Domů Novinky Výlov Rožmberka bude i letos kvůli koronaviru bez lidí! Lovit se bude...

Výlov Rožmberka bude i letos kvůli koronaviru bez lidí! Lovit se bude v pracovní dny

- Reklama -

Výlov Rožmberka patří ke každoročním rybářským svátkům. Jihočeský rybník, který je největším v České republice, během výlovu vždy přilákal desetitisíce lidí. Jenže! Po vypuknutí koronavirové pandemie v loňském roce rybáři nemohli připravit doprovodný program pro návštěvníky. A to bohužel bude platit i letos! Rybářství Třeboň informovalo o tom, že i letošní ročník 2021 bude bez návštěvníků a doprovodného programu.

Foto: InRybar.cz

Letošní výlov Rožmberka se bude konat v první půlce října. O zavedených opatřeních během podzimního výlovu Rožmberka informovalo Rybářství Třeboň na svém webu. Rybářský podnik uvedl, že ani v letošním roce nebude připravovat doprovodný program pro návštěvníky, a že výlov přesouvá na pracovní dny.

„Rybářství Třeboň a.s. oznamuje, že z důvodu platných mimořádných opatření v souvislosti s onemocněním Covid se výlov rybníka Rožmberk bude konat pouze ve všedních dnech od 11. 10. do 14. 10. 2021,“ uvedlo Rybářství Třeboň.

Návštěvníci, kteří se těšili na letošní ročník výlovu Rožmberka, si budou muset ještě počkat. „Letošní výlov nebude probíhat jako společenská akce, která je určena pro širokou veřejnost a má charakter historické, kulturní a tradiční činnosti s doprovodným programem a občerstvením,“ doplňuje rybářský podnik z jihu Čech.

 

Výlov bez 40 000 návštěvníků

Zrušení doprovodného programu během výlovu rybníku Rožmberk znamená, že na místo nepřijedou desetitisíce lidí tak, jako v minulých letech. Například Rybářství Třeboň uvedlo, že jde až o 40 000 lidí.

„Vedení Rybářství Třeboň nemůže, tak jako v minulých letech, pozvat na výlov širokou veřejnost a připravit doprovodný program, který v minulosti při příležitosti výlovu probíhal. V minulých letech se při příležitosti výlovu dostavilo na hráz rybníka Rožmberk po dobu výlovu přibližně 40 000 návštěvníků, což z důvodu mimořádných platných opatření není v letošním roce možné,“ mrzí rybáře.

Ti lidé, kteří si budou chtít užít „starý, dobrý“ výlov Rožmberka, si budou muset minimálně rok počkat. „Doufáme, že v roce 2022 bude situace taková, že nám umožní se s příznivci Petrova cechu na hrázi opět setkat,“ vzkazuje s nadějí Rybářství Třeboň.

 

Rybáři budou lovit 250 rybníků

Rybářství Třeboň uvedlo, že v letošním roce bude lovit asi 250 rybníků, mezi kterými budou i další významné chovné vody, třeba rybník Svět. „Rybářství Třeboň při podzimních výlovech vyloví ryby z přibližně 250 rybníků. Lovit se bude například rybník Spolský (25. 10. – 26. 10. 2021), Schwarzenberg (3. 11. 2021), Svět (9. 11. – 11. 11. 2021), Bošilecký (15. 11. – 17. 11. 2021),“ vyjmenovávají další výlovy rybáři z Třeboně.

Bohužel, taky na dalších významných chovných vodách nebude připravený doprovodný program. „Ani na těchto akcích se nebude konat žádný doprovodný program. Zároveň upozorňujeme, že z technických důvodů může dojít ke změně termínů výlovů jednotlivých rybníků,“ uzavírá Rybářství Třeboň.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -