DomůNovinkyVelký problém pro rybáře: Ani po měsících nemají nové povolenky, kvůli pohledávkám

Velký problém pro rybáře: Ani po měsících nemají nové povolenky, kvůli pohledávkám

- Reklama -

Středočeský územní svaz informoval o tom, že rybáři z MO Smečno pořád nedostali nové povolenky a členské známky, a to kvůli pohledávkám. Vedení středočeských rybářů rozhodlo i o předžalobní výzvě. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Problém s finančními pohledávkami se zprvu týkal dvou místních organizací – MO Rudná a MO Smečno. Středočeský územní svaz ale informoval o tom, že MO Rudná začala své pohledávky řešit. „MO Rudná plní své závazky tak, jak bylo dohodnuto a oběma stranami schváleno, tudíž jsou povolenky a členské známky této MO postupně vydávány,“ uvedl Středočeský územní svaz.

 

Předžalobní výzva na organizaci

Opačný případ je ale k vidění u MO Smečno. A situace se dostala až do takové fáze, že kvůli finančním pohledávkám Středočeský územní svaz podal předžalobní výzvu. „Předžalobní výzva bude směřovat na místní organizaci, kterou – dle Stanov – zastupují zapsaní statutární zástupci,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí Středočeského ÚS Václav Šámal.  

Celá situace je pak pro „řadové“ rybáře o to nepříjemnější, protože Středočeský ÚS dal jasnou podmínku – dokud organizace nezačne řešit své pohledávky, tak nedostane ani povolenky, ani členské známky. A to stále platí!

„MO Smečno doposud pro letošní rok neobdrželo jedinou povolenku a členskou známku. V tomto se rozhodnutí výboru Středočeského ÚS nemění a nezmění, dokud MO nezačne své závazky plnit,“ přiblížil Václav Šámal.

 

Středočeský ÚS apeluje: Hlídejte si své místní organizace!

„V našem územním svazu jsou místní organizace samostatnými právními subjekty. Nemůžeme ovlivňovat a zasahovat do způsobu jejich hospodaření, můžeme si pouze hlídat naše vzájemné ekonomické vztahy. Vyskytne-li se problém, a to se prostě stát může, je to o vzájemné dohodě a ochotě ho řešit,“ vysvětluje Václav Šámal, který pokračuje:  

„Středočeský ÚS se snaží vždy našim MO vyjít maximálně vstříc a hledat řešení. Ale pouze za předpokladu, že dané dohody a podání si ruky platí. Nemá-li v budoucnu k podobným jevům docházet, musíme znovu apelovat na členy MO, aby kontrolovali a zajímali se o hospodaření své MO, aby se zajímali o stav majetku MO ve smyslu, že je zvelebován a ne rozprodáván, a zároveň je to o funkčnosti dozorčích komisí.“

Středočeští rybáři pak ještě poukazují v souvislosti s tímto problémem na jeden „nešvar“. „Bohužel je chybou, že Stanovy ČRS neumožňují zástupcům územních svazů účast na členských schůzích, pokud nebudou pozváni. Pak nemáte možnost mít přehled o činnosti a fungování MO a vše se řeší až, když problém nastane,“ myslí si Václav Šámal.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -