DomůNovinkyTeprve 16letý rybář přišel o nohu. Rybáři mu přispěli na novou protézu

Teprve 16letý rybář přišel o nohu. Rybáři mu přispěli na novou protézu

- Reklama -

Šestnáctiletý Šimon Kasa z Písku čelí těžkým životním zkouškám. V dětství utrpěl nepříjemný úraz. Po dlouhých letech strávených v nemocnicích a několika operacích mu byla amputována noha pod kolenem.

Nyní tak mladý muž potřebuje speciální protézu, aby mohl sportovat a vrátit se k rybaření, které tolik miluje. Ke splnění tohoto snu mu pomohl finančním darem Český rybářský svaz.

 

Šimon přišel o nohu v únoru

Když bylo Šimonovi sedm let, utrpěl nešťastné zranění, při kterém přišel o část pravé nohy a čtyři prsty na pravé ruce. Velkou část svého dětství strávil v nemocnicích, kde se lékaři snažili zachránit jeho pochroumanou nohu.

Ačkoli se jim to podařilo, noha nikdy nebyla plně funkční a po dlouhém zvažování se Šimon s rodiči rozhodli pro radikální řešení. V únoru chlapec podstoupil amputaci nohy pod kolenem. A nyní dostane protézu, se kterou bude moci chodit na ryby a sportovat. Z velké části mu na ni přispěl právě Český rybářský svaz.

Šimon dostane rovnou dvě nové protézy. Jednu do běžného života, druhou pak na sport. Po mnoha letech omezení bude mít zejména možnost normálně chodit, překonávat větší vzdálenosti, a hlavně se pohybovat bez bolesti.

 

Rybáři přispěli více jak 130 000 korunami

Rybařina je pro Šimona velkou vášní, což potvrzuje i to, že studuje prvním rokem Střední rybářskou školu ve Vodňanech. Jeho oborem jsou vodní stavby a návrat vody do krajiny. Svůj velký koníček, tedy ryby a rybaření, by rád přetavil také do budoucího povolání.

Mladík sám říká, že by jej bavilo stavět jezírka. V budoucnu by také rád vyzkoušel paddleboarding a běh, což pro něj představuje velký osobní cíl.

Zástupci Českého rybářského svazu, předseda Karel Mach a jednatel Roman Heimlich, přišli Šimona navštívit osobně přímo v budově Střední rybářské školy ve Vodňanech. A nepřišli s prázdnou!

Přinesli s sebou šek, který přispěje Šimonovi na sportovní protézu, která mu umožní znovu chodit na ryby. Nová protéza, kterou nehradí pojišťovna, stojí 150 000 korun. ČRS pak mladému rybáři daroval sumu 131 250 korun!

Na tuto dobročinnou akci se složily různé složky organizační struktury Českého rybářského svazu – Republiková rada ČRS, Územní svaz města Prahy, Jihočeský územní svaz, Západočeský územní svaz, Severočeský územní svaz, Východočeský územní svaz a Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

 

Pomoci může každý (ne)rybář

Pomoct můžete i vy charitativním během pro Šimona v rámci projektu Run and Help, kdy vaše dobrovolná výše startovného na závodě je rovna částce, kterou Šimonovi přispějete.

Zdroj a foto: Český rybářský svaz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -