DomůNovinky26 miliónů korun pro rybáře? Ministerstvo zemědělství zveřejnilo seznam žádostí o dotace

26 miliónů korun pro rybáře? Ministerstvo zemědělství zveřejnilo seznam žádostí o dotace

- Reklama -

Ministerstvo zemědělství zveřejnilo dokument, který se týká dotací pro rybářské subjekty. Celkově by se mělo mezi rybáře rozdělit přes 26 miliónů korun, které poslouží například k nákupu rybářského vybavení nebo k odbahňování rybníků. Mezi žadateli o dotace, kteří se objevili na „dotačním seznamu“, jsou i některé organizace Českého rybářského svazu.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Důležité je zdůraznit, že zatím nejde o udělené dotace, ale teprve o žádosti. A těm se ale ve většině případů vyhoví. „Jde o Žádosti o podporu, kterým bude vydáno Rozhodnutí o poskytnutí dotace. V současné době je již vydáno 75 % Rozhodnutí o poskytnutí dotace projektům uvedených v seznamu. Po realizaci projektu příjemce podá Žádost o platbu a po její administraci bude dotace vyplacena,“ řekl pro magazín InRybar.cz mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.

 

Co se píše v dokumentu?

„Řídicí orgán OP Rybářství dle kapitoly 11.2. Zásobník projektů Obecné části Pravidel pro žadatele a příjemce z OP Rybářství 2014–2020, opatření 2. 2., záměr a) Investice do akvakultury zjistil k 30. 9. 2021, že se uvolnilo 26,15 mil. Kč v důsledku ukončených administrací projektů a nižších částek požadovaných v důsledku úspor v porovnání s vydanými Rozhodnutími. Uvolněná částka pokrývá prvních 36 projektů ze zásobníku projektů,“ stojí v dokumentu na webu ministerstva zemědělství.

„V návaznosti na tento krok budou do 31. 10. 2021 po kontrole oprávněnosti přímého nákupu vydána Rozhodnutí o poskytnutí dotace projektům, které jsou realizovány pouze prostřednictvím přímého nákupu. Pokud v rámci kontroly oprávněnosti přímého nákupu na Regionálním odboru Státního zemědělského intervenčního fondu bude vyhotovena Žádost o doplnění dokumentace z výběrového/zadávacího řízení, bude Rozhodnutí o poskytnutí dotace vydáno po doplnění a opravě ze strany žadatele,“ píše se v dokumentu na webu ministerstva zemědělství.

 

Na co bude 26 miliónů korun?

V „dotačním seznamu“ na webu ministerstva zemědělství lze vyčíst, že peníze mají být poskytnuty jak soukromým subjektům, tak například i některým místním organizacím Českého rybářského svazu.

Peníze pak rybáři v případě přidělení budou využívat na nejrůznější činnosti a vybavení. Například na nákup vybavení pro rybáře na výlovy, vhodné automobily pro rybářskou práci, k odbahňování rybníků, anebo k opravě rybníků.

Přehled žádostí o dotace: Na co budou použito 26 miliónů korun pro rybáře?

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -