DomůUzly a montážeMontážeZIG RIG: Geniální montáž pro chytání kaprů ve sloupci a na hladině

ZIG RIG: Geniální montáž pro chytání kaprů ve sloupci a na hladině

- Reklama -

Lov kaprů v letních měsících mohou někdy hodně často komplikovat silná vedra. Sluneční paprsky a vysoká teplota lákají kapry k hladině, takže jsou naprosto mimo dosah našich nástrah na dně. Hodně rybářů proto lov ve dne vzdává, a čeká na noc. To je chyba! Kapry lze velmi účinně lovit i za parných dní. Stačí naši nástrahu prezentovat ve vodním sloupci, anebo na hladině. Ptáte se jak na to? Jednoduše! Použijte montáž, která se jmenuje ZIG RIG.

Montáž ZIG RIG je výborná především v teplých měsících, kdy se ryba drží u hladiny. Ovšem tato montáž je rovněž výborná v tu chvíli, kdy chytáme na silně zarostlých revírech, a kdy potřebujeme dostat nástrahu nad vegetaci. V tu ránu je ZIG RIG naprosto jedinečný a skvěle funguje!

ČTĚTE TAKÉ: Více informací o lovu kaprů najdete v sekci Kaprařina

Při lovu na ZIG RIG většina ostřílených kaprařů používá speciální pěnové boilies nebo válečky, které jsou určené pro lov na ZIG RIG. Tyto pěnové kuličky a válečky na ZIG RIG mají mnohem lepší vlastnosti a lépe se vznášejí vodním sloupcem (kulička se zvedne i 10 a více metrů nad dno). Tyto speciální kuličky na ZIG RIG mají velmi výrazné zbarvení (kapr si tak nástrahy lépe všimne) a „ostrou“ pachovou stopu, která láká kapry k záběru.

Možností, jak navázat ZIG RIG je více. První možností je ta, kterou uvidíte v přiloženém videu. K metrovému návazci připevníte volnou montáž s kroužkem, která se pohybuje na kmenovém vlasci.

Při lovu ve větších hloubkách lze použít i několika metrové návazce (i více jak 5 metrů) s pevnou zátěží (pěnová nástraha zvedne i tak dlouhý návazec). Výhodou této montáže je to, že víte přesně, v jaké hloubce prezentujete nástrahu. Pravda, s tak dlouhým návazcem lze nahazovat jen těžko, ale lze jej naprosto v pohodě vyvézt – stačí ho omotat například okolo kbelíku, pak nejprve do vody pustit zátěž, a následně z kbelíku odmotávat návazec až nakonec do vody položíme háček s nástrahou. Takto jste schopni dát třeba nástrahu metr pod hladinu v hluboké jámě. Paráda!

A ještě ke krmení: Rybáři mají několik možností. První možností je s pomocí rakety na místo naházet spoustu jemného krmení (nějaký jemný mix pro chytání na ZIG RIG), který bude napuštěný hustým atraktorem (něco s vlastnostmi například kokosového mléka). Právě s takovým krmením je rybář schopen vytvořit husté „sloupy“ krmení od hladiny až ke dnu, které budou lákat kapry. Další variantou je krmit takovým krmením, které se ze dna bude vznášet k hladině (viz prostřední video). Důležité je, aby se krmení nacházelo ve sloupci!

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -