DomůUzly a montážeMontáže„Agresivně zakřivený“ Chod Rig: Skvělý návazec na prochytávaných vodách! Funguje na opatrné...

„Agresivně zakřivený“ Chod Rig: Skvělý návazec na prochytávaných vodách! Funguje na opatrné kapry

- Reklama -

Určitě jste se u vody již mnohokrát setkali s tím, že kapři sbírali nástrahy velmi opatrně. A mnohokrát se vám v takových chvílích už určitě stalo, že vaše záseky „šly do prázdna“. S tímhle se můžete setkat především na silně prochytávaných vodách, kde ryby sbírají nástrahy opravdu opatrně. Co s tím? Použijete „agresivně zakřivený“ Chod Rig! Jde o precizní návazec, jehož principem je maximálně vykloněný hrot háčku, který slibuje perfektní úspěšnost při zaseknutí…

Samotný návazec Chod Rig je geniální v tom, že ryby mají poměrně malou šanci na to, aby háček s nástrahou vyplivly zpět. Ovšem může se to stát. Především na silně prochytávaných vodách kapři sbírají nástrahu velmi opatrně, a při kontaktu s „cizím tělesem“ okamžitě nástrahu vyplivují. A pokud háček není ve správné poloze, pak zásek není úspěšný.

ČTĚTE TAKÉ: Více informací o lovu kaprů naleznete v sekci Kaprařina

Tomuhle předejdete použitím „agresivně zakřiveného“ Chod Rigu. Tento návazec nabízí perfektní polohu háčku, která zaručuje mnohem vyšší šanci na úspěšný zásek. Na videu si to můžete detailně prohlédnout – všimněte si, v jaké poloze je hrot háčku. V momentě, kdy kapr nástrahu nasaje, nemá šanci tohle vyplivnout. Tohle funguje výborně například na soukromých revírech!

 

Postup vázání „agresivně zakřiveného“ Chod Rigu

  • Nejprve si ustřihneme navazovací materiál. Pro navázání takto zakřiveného návazce je nutné použít speciální vlákno, které podobné zakřivení umožňuje (např. KORDA Mouth Trap)
  • Následně navážeme háček. Nástrahu budeme nastražovat za připevněný kroužek za háčkem (važte podle videa)
  • Na druhém konci návazce navážeme obratlík s kroužkem
  • Poté neustálým třením zpracujeme speciální vlákno tak, aby byl návazec zahnutý do požadované polohy. Toho zahnutí je hlavním principem tohoto návazce

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -