Domů Akční nabídka Jednoduché návazce na trofejní kapry: Jak navázat návazec, aby byl úspěšný?

Jednoduché návazce na trofejní kapry: Jak navázat návazec, aby byl úspěšný?

- Reklama -

Návazce na kapry rozhodují o úspěchu nebo neúspěchu u vody. Pokud totiž budeme prezentovat naši nástrahu špatně, anebo ne příliš atraktivně, může se stát, že na břehu oblíbeného revíru pohoříme. Ale bacha! Mnoho rybářů si myslí, že úspěšný návazec na kapry musí být složitý. To je samozřejmě nesmysl! V jednoduchosti je přece síla! A my jsme si pro vás našli několik jednoduchých návodů, jak navázat úspěšný návazec na kapry. Tak pojďme už konečně na to!

Co musí „mít“ správný návazec na kapry, aby byl úspěšný? Zaprvé: Musí se skládat z kvalitních součástí. Ano, zní to samozřejmě. Ale pokud použijeme nekvalitní háček, který nevydrží nápor při zdolávání, anebo špatný navazovací materiál, můžeme se s úspěchem v podobě velkého kapra rozloučit.

Zadruhé: Návazec musí být funkční! Pokud použijeme pro jeho zhotovení fluorocarbon, který napomáhá k horšímu vyplivnutí nástrahy z tlamy kapra, musíme vědět, proč ho používáme! Anebo proč používáme šňůrku? Před zhotovením návazce na kapry je nutné uvažovat! Ano, možností, jak navázat návazec, je nespočet. A to je dobře! Jen chceme říct, že je zapotřebí si uvědomit, proč volíme zrovna na této vodě takovou variantu.

A zatřetí: Návazec musí být nenápadný. Zkušení kapři nesmějí rozpoznat zradu. Naštěstí v současné době je na rybářském trhu nespočet materiálů, které nám napomohou návazec vytvořit tak, že nejde skoro vůbec vidět. Ale zase! Je důležité sledovat aktuální podmínky u vody, a až poté volit daný navazovací materiál…

 

Co budeme potřebovat?

Návazcové materiály NASH

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Jak jsme si řekli výše – je zapotřebí uvažovat nad tím, jaký návazcový materiál použít. Naštěstí ale na rybářském trhu je celá řada materiálů, které splní veškeré rybářovy požadavky. Chcete vytvořit nenápadný návazec, který bude věrně kopírovat členité dno? Není problém! Použijte jemnou šňůrku. Anebo potřebuje návazec, který bude tuhý, který kapr těžko vyplivne, a který nepůjde vidět? Použijte fluorocarbon! Jen používejte takové materiály, které vydrží používání i na těžkých materiálech, a které vydrží nápor i velkého kapra. V tomhle vám jistojistě pomůžou návazcové materiály od anglické společnosti NASH – stačí si jen vybrat!

 

Kaprové háčky NASH

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Asi není zapotřebí se nějak dlouze rozepisovat o tom, jaký význam mají kvalitní háčky na kapry. Pokud použijete nekvalitní háček, který se rychle ztupí, anebo nedejbože zlomí, budete si to jednou hodně vyčítat. Háček na kapry musí být ostrý jako břitva a samozřejmě musí vydržet i používání na těch nejhorších terénech (např. na kamenech). Při lovu v těch nejtěžších podmínkách se vám jistojistě osvědčí perfektní háčky od anglické firmy NASH, které patří k tomu nejlepšímu na trhu!

Háčky NASH jsou k dostání v celé řadě tvarů a velikostí. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejlépe sedět. Nezapomínejte na to, že NASH je zárukou kvality! A u háčků je kvalita nejdůležitější…

 

Bižuterie NASH

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Je k zbláznění, když zdoláváte velkého kapra, a najednou tah povolí. A vy zjistíte, že obratlík nevydržel nápor velké ryby. Chyba! Je důležité používat kvalitní bižuterii, která vydrží i ten největší tlak. Bižuterie od anglické společnosti NASH tohle vydrží. Na jejich obratlíky a karabinky se můžete spolehnout tak, jako na celou bižuterii s „vyraženým“ nápisem NASH. Vyberte si kvalitní rovnátka, převleky, smršťovací hadičky nebo zavrtávací držáky v té nejlepší kvalitě! Vsaďte na kvalitu, na kterou se můžete spolehnout!

 

Jednoduché návazce na kapry: Vyzkoušejte tyhle!

Návazec se zavrtávacím držákem: Jeden z nejjednodušších návazců na kapry, přitom jeho účinnost je naprosto dokonalá. Jaký je princip návazce? Za háček na Déčko jednoduše připevníte zavrtávací držák, na který následně připevníte boilies, plovoucí boilies nebo třeba tygří ořech. Tak jednoduché to je! Zavrtávací držák je vyroben tak, že nástrahu udrží bez nejmenších obtíží! Na tomto návazci je nejlepší taky to, že je vhodný jak pro chytání na klasické nástrahy, tak i na ty plovoucí. Paráda!

Obrovskou výhodou je, že díky připevnění zavrtávacího držáku na Déčko je nástraha krásně volná. Takže ta luxusně pracuje v podvodních proudech. Navíc, kapr při nasávání necítí žádný odpor, takže nevytuší zradu! Je vhodné na tento návazec používat například tuhý fluorocabon, který znemožňuje vyplivnutí nástrahy z kaprovy tlamy, což zvyšuje šanci na úspěšný zásek. Luxus! Vyzkoušejte!

Návazec Chod Rig: Asi není větší klasiky pro chytání na POP-UP nástrahy. Chod Rig je prostě boží návazec! Jeho dokonalost tkví v tom, že nástrahu připevňujeme k obratlíku za háčkem, který se pohybuje po Déčku. Výsledkem tak je naprosto přirozený pohyb v podvodních proudech, anebo také to, že nástraha při nasávání nedělá žádný odpor! Super!

To nejdůležitější ale tkví v poloze háčku. Všimněte si, v jaké poloze je háček po navázání. Je mírně stočený, takže špička háčku se po vsáknutí do kapří tlamy zaručeně zasekne do spodního koutku. Tedy do toho nejpevnějšího místa. Tohle je hodně důležité!

Tento návazec na kapry je dokonalý pro chytání na zanesených dnech, na kterých leží buďto bahno, anebo nánosy mrtvé vegetace. Vynikající je také na těch terénech, na kterých rostou vodní rostliny. Díky tomuto návazci je nástraha krásně viditelná.

Návazec Slip D Rig: Jeden z nejpoužívanějších návazců mezi milovníky kaprů. Na videu je k vidění varianta z potahované šňůrky, kdy jednu část šňůrky zbavíme tuhého povrchu. Díky tomu návazec získá obrovskou „přirozenost“ a nenápadnost. Přičemž zbylá část návazce (ta potažená) zůstane luxusně ležet na dně.

Znova: Všimněte si polohy háčku. Při nasátí se špička háčku luxusně zapíchne do spodní části kaprovy tlamy, tedy do toho nejpevnějšího místa. Na tomto návazci máme rádi to, že nástraha je připevněna k obratlíku, což výrazně napomůže k tomu, aby se nástraha chovala „přirozeně“ a při nasátí nekladla odpor. Na videu je na tomto návazci nastražena POP-UP nástraha, my ale Slip D Rig velmi rádi používáme i při lovu na klasické boilies. Tenhle návazec je fakt super!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -