Domů Soukromé revíry Rybnik Svěcený - Rybářská bašta (restaurace-penzion)

Rybnik Svěcený – Rybářská bašta (restaurace-penzion)

- Reklama -

Rybník Svěcený leží ve Středočeském kraji v okrese Kutná Hora. Revír má rozlohu 10 hektarů. Okolí rybníku nabízí příjemné prostředí, které rybářům slibuje klidný pobyt u vody s jedinečnou atmosférou. Lovná místa na rybníku Svěcený jsou velice snadno dostupná, a díky jejich pravidelné úpravě se na nich velice pohodlně loví.

Na rybníku Svěcený se loví ze 17 mol s rybářskými sruby, kde mohou rybáři například i přespat na vestavěných lůžkách. To vše dává rybolovu na tomto revíru jedinečnou atmosféru! Mola mají rozměry 3 x 7 metrů. Pro pohodový rybolov je ideální, když z mola chytají dva rybáři.

Rybník Svěcený nabízí velice zajímavou rybí obsádku. V revíru žije řada rybích druhů, zejména pak kapři, amuři, štiky, pstruzi duhoví a siveni. Nechybí ale ani sumci, candáti nebo jeseteři. Rybáři mají na tomto revíru jedinečnou možnost si splnit svůj rybářský sen!

 

O revíru

Rozloha revíru: 10 ha

Kraj: Středočeský

 

Nejlepší cesta k revíru: 

 

Informace o lovu ryb na revíru

Rybářský řád

Pro výkon sportovního rybolovu na lokalitě rybník Svěcený, povodí Vltavy, ve správě s. r. o. Rožmberk.

Počet ulovených ryb

Je stanoven druhem povolenky a je vždy vyznačen na povolence samotné. Do počtu ulovených ryb se započítávají jen ryby ušlechtilé (kapr, štika, candát, sumec, amur, tolstolobik, úhoř říční, pstruh duhový a obecný). Všechny uechny ušlechtilé ryby jdou dokoupit na hrázi rybníka, tuto skutečnost nahlaste neprodleně správci nebo rybářské stráži ať dojde k vyznačení do povolenky. V opačném případě riskujete nařčení z pytláctví se všemi důsledky a následky s tohoto vyplývajících. Dále je možno si ponechat namísto jednoho kapra 3 pstruhy. Aktuální ceny naleznete v povolence nebo na informačních tabulích.

Ostatní druhy ulovených ryb nejsou omezeny množstvím ani vahou. Jediné omezení je lovná délka ryb dle tohoto rybářského řádu.

Doba lovu

Není nijak omezena, lov povolen 24 hodin denně.

Obecné zásady chování při lovu

Rybář je při pobytu u rybníka povinen zachovat pořádek a maximálně šetrně a ohleduplně se chovat k přírodě. Je také povinen chovat se tak, aby svým chováním neobtěžoval nebo neznepříjemňoval rybolov okolních rybářů. Po ukončení rybolovu je lovící povinen uklidit místo rybolovu a okolí. Odpadky musí být shromážděny v koších k tomu určených. S ulovenými rybami je lovící povinen zacházet šetrně a dle rybářské etiky, zejména nepoškozovat ryby vláčením po mole, násilným vyprošťováním háčků apod. Je zakázáno trýznění ryb ponecháním na suchu.

V celém areálu rybníka je zákaz kuchání a škrabání ryb mimo stolice k tomu určené.

Rybářské náčiní, způsoby lovu, nástrahy

Je povoleno:

Chytat na tři pruty (čtyři – pokud lovící uhradil náležitý příplatek), každý nejvýše o dvou návazcích s jednoduchými háčky, při chytání na dvojháček či trojháček a na rybku smí být nejvýše jeden návazec, lov přívlačí, stejně jako lov na živou či mrtvou rybku, je povolen celoročně.

Je zejména zakázáno:

Zapůjčení, postoupení, pozměnění či jakéhokoli zneužití povolenky, chytání na jiných místech, než na místech k lovu určených, přechovávat ve vezírku či vaku více ryb, než je povolený limit na povolenku, zaměňovat již ponechané ryby, používání samoseků, používat za nástražní rybky takové, které mají tímto rybářským řádem stanovenou nejmenší lovnou míru a nedosahují ji, řezat vidličky z rostoucích stromů a keřů, používat jako nástrahy krev, škrkavky, mlékárenské kaly a veškeré chráněné živočichy ve všech jejich vývojových stá-diích, vnadit krví, masem a směsmi z masa, bílými červy, mlékárenskrenskými kaly, škrkavkami, jakož i všemi živočichy chráněnými zá-konem ve všech jejich vývojových stádiích, zakrmování a vnadění, výjimku činí pouze použití krmítek a krmítkových směsí s obsahem partyklu (např. hrách, kukuřice, obilí atd.) do 10 %, dále je povoleno krmení, a to až do odvolání, na stanovištích 1, 2, 3 pod lesem a 1, 2 pod tratí s podmínkou, že krmná směs nesmí obsahovat více než 30 % partyklu (např. hrách, kukuřice, obilí atd.).

Informace ohledně lovu naleznete na internetových stránkách revíru (viz kontaktní údaje)!

 

Ceník: 

Hlavní sezóna: duben – září

Jednodenní povolenka (24 hodin) – 3 ks ušlechtilých ryb + 3 pstruzi 590 – 790,- Kč
Možno dokoupit povolení na čtvrtý prut – cena za jeden den 100,- Kč
Třídenní povolenka – 9 ks ušlechtilých ryb + 9 pstruzi 1990,- Kč
Možno dokoupit povolení na čtvrtý prut – cena za jeden den 80,- Kč
Týdenní povolenka – 15 ks ušlechtilých ryb + 15 pstruzi 3490,- Kč
Možno dokoupit povolení na čtvrtý prut – cena za jeden den 60,- Kč

Mimo sezónu: říjen – prosinec

Možno dokoupit povolení na čtvrtý prut – cena za jeden den 80,- Kč

Další informace: V ceně povolenky je vždy zahrnuto užívání zastřešeného mola, počet povolených ryb a prutů. Na následující druhy ryb – karas, lín, okoun, cejn, plotice, perlín – se nevztahuje lovná míra a je neomezen počet kusů k odběru na den a povolenku. Povolenky jsou vydávány přímo na místě.

Více informací na internetových stránkách revíru.

 

Nabízené služby: viz. internetové stránky revíru

 

Zarybnění: 

Kapr obecný – 5

Amur bílý – 5

Cejn velký – 0

Jelec tloušť – 0

Jeseter ruský – 1

Lín obecný – 1

„Bílá ryba“ (plotice, perlín, ouklej) – 1

Štika obecná – 3

Sumec velký – 1

Candát obecný – 1

Okoun říční – 1

Úhoř říční – 1

Bolen dravý– 0

Pstruh americký duhový – 3-4

Siven americký – 2

 

FOTOGALERIE Rybník Svěcený

 

Kontaktní údaje: rybaření Rybník Svěcený

Odpovědná osoba: Martin Kuchař

Telefon: 602 559 833

E-meil: rybniksveceny@seznam.cz

Webové stránky: www.svecenyrybnik.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -