opravdu zachytat, není nic jednoduššího než použít červy.

Právě tato nástraha/návnada patří k TOP „surovinám“ v rybářském světě. Červi totiž mají co nabídnout! Je to nutričně bohatá „surovina“, kontrastně zbarvená, a navíc se hýbe. Dokonalost! Všechny zmíněné faktory hrají velkou roli – kapři mají nutričně bohatou potravu rádi, protože „vědí“, že jim rychle dodá tolik potřebnou energii. Kontrastní zbarvení je rovněž důležité, protože kapři vidí moc dobře kontrastní předměty na dně. A k pohybu červů není nutné asi nic dodávat – díky tomu červi na dně vytváří tolik atraktivní „koberec“.

Princip tohoto návazce je naprosto jednoduchý: Jednoduše navážeme háček, ke kterému připevníme PVA punčochu s červy. Výsledek bude takový, že okolo nastražených červů se vytvoří velmi lákavé místečko, které žádný kapr nepřehlédne. Otázkou je, jestli tato metoda půjde kvůli zmíněné „bílé“ rybě použít – ale na hodně revírech tahle metoda nese ovoce! Znova: A to zejména, pokud si chcete rychle zachytat…

Redakce InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -