DomůNovinkyVíce peněz na ryby: ČRS odhaduje navýšení příjmů z celosvazové redistribuce

Více peněz na ryby: ČRS odhaduje navýšení příjmů z celosvazové redistribuce

- Reklama -

Český rybářský svaz informoval rybáře o příznivém odhadu. Podle prvotních informací by se měly navýšit příjmy z celosvazové redistribuce. Za navýšením stojí příznivý prodej celosvazových povolenek.

O odhadu navýšení příjmů z celosvazové redistribuce informoval Český rybářský svaz. Ten ale zdůrazňuje, že se zatím jedná pouze o odhad. Na přesná čísla se pořád čeká, protože pořád nejsou uzavřené statistiky prodejů povolenek za rok 2023.

 

Odhady mluví o navýšení příjmů o 10 %

Český rybářský svaz počítá s tím, že se oproti loňské sezóně zvýší příjmy z celosvazové redistribuce okolo 10 %. Co stojí za nárůstem příjmů? Tím hlavním důvodem jsou celosvazové povolenky…

„Nárůst příjmů je dán především nárůstem cen celosvazových povolenek na rok 2023, ke kterému museli uživatelé rybářských revírů v loňském roce přistoupit s ohledem na inflaci – především zvyšování cen základních vstupních komodit, jako jsou násady ryb, energie nebo nájmy za vodní plochy,“ vysvětlil pro magazín InRybar.cz mluvčí ČRS Lukáš Mareš.

I přes nárůst cen celosvazových povolenek na rok 2023 si ale rybáři tento druh povolenek velmi oblíbili. „Nárůst prodeje celosvazových povolenek se opravdu každým rokem zvyšuje. Primárním důvodem jsou výrazně širší možnosti rybolovu pro naše rybáře,“ dodává tiskový mluvčí rybářů.

Je třeba si uvědomit, že rybář za pořád rozumné peníze může chytat na obrovském množství revírů. „Mimopstruhová celosvazová povolenka zpřístupňuje rybářům téměř tisícovku rybářských revírů o výměře větší než 32 tisíc hektarů, které se rozkládají na většině území naší republiky,“ doplňuje Lukáš Mareš.

A „ochuzeni“ nezůstanou ani rybáři kteří si kupují pstruhové celosvazové povolenky. „Podobně pstruhová celosvazová povolenka otevírá rybářům možnost lovu na více než 6 300 km našich řek, které tvoří přes 460 pstruhových revírů. Rybáři za rybolovem často cestují, tráví rybářské dovolené mimo svá bydliště, a tak hojně této možnosti využívají,“ dodal Lukáš Mareš.

 

Jak se nastavuje cena celosvazových povolenek? 

Někteří rybáři pak zdražování celosvazových povolenek kritizují. Tady je ale zapotřebí připomenout ten fakt, že výraznou roli ve zvyšování cen celosvazových povolenek hrají územní povolenky. Proč? Protože právě z jejich ceny se počítá cena celosvazových povolenek.

„Cena celosvazových povolenek je pak závislá na ceně územních povolenek a je pevně stanovena ve výši 1,8násobku průměrné ceny územních povolenek pro daný rok. Tedy se zvyšování cen územních povolenek úměrně roste cena povolenek celosvazových,“ vysvětluje tiskový mluvčí rybářů Lukáš Mareš.

Celosvazové povolenky pro dospělé rybáře v roce 2024 zdraží. Rybáři, kteří si chtějí v příští sezóně pořídit mimopstruhovou celosvazovou povolenku, musí připlatit 200 korun. Stejné peníze navíc si pak musí nachystat i rybáři, kteří si budou chtít koupit pstruhovou celosvazovou povolenku.

Jaké budou konkrétní ceny? Mimopstruhová celosvazová povolenka pro dospělé rybáře bude v roce 2024 stát 3150 korun. Pstruhová celosvazová povolenka pro dospělé pak vyjde na 3350 korun. Citelnější zdražení pak bude u celorepublikových povolenek. Podívejte se na přehled cen povolenek na rok 2024.

Zdroj: ČRS, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

8 KOMENTÁŘE

  1. Povolenky jsou už i bez zdražování dosti nákladné,a spoutá rybářů je přestane kupovat a budou chodit pouze na soukromé revíry

  2. Znám mnoho rybářú a to nejenom z řad důchodců co vám na drahé celosvazové i územní povolenky od příštího roku z vysoka kakaj a raději budou pytlačit. 3 denní místní povolenka za 1.050 Kč a 10 ti denní za 1.500 Kč ? To musel vypotit fakt !

  3. A to není započítána známka a dejme tomu brigády. No teď všichni začnou teprve brát všechno co chytí.

  4. Když už ČRS zdražuje povolenky měl by se taky postarat,aby jste měli na tyto revíry přístup, protože Vy si zaplatíte povolenku přijedete na revír a zjistíte že kolem dokola jsou natažený ploty až k vodě a skuste tam vstoupit,za chvíli Vás majitelé pozemků vyhodí.Jednou tyto revíry jsou v soupisu ČRS,tak by měli bejt přístupný všem.

  5. Dobrý den, jezdím na Hracholuskou přehradu na chatu Bůtov, ale letos půl roku nebyla voda nadržena, takže se nedalo chytat a za tohle se také platí.

  6. Jó, zase zdražit… A ryby stejně nepříbudou… Kapři jak sardinky a než se rozplavou, tak je sežerou „kormoráni“ ( masaři a vyžírky) co sedí u vody furt- však povolenka se musí vyplatit…. A dravci? O tom škoda mluvit.! Hlavně, že se řeší duháci jako nepůvodní druh, kteří ale byli zpestřením pro všechny rybáře… Zato kapr je původní Čech jako poleno 😵‍💫

  7. Ale noták o 200kč to je k smíchu lidi budou furt remcat si to přepočtu na 200 dní a ke to koruna denně. Ať se klidně zdraží rybu si nějakou odnesu ale s čím souhlasím jsou přístupy na ty pozemky. To začíná být opravdu problém. A lidi jsou zlí čím dál víc. Nějaká slušnost se vytrácí a pak jsou zbytečný konflikty pejskaři, koupáci, vodáci apod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -