DomůNovinkyVedení rybářů se setkalo s politickými špičkami Česka! O čem mluvili?

Vedení rybářů se setkalo s politickými špičkami Česka! O čem mluvili?

- Reklama -

Na konci srpna proběhl v Českých Budějovicích populární agrosalon Země živitelka, na kterém měl svou vlastní expozici i Český rybářský svaz. Na stánku rybářů návštěvníci nalezli například simulátory zdolávání trofejních úlovků nebo laserovou střelnici kormorána. Ovšem důležitou součástí této výstavy jsou i setkání rybářů s předními politiky České republiky. S kým se rybáři setkali?

Ilustrační foto: Český rybářský svaz

Zástupci Českého rybářského svazu se na agrosalonu Země živitelka pochopitelně setkali s představiteli ministerstva zemědělství, ke kterému mají velmi blízko. Kromě samotného ministra zemědělství Miroslava Tomana, se rybáři setkali i s ministerskými náměstky. „Méně formální prostředí zázemí výstavy umožňuje velmi vítanou příležitost diskutovat problematiku rybářství v širších souvislostech,“ uvedl Český rybářský svaz.

Kromě představitelů ministerstva zemědělství se ale vedení rybářů setkalo i s předními českými politiky. „Z významných hostů dále jmenujme například vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka, místopředsedu PSP ČR Vojtěcha Filipa, předsedu Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Jaroslava Faltýnka a místopředsedu Zdeňka Podala společně s dalšími členy tohoto výboru, který má na úrovni poslanecké sněmovny problematiku rybářství v gesci,“ jmenuje Český rybářský svaz.

Podobná setkání vedení rybářů velmi kvituje. Podle ČRS jde o vítanou možnost o další diskusi. „Tato setkání jsou pro Český rybářský svaz velmi důležitá – pomáhají zachovat příznivé legislativní i ekonomické podmínky pro výkon rybářského práva, které jsou v ČR celosvětově unikátní, a otevírají diskusi nad některými nejpalčivějšími problémy, se kterými se rybáři denně setkávají – od problematiky vydry a kormorána, až po problematiku vodárenských nádrží a úprav říčních koryt,“ přibližuje Český rybářský svaz.

 

Jak se ČRS prezentoval na agrosalonu Země živitelka?

Český rybářský svaz si pro návštěvníky jeho expozice připravil hned několik populárních „atrakcí“, třeba oblíbené simulátory. „Stejně jako na všech výstavách, kterých se ČRS účastní, byly součástí stánku simulátory zdolávání trofejních úlovků, laserová střelnice kormorána a infopult nejen s možností nákupu vzdělávacích materiálů a publikací, ale zejména s možností prodiskutovat témata týkající se výkonu rybářského práva se zaměstnanci a funkcionáři Českého rybářského svazu,“ popisují rybáři.

Co by to ale bylo za rybářskou expozici, kdy na ní chyběly živé ryby? Proto si návštěvníci stánku mohli prohlédnout i akvárium s nejrůznějšími rybími druhy. „Kromě tradičních kaprů, tloušťů, cejnů a amurů v něm nechyběla ani kompletní přehlídka dravců – candát, štika, okoun, úhoř, sumec i nepůvodní sumeček americký. Nejen zkušené rybáře určitě potěšily méně tradiční druhy – mřenka, piskoř, střevle nebo slunečnice pestrá, která sice do volné přírody nepatří, ale v akváriu vzbuzuje díky svým barvám zaslouženou pozornost. Ryby nám dodali kolegové z Východočeského územního svazu, za což jim patří poděkování,“ uvedl Český rybářský svaz.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Chtěl bych požádat INRYBÁŘ jestli by se nemohl zeptat na rybářské svazu Ústí nad labem proč se nás rybářů nezastal když nás MU Střekov. Vyhodil s pronajatých pozemků na Laby údajně pro nepořádek. Nikdo nás nikdy neupozornoval až ve výpovědi…. Děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -