Domů Akční nabídka Jarní lov kaprů ve studené vodě: Jednoduchá a rychlá příprava kvalitní návnady...

Jarní lov kaprů ve studené vodě: Jednoduchá a rychlá příprava kvalitní návnady na kapry! Tohle funguje!

- Reklama -

Lov kaprů na jaře patří k nejkrásnějším chvílím rybářské sezóny. Příroda se pomalu probouzí a z každého jarního záběru má rybář obrovskou radost. Velkým „strašákem“ mnohých rybářů je ale v tomto období studená voda. Právě nízké teploty kolikrát stojí za slabou potravní aktivitou ryb. Jenže! Pokud rybář připraví zajímavou návnadu, může i ve studené vodě nachytat velkou spoustu kaprů. Je zapotřebí „jen“ vsadit na ty správné suroviny. Z čeho teda nachystat krmení do studené vody, které bude zaručeně fungovat?

To, proč někteří rybáři nemají ve studené vodě dost záběrů, bývá často zapříčiněno špatně „nastaveným“ krmením. Je důležité si uvědomit, že ve studené vodě prostě nebude fungovat to krmení, které funguje v létě. Častou chybou je, že rybáři na začátku sezóny krmí hodně, a navíc se surovinami, které za nízkých teplot spolehlivě nepracují. Čeho je třeba se vyvarovat? Do krmení pro chytání kaprů ve studené vodě není dobré přidávat například olejnaté suroviny, a ani samotné oleje. Tyhle „dobrůtky“ za nízkých teplot nefungují – ve studené vodě špatně vytváří pachovou stopu.

Samozřejmě, je důležité na začátku sezóny používat takové krmné směsi a suroviny, které jsou do studené vody určené. Zase: Když použijeme krmnou směs určenou do teplejší vody, výsledek nebude dobrý. Kvalitní krmení do studené vody je jiné než to, které používáme například v létě. A je to logické. V návnadách do studené vody jsou prostě použité jiné komponenty, které dokážou pracovat (vytvářet pachovou stopu) i za nízkých teplot.

Z čeho teda připravit kvalitní krmení do studené vody?

 

LK Baits Fluoro Pellets

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Čím více člověk chytá ve studené vodě, tím více si uvědomuje, jak je barva krmení důležitá, a jak významnou roli může hrát. Vysvětlení je jednoduché: Kapři velmi dobře vidí kontrastní věci. Tedy například světlé věci na tmavém dně. A když si vybavíme, jak vypadají dna našich revírů na začátku sezóny, kdy jsou tmavá a šedivá, pak je jasné, že je zapotřebí používat světlou návnadu. A to může být problém! Přece jen, když se podíváme na sortiment krmení, pak zjistíme, že směsi bývají tmavé.

Co s tím? Řešení je jednoduché! Do krmení přidejte například fluo mikropelety od firmy LK Baits. Tyto mikropelety jsou do jarního krmení naprosto ideální! Mají velmi výraznou barvu, která na tmavém a šedivém dně doslova „svítí“. Každý kapr si takového krmného místa okamžitě všimne. Mikropelety na dně navíc vytvářejí velmi zajímavý „koberec“, který je prostě nepřehlédnutelný. A hlavně! Mikropelety LK Baits Fluoro Pellets jsou vyrobeny tak, aby i za nízkých teplot dokázaly vytvářet výraznou pachovou stopu, která donutí k žravosti i pasivní ryby.

Připomínáme, že tyto fluo mikropeletky od LK Baits jsou dostupné v několika barvách a průměrech (2 a 4 mm).

Jak mikropelety použít? Nejjednodušším způsobem je mikropelety přidat rovnou do krmné směsi. Po vhození se začne krmení rozpouštět a mikropelety utvoří zajímavý „koberec“ na dně. Tato taktika je velmi jednoduchá, přitom ale velmi dobře funguje. Pelety jsou v tomto směru důležité i proto, že jsou hrubší složkou návnady, takže ryby na lovném místě zdrží. Rybám prostě nějakou dobu trvá, než všechny mikropelety „vyluxují“. A právě toto zdržení ryb u nástrahy je velice důležité! Ryby neustále hledají další a další mikropelety až narazí na naši nástrahu. A pak přijde záběr!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

LK Baits Method Mix IQ Fish

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Geniální krmení, jedna z nejlepších směsí vůbec! LK Baits Method Mix IQ Fish má nádhernou barvu, skvělou strukturu a úžasnou vůni. A když do vody hodíte tuto kouli krmení, okamžitě vznikne atraktivní krmné místo. Geniální! Spojením tohoto krmení a mikropeletek představených výše vznikne TOP návnada na kapry do studené vody!

Tato směs je „postavena“ tak, aby po vhození do vody začala okamžitě pracovat. Krmení LK Baits IQ je známé tím, že ve vodním prostředí vypouští drobné částečky, které lákají ryby na místo. A ještě něco! Krmení LK Baits Method Mix IQ začne po navlhčení okamžitě nabývat na objemu. Příklad: Po navlhčení 5 kilogramů tohoto mixu může rybář zhotovit až 10 kilo kvalitního krmení! Rybář tak za své peníze dostane pořádnou porci nadupaného krmení!

Vynikající je také struktura krmení. Tato směs obsahuje celou řadu skvělých surovin, které jsou ale krásně rozemleté. Díky tomu krmení sice přiláká ryby na místo, ale ty se z něho nenasytí. Proto budou mlsné ryby neustále „pátrat“ po něčem zajímavém, až nakonec narazí na nástrahu. A přijde záběr! Obrovskou zbraní této směsi je i to, že dokáže vytvářet velmi výraznou pachovou stopu i ve studené vodě. Tohle je fakt super!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS a LK Baits

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -