DomůAkční nabídkaÚčinné montáže pro lov amurů a kaprů z hladiny: ideální do horkého...

Účinné montáže pro lov amurů a kaprů z hladiny: ideální do horkého léta

- Reklama -

Vysoké letní teploty mohou častokrát způsobit pasivitu ryb. Jak v takovém nelítostném počasí chytat? Mezi nejúspěšnější metody patří lov kapra a amura z hladiny. Jakou montáž použít? Zkuste tohle!

Aktuálně to u vody vypadá často takto: ostré letní paprsky se opírají do klidné hladiny, na které není jediná vlnka. Vysoké teploty jsou k nesnesení, což má negativní vliv i na aktivitu ryb. Přesto! Dále od břehu lze na hladině vidět tajemné stíny. Amuři! A mezi nimi i kapři! Jak je ale v této partii vodního sloupce chytat? Není to nic složitého…

 

Splávek na hladinu NASH Bolt Machine

Extra populární pomůcka pro lov amurů a kaprů z hladiny ve větší vzdálenosti. Ve chvíli, kdy jsou ryby na hladině dále od břehu, je nutné k lehkému pečivu přidat nějakou „plovoucí zátěž“. A k tomu právě poslouží tento splávek od věhlasné anglické firmy NASH. Hladinový splávek Bolt Machine najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Tento splávek je dokonalý z toho pohledu, že vytváří onu zmíněnou zátěž. Rybář je tak díky němu schopný nahodit podstatně dále břehu. Aktuálně jsou na e-shopu Chyť a pusť k dostání gramáže 30 a 55 gramů. A právě těžší splávek umožňuje nahození pečiva i několik desítek metrů daleko.

VIDEO: Jak funguje Bolt Machine při rybaření? Mrkněte se na video

Splávky mají krásný, aerodynamický tvar, takže rybář s Bolt Machine nahodí podstatně dále než bez této zátěže. Při lovu s touto pomůckou je vhodné použít klasické kaprově děličky o délce 3,6 metrů, které jsou pro delší hody naprosto ideální!

Samotné navázání splávku je naprosto jednoduché. Nejprve Bolt Machine navlékneme na kmenový vlasec, a pod něj navážeme návazec. Délku návazce pak volíme třeba podle toho, jak hluboko pod hladinou chceme prezentovat potápivou nástrahu.

Výhodou těchto splávků NASH je to, že jsou vyrobené z nenápadného materiálu, takže ani zkušení amuři nebo kapři nerozpoznají zradu. Při chytání s touto vychytávkou je potom vhodné používat čirá vlákna, která rovněž přispívají k nenápadnosti. Splávek NASH Bolt Machine najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

 

Závěs na pečivo Bread Bomb

Pokud rybář chytá ryby z hladiny na menší vzdálenost, pak mu bohatě postačí tato revoluční pomůcka Bread Bomb, která patří k ikonickým produktům anglické společnosti NASH. Jedná se o elastickou vychytávku, která drží pečivo při rybaření na hladině. Bread Bomb najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

Nástraha z pečiva na ryby plave na hladině

Jak jsme výše nastínili, tak závěs na pečivo od firmy NASH má „elastické vlastnosti“. Díky tomu tak závěs nádherně „obejme“ kus pečiva, které bude v této vychytávce velmi pevně držet. Takže rybář je schopný s takto nastraženým pečivem i silněji švihnout, aby letělo dále.

VIDEO: Jak funguje Bread Bomb při rybaření? Mrkněte se na video

Jen jedna vychytávka: pokud budete chtít s takto nastraženým pečivem v Bread Bomb nahodit dále, pak je dobré pečiva „na vteřinu“ namočit. Prostě nastražené pečivo v Bread Bomb před nahozením jen na chvilinku ponořte do vody. Díky tomu nástraha vsákne trochu vody, takže bude těžší.

Zásadní předností Bread Bomb je to, že po vhození do vody se háček stočí směrem ke dnu. To je velmi důležité: když si totiž uvědomíme, že amur nebo kapr kus pečiva na hladině sbírá zdola, pak je důležité, aby v tomto směru byla i špička háčku.

Jestli jezdíte chytat kapry a amury v létě na menší vodní plochy, pak je tato vychytávka od anglické firmy NASH přímo pro vás. Jedná se o šikovného pomocníka, díky kterému si parádně zachytáte i v parném létě. Bread Bomb najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -